Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéri anyukák, szerintete...

Játszótéri anyukák, szerintetek ezt mire véljem?

Figyelt kérdés
Igyekszem röviden összefoglalni. Nemrég költöztünk ide és megismertem három másik anyukát akik már régebb óta jóban vannak (A,B,C). Az ő gyerekeik mind idősebbek az én fiamnál pár hónappal, ami így egy éves kor körül sokat számít, például az enyém az egyetlen aki még nem jár. A lényeg tömören, hogy ha egyiküknek írok,hogy ráér e, akkor mindig mondják hogy persze gyere át, B és C is jön, vagy persze találkozhatunk, A is akart valamit csinálni ...de maguktól soha nem jutna eszükbe engem is meghívni. Én mikor megismertem őket, áthivtam mindegyiküket együtt, sütit sütöttem stb, tehát tettem egy lépést irányukba. Utána is mindegyiknek írtam egyesével, hogy van-e kedvük valamit együtt csinálni, de általában ez lett belőle, hogy ja persze amúgy is találkoznak jöhetünk mi is a babámmal. Nekem ez a három négy alkalom, ami volt, elég volt ahhoz, hogy sértőnek érzem és már nincs kedvem utánuk teperni, pedig ha együtt voltunk tényleg nagyon kedvesek voltak...ez az elmúlt két hónapban történt szóval nem akaszkkdtam rájuk. szerintetek ennek mi az oka? Ha annyira nem bírnának mondhatnám azt is, hogy nem érnek rá, vagy hogy nincs kedvük, de miért van az, hogy mindig nekem kell kezdeményezni? Ti mit csinálnátok? Megmondjam nekik, hogy rosszul esik, vagy hagyjam őket a francba? El vagyok szomorodva, úgy örültem, hogy végre volt pár ismerős a környéken.
2020. júl. 23. 15:22
1 2 3
 11/23 Derjaderja ***** válasza:
81%
De azért az ilyesmihez idő kell.
2020. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz, akkor mit kéne tennem? Mert én már unom, hogy azt érzem rájuk akaszkodom.
2020. júl. 23. 16:06
 13/23 Derjaderja ***** válasza:
92%

Hát próbálj ritkábban írni hogy ne érezzék kényszernek.

Másik hogy felvetsz programot amikor együtt vagytok. Pl elmenni vásárolni vmit pl gyerekjátékot vagy megnézni vmi jó játszót. Vadasparkot.

De amúgy az is lehet hogy olyan programokra is járnak amihez idősebb gyerek ideális.

Türelem, lazaság.

Ismerkedj másokkal is.

2020. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

Meg differenciálni kózöttük és akivel több a közös téma, affelé nyitni.

3 emberhez általábaj jó tud lenni 4.

2020. júl. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezz rá. Plusz az is lehet, hovlgy mivel a gyereked kisebb ők hiszik azt, hogy nem érzed olyan jól magad velük vagy a gyerkőc. Amelyikkel a legszorosabb a kapcs. nála kérdezz rá nyíltan, de kedvesen.
2020. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%
Összeszoktak már. Ennyi. Nem nem kedvelnek,csak így 3-an jobb nekik. Várd ki míg ők hívnak,ha esetleg nem,semmi baj. Találsz majd mást,mert kedves vagy és barátkozós. Őket szerintem hagyd a csudába.
2020. júl. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Két hónap alatt hányszor találkoztatok? 3-4 maxumim, mert azt írtad két három hetente írsz nekik.


Ez semmi egy barátsághoz, lehet már gyerekkoruk óta ismerik egymást, vagy minimum terhesség óta..


Nem fogsz tudni bejutni a baráti társaságba 4 alkalom után. Nem arra vannak, hogy szórakoztassanak, nem kell bevenniük a bizalmi körbe.


Valószínűleg kedvelnek, de nem nagyon(még), ezért is mondanak igent. Örülj neki, használd ki, nem lesznek puszipajtásaid mert párszor láttak, te vagy az “új”, alig tudnak rólad valamit.


Hagyj nekik időt, addig meg élvezd, ami van.

2020. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, elhiszem, hogy nehéz neked most idegen környezetben, de szerintem hagyd ezeket az anyukákat. Menjetek jatszóra, ringatóra, stb és majd biztos akad olyan anyuka akinek szinten nem nagyon van társasága. Másrészt szerintem semmi rossz nincs abban, hogy mindig többen talalkoztok, de az, hogy inkább te (vagy csak te) keresed őket adódhat abból, hogy annyira nem szeretnének veletek programozni. Lehet ők úgy látják annyira nem jönnek ki jól a gyerekek, de szimplán az is benne lehet, hogy baromi nehéz ennyi embert összeszervezni. Az én lányom másfél éves, nem is nagyon vannak kisbabás barátaink, mert egyszerűen nem könnyű osszeszervezni a gyerekek programját. Mondok egy példát; van itt egy anyuka a lakótelepen, múltkor teljesen random séta közben találkoztunk, szimpik voltunk egymásnak, a gyerekek is, két hete mégsem sikerült összehozni egy nyamvadt találkozót, mert vagy az ő gyereke lett lázas oltás után, vagy az enyém lett beteg, aztán mi elmentünk nyaralni...szóval hiába beszélgettünk el jól, nem leszünk országos barátok valószínű. Egy anyukával együtt járunk tornázni, de azt is úgy van hogy valamelyik gyerek (általában az övé, mert meg kisebb) vagy oda úton vagy visszaúton vagy a torna közben végig sír, mert álmos, vagy valamire felébredt, holott fix időben megyünk, ez sem túl jó. Szinten az utcánkban van egy kislány, ő is aranyos, a szülei is, egy hónapja találkoztunk utoljára, mert nem klappol a két gyerek napirendje, plusz ő bölcsis is. Szóval én el nem tudom képzelni négy gyerek+anya párosnál ezt hogy lehetne folyton gördülékenyen megszervezni. Lehet csak ennyi a bajuk, hogy már sok nekik +egy (két) emberhez alkalmazkodni.
2020. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%
Kicsit OFF, de mi is most költöztünk új helyre, senkit nem ismerünk itt, és nagyon jó lenne egy kis társaság, meg a gyerekeknek is örülnék, ha lenne játszópajtija. 10 hónapos és 2,5 éves lányaim vannak. Nem Kisbér közelébe költöztetek véletlenül? :D
2020. júl. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én egy nagyon közvetlen, barátságos anyuka vagyok simán idegenekkel is elbeszélgetek,és kicsit ellentmondásos, de a személyiségem introvertált,szeretem a csendet,az egyedül töltött perceket(ebből nagyon kevés van),szeretek elpepecselni dolgokkal, a saját kis világomba,nem igénylem más emberek társaságát,barátaim nincsenek.Programokat csak a családommal tervezek előre.Viszont nem utasítom vissza a mások által kínált programokat.Én sosem kezdeményezek,ahhoz túl magamnak való vagyok.

Nem bántásként, de túl sokat vársz,hiszen csak párszor találkoztatok.

2020. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!