Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora babát/gyereket hagytok...

Mekkora babát/gyereket hagytok egyedül a lakásban?

Figyelt kérdés
Nem gondolkodtam még ilyesmin; csak olvastam egy kérdésnél egy választ. "ha ki vagy el kell szaladnom".. Ez a fél mondat ihlette a kérdést. És meddig mentek? Én az út másik oldalára se megyek át a boltba, úgy, hogy nem viszem magammal, vagy nem figyel rá valaki. Bár ma "mértem" az időt. 5 perc oda-vissza
2010. dec. 15. 10:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is 5 perc oda vissza és szoktam addig hagyni egyedül 10 hos babámat ha alszik.Nálunk az alvás2-3 orát is eltarthat és ha felébrd akor sem sír, azért merem hagyni 5 percre felügyelet nélkül.
2010. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztonságos helyen van (be lehet tenni pl. járókába), akkor azért ki lehet szaladni pl. az udvarra ha a postás jön vagy a kamrába az ebédhez való alapanyagért... legalábbis szerintem. Boltba nem mennék, mert bármi történhet az úton. Viszont azért, hogy a fent említett dolgokat elvégezzem, nem öltöztetném fel a gyereket, hogy őt is kivigyem magammal.Igaz, családi házunk van.
2010. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
61%

Nézd én baba korukban is egyedül hagytam őket a lakásban,tudod levittem a szemetet,teregettem az udvaron,vagy épp leszedtem a ruhát.

Most már majdnem 4 és 8 évesek,velünk is szemben van a bolt,amíg reggel alszanak addig gyakran átszaladok egyedül.Ill. az ovi is szemben van velünk,így gyakran mentem át a kisebb alvásidejében egyedül a nagyért.

5-10 perces távollétek beleférnek szerintem.

2010. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Mi panelben lakunk, a mi házunkban van a bolt. Csak be a liftbe, kint meg ki. Kb. 4 hós volt, amikor aludt, tudtam, hogy nem kel fel, akkor leszaladtam, és azóta is, de max. 5 perc ez is. Mondjuk amikor felkel, akkor általában még vagy 15 percet nem sír, nem is veszem észre.
2010. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg nem fér bele,magára hagyni nem lehet gyereket.A baj megvan 5perc alatt is.Soha nem hagytam magára.
2010. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kiságyban van (9 hónapos), akkor ki merek szaladni a postás elé, vagy a szeméttel. Ennél több időre nem hagyom egyedül a házban még a kiságyában sem. Olyan meg elő nem fordulhat, hogy az alvása közben elmenjek a boltba. És ha felébred és sír, mert én nem vagyok sehol?
2010. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%
én kénytelen voltam magára hagyni 3 percre,míg leszaladtunk a 4.-ről.hát a frász kerülgetett,hogy ne legyen baja.
2010. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a boltba nemtudok egyedül kimenni, mert nagyon messze van (legalább 20-30 perc oda vissza, ha extragyorsan bevásárolok)

És őszintén szólva nem szívesen hagyom egyedül, mert nem és kész:) Nem féltem azért annyira, de ott a kisördög mindenhol.

Persze olyan már volt, hogy kitoltam a verandára kocsiban(aludt), vagy járókában én meg az udvaron tettem vettem, de akkor is ránéztem, mert mi van ha berepül egy darázs és megcsípi?vagy ha megtalál egy kavicsdarabot és félrenyeli(esküszöm ez nálunk családi vonás,én az orromba dugtam,hugom a fülébe, férjem lenyelte)...

Holnap lesz egy éves, de magára majd csak akkor hagyom, ha lesz eszecskéje és tudja mi a veszélyes és mi nem!

2010. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Oh, a postás, szemetes, valaki jön és kimegyek érte dolgot kifelejtettem:)akkor persze egyedül marad:)
2010. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%
Fura érzés olvasni, amiket írtok. Otthon hagyni egyedül... hát nem tudom, eszembe sem jutna, parásabb vagyok annál. Mert pl. ilyenek, hogy elüthet az autó, és ő egyedül marad órákig, vagy tűz üt ki valahol a házban, lakásban, nem jutok vissza hozzá, vagy beszorulok a liftbe, vagy "csak" annyi, hogy felébred, és nem talál engem. Nyamvadt dolog szenvedni a téli ruházattal, de vagy az, vagy nem megyek boltba.
2010. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!