Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nőknél ez az újszülött és...

Nőknél ez az újszülött és cukiság ösztönös?

Figyelt kérdés

Férfiként kérdezem, miért olyan kedves a nők többségének a kisbaba látványa, ez ösztönös? Természet intézte így?

Nem tartom valami nagyon aranyosnak a kisbabákat. Sok szépet nem látok bennük.


2020. júl. 29. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ösztönös, bár én lány létemre visszataszítónak tartom a babákat.
2020. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen, a kisbabák arányai alapvetően gondoskodásra késztető érzést váltanak ki az emberek többségénél. Az állatoknál is így van, ha megnézed a kisbabák és a kisállatok arányai hasonlóak, túl nagy fej a testhez képest, nagy fej, rövid végtagok. Mind az anyaállatban mind a nőkben (és férfiakban) olyan érzéseket váltanak ki hogy gondoskodni akarjanak a magatehetetlen kicsikről, hogy azok túl éljék.
2020. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
előző vagyok, a második nagy fej nagy szem akart lenni
2020. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ösztönös. De nem kell mindenkinek szaporodni. Nem kötelező.
2020. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ösztönös, a természet azért alkotta így, hogy gondoskodó ösztönt váltson ki, így növelve a babák túlélési esélyét. De nem mindenkinél egyformán van jelen, és nemcsak a nőknél. Én például nőként nem találom különösebben aranyosnak a babákat, míg sok férfi ismerősöm igen. Tehát egyén függő is.
2020. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek. Rengeteg nő akar sajátot, és gondoskodik is róla, másé mégsem hatja meg. Nem kezd el olvadozni a látvànytól.
2020. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem az,engem komondottan taszítanak a csecsemők.
2020. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ösztönös, de már jól leírták az okát is és azt is hogy más más módon van jelen, ha jelen van egyáltalán.


Én akartam gyereket és imádom is őt. De rajta kívül nem érdekeltek se előtte, se azóta a csecsemők. Egyedül azok babáit látom még cukinak akinek a szülei közel állnak hozzám. De tőlük sem esem azért hasra, viszont velük szemben határozottan elfogultabb vagyok, nyilván azért mert mondjuk a szülei jó barátaim.

2020. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen, elvileg az, de nekem se tűnnek különösebben aranyosnak, és eszembe sincs gondozni, védelmezni más gyerekét, így már kicsit kételkedem ebben az álláspontban.
2020. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom. En sosem voltam oda a kisbabákért így általában. A barátnőm, a nővérem és a saját babámért vagyok oda. A többi így hidegen hagy.
2020. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!