Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt lett szabályo...

Mennyi idő alatt lett szabályos babád kúszása?

Figyelt kérdés
Enyém három napja kezdte, mindig máshogy csinálja, de nem szabályos, viszont egyre gyorsabb. Általában csak az egyik kezét és a másik lábát használja, de olyan is van hogy mindkét lábával előre löki magát és mindkét karjával húzza egyszerre. Nektek lett szabályos mászás előtt? Illetve mennyivel utána kezdett el mászni?
2020. aug. 2. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Féloldalasan kúszott pont ahogy írod (jobb kéz bal láb) tsmt-re vittem, sosem tanult meg helyesen kúszni, inkàbb megtanult mászni, az gyorsabb volt, azt már szabályosan csinálta.
2020. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fiam se kúszott szabályosan. A mászás viszont az volt.

Sokan mondják, hogy a helyes mászás a lényeges.

2020. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elején az enyémnek is össze-vissza volt, aztán kb 3 hét alatt tökélyre fejlesztette. 6 hónaposan kezdte. Először folyton "billegett" vagyis kúszott ugyan, de volt, hogy átbillent a hátára a mozdulat közben. Aztán rájött, hogy előre vezet, ha a karját inkább maga alá húzza. Kommandózott, megtanulta. 7.hónapra már a fenekét is emelgette, gyúrt a mászásra.
2020. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém kb egy hete kúszik. Ő is ilyen free style-ban nyomja. Néha szabályos is, de azt figyeltem meg, hogy a bal lábával nem igen löki magat akkor sem, ha felhúzza. Mondjuk en ezeket nem aggódom túl. Szerintem túl vannak tolva ezek manapság. Ha nagy gáz van az más, nyilván azt kezelni kell.
2020. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sose kuszott szabalyosan,csak feloldalasan. 1,5 honapig kuszott igy aztan megtanult maszni teljesen szabalyosan.
2020. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Enyém főleg csak a kezeivel húzza magát előre, nagyritkán a jobb lábával besegit, ha nagyon sietős dolga van. Elég jól és gyorsan halad így, ezért szerintem feleslegesnek érzi hogy mindket lábát használja. Devenyre járunk más probléma miatt, de különösebb kivetnivalót ott sem találtak ebben.


Mászni próbál már, egy két lépést szokott menni, ott mindkét lábát használja, mert máshogy ugye nem is tudna haladni. 7 hónapos.

2020. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Öt hónapos egyébként, szóval még jó sok időnk van mindenre :) de már néha úgy is csinálja hogy majdnem négykézlábba megy fel közben
2020. aug. 2. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Sose kúszott szabályosan. 5 hónaposan kezdte, de 6 hónaposan átváltott mászásra. Az már szabályos volt. 11 hónaposan el is indult önállóan
2020. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Másfél hónapig páros kézzel nyuszi ugrás szerűen hajtotta magát. Én is aggódtam de itt láttam egy kérdést erről ahol sokan írtak h kezdetben az ő gyerekük is szabálytalanul kúszott, és akkor megnyugodtam.

Aztán szabályosan mászott jó sokáig :)

2020. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!