Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs meg megkeresztelve a...

Ha nincs meg megkeresztelve a kislanyom akkor mehetek velle temetobe?

Figyelt kérdés

holnap lenne szegeny mamanak a szulinapja es ki szeretnenk menni hoza de akislanyom meg nincs megkeresztelve.3 honapos

bocs h nincsenek ekezetek de angol a windows-unk


2010. aug. 3. 23:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Micsoda babonák. Még egy: ne engedd, hogy piros színt nézzen a babád, mert akkor az ördöggel cimborál...


Én rendszeresen járok a lányommal a temetőbe (most 20 hós), születése óta, mivel terhes voltam, mikor meghalt a bátyám balesetben. Kb 2 hetente járunk, először kenguruban, aztán babakocsiban, most már gyalog.

Nincs megkeresztelve a lányom, nem is lesz.

Még nem szólt, hogy látott volna szellemet :)

2010. aug. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Anno mikor a hugom kicsi volt, anya kivitte a temetőbe. Ahogy lenni szokott találkoztak egy öreg nénivel. Rögtön nekik ugrott, hogy azonnal vigye ki a temetőből, mert nincs megkeresztelve, így meg fogja szállni az ördög:) Természetesen anya rögtön kihozta.:)

A keresztelés meg volt, nem ezért, amúgy is meg lett volna, csak a hugi akkor még nagyon pici volt. Egyébként -lehet, hogy ezért, nem tudom-, de a kislányommal sem voltam temetőbe még nem volt megkeresztelve. 3 hónapos korában volt a keresztelő. Most 15 hónapos, de még mindig nem voltunk:)

Az egyik válaszoló írta ezt az átlépős dolgot...ezt a férjem is csinálja...ne lépd át a gyereket, ha átlépted a másik lábaddal lépd vissza...stb:D:D:D:D Néha kiakaszt vele!!

2010. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Én sem vinném ki, lehet hogy hülyének néztek, de szerintem sok mindent látnak, amit mi nem! Az én fiam 13 hónapos volt, amikor a papája meghalt. Napi szinten része volt az életünknek előtte, imádták egymást. Sajnos úgy alakult hogy vele volt akkor is amikor meghalt (pont vitte át magához hogy unokázzon egy kicsit). Nem is hinnétek milyen dolgokat produkált utána hetekig a fiam (amiket előtte soha). Volt hogy ült a szoba közepén és nyújtózkodott felfele, hogy vegyék fel, közben mondta hogy papa, persze senki nem volt ott.... sok ilyen sztorit tudnék mesélni, a hideg rázott tőlük! Na szóval én azóta sok mindent másképp látok! :)
2010. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A pogányokat és minden más vallású elhunytat is eltemetik,és hozzájuk is járnak a hozzátartozók!A köztemető a KÖZ-é semmi köze nincs a valláshoz.Létezik "polgári" szertartás is.
2010. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: persze, hogy viheted, nem csak megkeresztelt emberek járnak temetőbe.

Olvasva a válaszokat: én is valahol hiszek abban, hogy látják a szellemeket a pici babák, mégis vittük őt a temetőbe a dédikhez. Először mikor már mehettünk sétálni 2-3 hónaposan volt, pont azért vittük el, sétaképpen... nem mindegy, hogy hol sétálunk, ott tényleg jó levegő van? Végigaludta az egészet. Egyébként pedig én szeretném azt hinni, hogy ha tényleg látják a szellemeket, akkor a dédikkel is találkoznak. Ha olyan szörnyűségeket látnának, akkor nem lehetne őket bevinni, mert rögtön ordítanának a félelemtől. Szerintem. (mint itthon csinálja néha a fiam, hogy úgy sír, és néz egy pontot, hogy azt gondolom valami rossz szellem ijesztgeti....) na de ez már más téma....

2010. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne legyél babonás, attól rosszabb nincs...ne higyj el minden hülyeséget, nyugodtan kiviheted a kicsit a temetőbe, semmi baja sem lesz tőle.
2010. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy hónaposan minden nap mentünk vele-mi is sétaképp is-a temetöbe.Sajnos,hogy oda kell járnunk.

Gyakran,mintha "mostmár menjünk",elkezdett nagyon sírni.Cak ott,úgy.

Mamám nekem is mondta ezt,máig nincs megkeresztelve.

Már nagyfiú,segít locsolni, viráogt rendezgetni.Ö is megsimogatja a "Papát"...

2010. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!