Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagytesó nem foglalkozik a...

Nagytesó nem foglalkozik a kistesóval?

Figyelt kérdés
Kislányom hat éves, nagyon szeretett volna kistesót. Most végre megszületett, de nem igazán foglalkozik vele. Nekem segít amiben tud, nagyon figyelmes, de a tesóját megfogni sem akarja. Ráadásul azt mondja, hogy mindig csak a kicsivel foglalkozunk, rá már nem is vagyunk büszkék, pedig állandóan dícsérjük és azóta is nagyon sok szeretetet és figyelmet kap tőlünk. Mit tegyek, hogy elfogadja a tesót és jobban be tudjam őt vonni a baba körüli dolgokba?

2020. aug. 6. 10:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
7-esnek: nem így akartuk, de nem jött könnyen a kistesó :(
2020. aug. 6. 12:01
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán ne akard bevonni a baba körüli dolgokba, meg ha lehet előtte ne is tegyél úgy, mintha a kisebb olyan nagy szám lenne
2020. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nem ítélkezésből írtam, csak sajnos ez ilyen. Ha direkt akartátok volna, akkor is ez lenne a helyzet. Igazából ahogy nő a kicsi és lesz egyre érdekesebb (a nagy számára) és a nagy is onalobb, majd javul.
2020. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam 3 lesz, 2 hónapos a kicsi. Ő annyira nem várta a tesót, de nem is igazán tudta konkrétan mivel is jár majd ez. Nála az volt az áttörés mikor a húga először fogta meg az ujját. Ott vmi elkezdődött. Persze a féltékenység még meg van, nem is küzdünk ellene, ezt meg kell élnie, a trónfosztottságot, de tesóval nagyon aranyos, inkább ránk haragszik. De nem erőltetünk soha semmit, a lehetőség adott szinte bármire, aztán ha van kedve jöhet.
2020. aug. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2020. aug. 6. 16:26
 16/16 anonim ***** válasza:
68%

Hidd el, egy gyerek nem tudja, mi a kistesó pontosan, nem mindig tudják, hogy nem olyan lesz, ahogy elképzelik, ezáltal nem lesz érdekes, amikor világra jön, illetve nem tudják, mivel jár a kistesó.


Ott vagyok pl én.


A tesóm kistesót akart, megkapott engem, 6 év a korkülönbség. Már, ahogy megszülettem megjegyezte, hogy nem úgy nézek ki, ahogy elképzelte, de utána arra is rájött, hogy nem vagyok játékszer, aki mindig ott van, hogy játszon velem, meg arra is, hogy nem lehet bevágni a sarokba, amikor elunt.


Ráadásul, amikor középcsoportos ovis lettem a szüleim rábíztak és negyedik osztályos koromig ő hozott és vitt engem.


A szüleim rájöttek arra, hogy sokat spórolnak, ha nem csak a suliba visz, suliból elhoz, hanem, ha mindenhova elvisz, mindenhonnan elhoz (tehát nem kell szitter) és, amikor nincs suli, vigyáz is rám, meg beszél a tanáraimmal, ha kell, stb.


A tesóm megcsinálta, de, ha épp olyanja volt, megpofozott, vagy leordította a fejem, mert ő se tudta addig csinálni a dolgait, meg nem volt hangulata mindig a társaságomhoz.


Kamaszkorában a tesómnak hangulatingadozásai voltak, emellett a kudarcot vagy a magányt nem bírta elviselni. A depresszióra is hajlamos volt.


Viszont alapjáraton törődött velem, szeretett engem, csak nem volt mindig türelme hozzám.


DE!!!


Most felnőtt és a két gyereke közt hat év van.


A nagy magától megy segíteni, ezt elfogadják, de ők maguk nem terhelik le úgy, mint egykor a testvéremet.


A tesóm felnőttként türelmes, megértő és elmúltak a hangulatimgadozásai, emellett nagyon bölcs, mert már ötödikes kora óta magára volt utalva.


A szüleinkkel is szorosabb a kapcsolata.


Ogazából elrontottam a tesóm gyerekkorát, mert megszülettem, de értékes felnőtt lett belőle.


Sokszor gondolkodok el azon, hogy mi lett volna, ha anyám elvetél és a testvérem nem kerül a nagytestvér szerepébe.

2020. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!