Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg mas a gyerekem mint a...

Tenyleg mas a gyerekem mint a tobbi vagy nekem tul nagyok az elvarasaim?

Figyelt kérdés

Kb 5 honapos kora ota bennem van ez az erzes ami neha kicsit elmulik de aztan megint elojon pedig eskuszom nem akarom ezt erezni sajnalom szegenyt h ilyen kenyszeres az anyja...

Mozgasfejlodese teljesen rendben zajlott/zajlik bar nem az a baba aki mar 10 honaposan jar szoval nem szupergyors de ez nem is erdekel. Viszont ertelmkleg nekem mindog kicsit lemaradottabbnak tunik es emiatt elegge izgulok.

Sokkal kesobb ertett meg mindent mint a kortarsai altalanossagban. Kerem, add ide, hozd ide vidd oda csak 1 evesen ertette meg ezeket masok mar 7-9 de legkesobb 10 hos korra tettek ennek a megerteset a sajat gyerekuknel(es most induljunk ki abbol h senki se hazudik)

Most 14 honapos es sokkal kevesbe kommunikal mint masok valahogy nem olyan intenziv es lassabban is erti meg mivel mit akarok. Nem utanoz igazan a hetkoznapi dolgaimat nem utanozza le. Pl ha odaadom neki a labast meg a fakanalat nem keverget benne pedig allandoan nezi h en csinalom de ez csak egy apro pelda.

Nem probalgatja a beszedet nyilvan nem varom tole 14 honaposan h beszeljen de mar 12 honapos gyerekeknel latom h mond vmit az anyja pl lampa es visszamond valamit babanyelven kvazi probalja mondani az en gyerekem ezt se csinalja

Aggodom h autista v ilyesmi de kozbe gyulolom magam h ilyet kepzeled rola :(

Amugy vedono gyerekorvos nem mondta sose h gond lenne ha csak ritkan latnam ense gondolnam de igy h mkndig egyutt vagyok vele igy vhogy kierzem ezeket:(


2020. aug. 6. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Szegény gyerek. Már bocs. Ha 2 évesen tartana itt, akkor lenne némi (de csak némi!) aggódnivalód...
2020. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baja ezek alapján. Amikor szülés utáni depresszióm akkor voltak ilyen érzéseim, fordulj szakemberhez.
2020. aug. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól sejtem volt más kérdésed erről :)

Ne aggódj, tudom közhely, de a gyerekek nem egyformán fejlődnek és ez tényleg így van!

Az én fiam, a mozgásban volt lemaradva mindig is (2-3 hónappal később csinált mindent) és én is aggódtam, de mindent bepótolt és teljesen egészséges gyerek. Ő pl az általad hiányolt dolgokban volt "jobb", korán kezdett utánozni, integetni, szavakat mondani.

Aztán a másik fiam, az istenért nem akart elkezdeni szilárd ételt enni, elmúlt egy éves, mire az anyatejen kívül mást is elfogadott, de ő 11 hónaposan már járt.

Azt akarom mondani ezzel, hogy totál nem egyformán fejlődnek, szinte minden babánák van valami, ami nehezebben indul, de ez messze nem jelent bajt.

Pár év mulva ezek jelentéktelen dolgok lesznek, hogy mikor kezdett utánozni :)

Élvezd ki a picivel töltött időt, ne stresszelj, de az jó ha résen vagy, odafigyelsz rá és ebben nem vagy egyedül, ott a gyerekorvosotok, védőnőtök, akik szintén szemmel tartják.

2020. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen mar kerdeztem errol korabban is egyebkent tenyleg lehet h szakember kene nekem mert vmi borzalom h mennyire aggodom ezen....

Koszonom a valaszokat

2020. aug. 6. 19:08
 5/15 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egy 3,5 éves "autista gyanús" kisfiú anyukája vagyok,egyenlőre senki(szakember) nem tudja eldönteni ,hogy érintett vagy nem.

Jellegzetes tünetei nincsenek.

Szemkontaktust felveszi, barátságos, barátkozós,szeret ölelkezni,puszilózni, társaival már néha játszik,a bölcsiben alkalmazkodó, kivárja a sorát,követi a napirendet, szót fogad.

Ami miatt elkezdtünk a kivizsgálásokat,

-megkésett beszéd(ez már beindult)

-nem eszik főtt ételt

-nem szobatiszta(idegrendszerileg szobatiszta,reggelretiszta a pelus,napközben is van hogy 2 órát sem pisil,és ha kakál szól,de sem a bilire sem a vécére nem ül rá)

-dührohamok(rátaláltunk a dottera balance illóolajra, és azóta ezek kezelhetők,kb egy átlagos dackorszakos gyerek szintjére csitultak)


Viszont a beszéde beindult, minden nap mondd új dolgot.


Valószínűleg semmi baja a gyerekednek, de amit én ajánlok.

Vegyetek halolajat, eszkimó kid, vagy zinzinó.

Tsmt-torna(otthonra is adnak tornasort).

Csepphinta.

És ne stresszelj.

2020. aug. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen vszeg azert felek ennyire ettol mert szornyu h 2-3 eves koraig azt hiszi az ember h egy atlagos normalis neurotipikus gyereke van aztan egyszercsak visszaesik es kiderul h auti... es szamomra az rosszabb mint a down kor h v ilyesmi. Rettegek tole:(
2020. aug. 6. 20:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más ütemben fejlődik.Függ ez tőled is.Nekem a 6 hónapos babám kiveszi a szájából a cumit és tudatosan nekem adja és ha együtt fekszünk a kanapén vagy ágyon a számhoz is nyomja,mert én meg kis kanállal szoktam etetni ugyan így.Én adni szoktam neki valamit,ezért,ha van valamije ő is ad nekem.A baba piskótával ugyan ez.Kicsit zokon is veszi ha nem fogadom el.Érti mit jelent az,hogy nem (bár mindenre még nem tudja,hogy hogyan kellene reagálni,ha ezt mondom.például,ha azt szeretném,hogy valamit ne vegyen a szájába azthiszi nem lehet nála és le is teszi,pedig csak nem szeretném,hogy nyammogjon a távirányítón vagy a telefonomon,ha épp megtalálja..)

A babák tulajdonképpen utánzók.Ha sokat beszélsz hozzá,sokat mutatsz példát neki mindenről (folyamatosan) jobban fejlődik,mert látja tőled,hogy mit kellene.Mindig mondd el,hogy éppen mit csináltok.Hiába hiszed,hogy nem érti,az én kicsim is magához képest sok mindent ért már.Ha más kérdezi,hogy 'hol van anya?' rám néz és keres,mert tudja,hogy én vagyok anya.Apa és mama is ezt az egyet kérdezte mindig (főleg mikor lepasszolták :'D) és lassacskán megjegyezte,tudja,hogy anya az én vagyok.Talán már pár hónap múlva mondani is fogja.


Nyílván ez nem sok,lehet,hogy már más babája ilyen korban nyújtja a kezét,hogy ölbe akar menni,vagy épp fel tud ülni magától,esetleg kúszik az enyém pont,hogy ezeket nem tudja még.Majd megy neki,nem kell úgy fejlődnie ahogy az a nagy könyvekben le van írva.(hiszen pontosan nincs is.Minden le van írva amit CSINÁLHAT,de még nem feltétlenül kell neki)


Én nagyon sokat voltam és vagyok is vele itthon,nincs kivel beszélgetnem.Kimozdulni nem szeretek,barátkozni meg főleg. (remélem,hogy ő egy kicsit közösség központúbb lesz,igyekszem majd sokat vinni gyerekek közé :/)

Így folyton csak hozzá tudtam beszélni,neki mondani amit szeretnék.Ezért neki mondtam.'Anya megy mosogatni,aztán felvesz,rendben?','Megtaláltad a játékod?','Éhes vagy?','Hol van a cumid?','Kapcsoljak neked mesét?','Szeretnél fürdeni?'

Ezeket már több milliószor hallotta és hallja is,ezért ezeket is szép lassan meg fogja jegyezni.Neked nagyobb a babád is,könnyebb a dolgod,beszélj egy kicsit többet hozzá,hátha az a probléma.Bár szerintem nincs itt gond,14 hónaposan még nem minden baba beszél..:)

2020. aug. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Baromi sokat beszelek hozza ujszulott kora ota mondom h mit csinalunk eppen hol vagyunk egesz nap pofazok.

Nem erdekel h nem beszel de nekem baromira nem tunik normalisnak

2020. aug. 7. 13:47
 9/15 anonim ***** válasza:
14 hónapos, persze, hogy nem tűnik normálisnak, még nagyon sokáig egy kis hülye lesz egy felnőtthöz képest, a 3 éves lányom azt játssza, hogy ő kiscica, meg kiskutya és egy képzeletbeli tál tejet kell eléraknom, amit vígan lefetyel, az ő korában ez a normális, 14 hónaposan meg nem kell beszélni, futkosson és fedezze fel a dolgokat, ha egy órán át ütöget egymáshoz két követ az is teljesen normális. Pedig milyen autistának tünik, nem?
2020. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Pont ezaz... nem utogeti ossze a targyakat, amugy nem is futkos mert meg csak kapaszkodva tud felallni es butorok mellett lepeget...

Orulnek ha lefetyelne a kepzeletbeli tejet mert akkor legalabb mar szerepjatekoznak ami eleg biztato lenne...

De o nem csinal semmit amit egy ennyi idos gyerek normalisan csinal. Nem utanoz nem jar nem mond egy-egy szot vagy szofeleseget se csak gagyog nem ert mindent amit mondok neki

En sztem autista de ugyee hisz nekem senki mindenki csak azt mondja h jajj 3 eves korog ezt nem lehet megallapitani de erzem... kicsi kora ota erzem biztos h autista szegeny

2020. aug. 7. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!