Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg mas a gyerekem mint a...

Tenyleg mas a gyerekem mint a tobbi vagy nekem tul nagyok az elvarasaim?

Figyelt kérdés

Kb 5 honapos kora ota bennem van ez az erzes ami neha kicsit elmulik de aztan megint elojon pedig eskuszom nem akarom ezt erezni sajnalom szegenyt h ilyen kenyszeres az anyja...

Mozgasfejlodese teljesen rendben zajlott/zajlik bar nem az a baba aki mar 10 honaposan jar szoval nem szupergyors de ez nem is erdekel. Viszont ertelmkleg nekem mindog kicsit lemaradottabbnak tunik es emiatt elegge izgulok.

Sokkal kesobb ertett meg mindent mint a kortarsai altalanossagban. Kerem, add ide, hozd ide vidd oda csak 1 evesen ertette meg ezeket masok mar 7-9 de legkesobb 10 hos korra tettek ennek a megerteset a sajat gyerekuknel(es most induljunk ki abbol h senki se hazudik)

Most 14 honapos es sokkal kevesbe kommunikal mint masok valahogy nem olyan intenziv es lassabban is erti meg mivel mit akarok. Nem utanoz igazan a hetkoznapi dolgaimat nem utanozza le. Pl ha odaadom neki a labast meg a fakanalat nem keverget benne pedig allandoan nezi h en csinalom de ez csak egy apro pelda.

Nem probalgatja a beszedet nyilvan nem varom tole 14 honaposan h beszeljen de mar 12 honapos gyerekeknel latom h mond vmit az anyja pl lampa es visszamond valamit babanyelven kvazi probalja mondani az en gyerekem ezt se csinalja

Aggodom h autista v ilyesmi de kozbe gyulolom magam h ilyet kepzeled rola :(

Amugy vedono gyerekorvos nem mondta sose h gond lenne ha csak ritkan latnam ense gondolnam de igy h mkndig egyutt vagyok vele igy vhogy kierzem ezeket:(


2020. aug. 6. 15:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves múlt és 2 évesen kezdett el szerepjátékozni.

De oké, lehet, hogy autista, nem fogja senki most ezt megállapítani. Gondolom, akkor is tovább neveled ha autista. Amúgy rengeteg fokozata van az autizmusnak, barátnőm fia 2 évesen teljesen kezelhetetlen volt, dühöngött, beszélni nem tudott, kiderült, hogy autista, most már 5 éves nagyfiú, meg nem mondanád róla, hogy valami baja van. Kattoghatsz ezen, de szerintem teljesen felesleges. Esetleg vidd el felmérésre, hátha mondanak valamit.

2020. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Voltunk felmeresen de semmi nem jott ki mondtak ks tul pici meg ehhez.

Jajj de nem is arra gondoltam h most szerepjatekozzon (bar ismerek nem egy 1 evest aki fozocskel a jatekkonyhajaban...) csak varom h ott tartsunk mar eletmorban es akkor megnyugszom...

igen nevelem akkoris ha autista de belepuszulok az biztos:( szegenynek a legjobbat szeretnem de erzem h nem oke:(

2020. aug. 7. 15:22
 13/15 babyboom567 ***** válasza:

Kérdező!

írtamEgy előző válaszomban,hogy miket tehetsz meg már most.

Csepphinta, halolaj, tsmt torna.Ezeket már most is csinálhatjátok.

Akkor is a te gyereked lesz,ha autista, akkor abból az állapotból kell kiindulni,és köré szervezni az életedet.

Ismerek autistákat nevelő szülőket, élik az életet,ki jobban ,ki nehezebben,de mindig az aktuális helyzetből kell kiindulni.

2020. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bármilyen hinta jó, a játszótéri is, az enyém utálja a csepphintát, pedig van neki, az is jó, ha egy takaróban lengetitek jobbra-balra, a tsmt is nagyon jó, de szerintem ahhoz túl kicsi. Az én lányom 15 hónaposan kezdett böngésző könyveket nézni és nagyon sok mindent megmutatott benne, igaz 3 éves kora után kezdett beszélni, ami jó nagy lemaradás, de ez van, mindegyik máshogy fejlődik.
2020. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kiskoraban adamo hintaztunk, most adamo juniorban hintazunk itthon

Jar hozzank egy fejleszto csajszi szoval fejlesztest kap (hipoton izmozat miatt jar egyebkent) en is tornazom vele

Hat igyekszem nagyon de remelem nem autista :( ertem en ha ugy is lehet elni az eletunket de nyilvan senki se szeretne ha az lenne a gyereke

2020. aug. 7. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!