Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki otthon akar (csak...

Mindenki otthon akar (csak gyermekneveléssel foglalkozva) 2-3 évig?

Figyelt kérdés

Én alig várom, hogy dolgozhassak. Hiányzik a munka. Nagyon vártuk a babát és imádjuk, egy kis tündér, csoda nézni és segíteni a fejlődését szinte napról napra. 9 hónapos lesz a lányom, mikor home officeból elkezdem újra (olyan a munkám, hogy lehet bármennyit).

A nagyobbik gyerekekkel anno sokat voltam otthon, muszájból. Nem élveztem azt, hogy kizárólag ebből áll az életem. Elsőre 3 évet, másodszorra 2 évet otthon voltam, de mindenfélét kerestem, hogy valahogy az agyam túlélje, tanfolyam, nyelvtanulás, próbáltam netes munkát, stb.

Most sokkal teljesebb lesz, hogy mind együtt vagyunk (ha homeschool lesz újra, akkor pláne), de mindenkinek van más dolga is, mint a baba. Beosztjuk a feladatokat és mindenki részt vesz az örömben, amit ő jelent. Úgy nő majd, hogy senki nem marad ki,le, mindenkit egyformán láthat ő is.

Anyagilag is sokkal jobban járunk így, ami azt jelenti, nem kell szüneteltetni a spórolást sem. Van egy elég nagy keret, amiből havonta bármit csinálhatunk, de mellette spórolunk is, hitel visszatörlesztésre és a jövőre is teszünk el. Amíg csak GYED vagy GYES van, ez nem menne és sokat számít.

Nekem ez a véleményem, így jó nekem.

Az, aki csak meghallja, fogja a fejét. Rossz anya vagyok, nemtörődöm vagyok, minek szültem. Aki értelmesnek tűnt, annak ezt elmondtam, de ezután is pislogott. Azok kivételek, akik külföldön élnek.

Itt ennyire ez a beidegződés, hogy 2 év kizárólagos gyermeknevelés kell?


2020. aug. 20. 07:35
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsés vagy, hogy ennyire “ jó gyerekeid” vannak


Az enyém mellett egy könyvet nem tudtam elolvasni 1 éves koráig

1,5 év van a kisebbik és közte..


Most az alapvető dolgokra jut időm..


Ha csak a kicsi lenne, vagy monden gyerekem olyan lenne,akkor menne ..

Így értem

2020. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki. Például te nem.
2020. aug. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Ez nem ilyen bezzegelés akart lenni a részemről, hogy nézd nekem ez is megy, csak leírtam, mi az, ami miatt nekem így jó. Persze, szerencsém van velük és a nagyok nevelő, a pici édesapjával is. De ezek olyan részletek, amiket egy általánosító ember egy felületes beszélgetés alatt nem bontogat ki, csak tények hangzanak el: te 3 gyerek mellett, a pici 9 hónapos korában visszamész dolgozni?? Igen, visszamegyek, mert együtt leszünk így is, de anyagilag nagyobb biztonságban fogom magunkat érezni. És ekkor jön, hogy "én biztos nem fogok mással foglalkozni csak a babával, nem azért szültem, hogy ne én babázzak"
2020. aug. 20. 07:45
 4/55 A kérdező kommentje:
És ezt nem értem, miért csípődött be, hogy gyermekvállalás=2 évig itthon vagyok vele és csak vele.
2020. aug. 20. 07:47
 5/55 anonim ***** válasza:
37%

Azok az anyukák ugranak erre, akik csak a gyerekükben tudnak kiteljesedni, és ez áll az életük központjában. Meg persze irigyek arra, hogy így több pénz áll a házhoz...

Nem kell ezzel foglalkozni, mindenki más, teljesen érthető, hogy igényled a szellemi kihívást is, és miért is ne tennéd meg, ha megvan ehhez a képességed és a lehetőséged. A gyereknek nem lesz tőle semmi baja, ő is akkor boldog, ha az anyukája az.

2020. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
94%

Nem beidegződés. Egyszerűen más másként éli meg.

2 éves koráig maradok itthon. Csak azért nem 3,mert a gyes semmire se elég.

Sose gondoltam, hogy ennyire szeretem majd babázni. De nem unatkozom. A gyerek mellett itt vannak a jószágok, nagy kert. Járunk babás foglalkozásra. Nincs időm unatkozni. Annak ellenére, hogy nagyon szeretem a munkámat.

2020. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
85%

Én el se tudom képzelni, hogy visszamenjek még dolgozni. 13 hónapos a fiam. Szüksége van rám, szopizik még naponta többször.

Másrészt, imádom ezt az időszakot! Olyan hamar elmúlik. Csupán 3 év az egész, egy percet sem akarok belőle elmulasztani munka miatt. Arra lesz még idő bőven az életem hátralevő részében. De a gyerekem csak most ilyen pici, most ezt akarom megélni.


Persze megértem azokat is, akik máshogy éreznek, ez csak a saját véleményem.

2020. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
94%

Én otthon maradnék 3 évet is akár, élvezem a gyerekkel töltött időt, sokat sétálunk, barátokkal, jobb fej kollégákkal tartom a kapcsolatot, találkozni is szoktunk. Viszont vissza kell mennem dolgozni napi 4 órában, amikor 1 éves lesz a fiam, mert anyagilag muszáj. Jól kerestem, a gyed az nem pénz, sajnos megerezzük ezt a bevétel kiesést. Sajnálom hogy ez így van, én nem szeretem a munkám, nem ad semmit, inkább elvesz, a gyermekkel töltött idő, meg amúgy az itthon töltött szabadidő meg igen.


De nem vagyunk egyformák, én így nagyon jól érzem magam, nekem minden teljes a mostani körülményekkel (kivéve anyagilag.) Nyilván sok olyan ember van, aki így nem tud kiteljesedni, emiatt nem kell szégyenkezni.

2020. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
91%
De most úgy mondod, mintha gyerek mellett Gyeden nem lehetne szellemi elfoglaltságot találni, csak ha visszamész dolgozni
2020. aug. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik gyerek még nem volt 1 éves és már 2 napot dolgoztam, nagyon jó volt, egeszen addig míg a másodkkal szülni nem mentem. A második gyerekkel eszem ágában sem volt menni, annyira élveztem a vele/velük való foglalkozást. Szerintem mindkét helyzet, érzés normális volt részemről.

Sok függ attól is, hogy mik a lehetőségek. Én megtehettem, hogy csak 2 napot dolgozom, de ha mondjuk heti 40 órába kellett volna visszamennem változó műszakkal, akkor biztos nem mentem volna.

2020. aug. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!