Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arrol, hogy egy...

Mit gondoltok arrol, hogy egy anyuka tobb idot tolt a kutyaval, mint az ujszulott babaval?

Figyelt kérdés

A testveremrol van szo, napi 3-4 orat setaltatja a kutyat, amit eddig max 2 orara vittunk le. Olyan mint ha menekulne a kisbabajatol. Ilyenkor mindig. Ferje vagy en es anyu vigyaz a babara. De minden aldott nap lelep delutan 2 orakra, es reggel/este is o viszi le a kutyat orakra.. pedig eddig nem is erdekelte..

Emellett termeszetesen hati legalabb 3x lemegy a boltba de akkor is ha semmire nincs szuksegunk.


Ha en viszem le reggel az ebet, akkor kepes meg utana levinni megegyszer. Nem ertem miert kell Allandoan masokra hagynia a gyereket.


Meg is mit tudok tenni?



2020. aug. 24. 13:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
31%

Jajj, 11! 😂


Mert, aki nem roppan bele az x gyerekébe, nem hagyja el magát, meg megoldja a gyerek(ei) dolgait, az csakis "ősanya" lehet igaz?


Ezt magadtól sikerült leírnod, vagy ehhez is segítség kellett?

2020. aug. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

A nagyobbik gyerekemhez folyton ugraltam, a hatamra volt folyton kotve, egesz ejjel a mellemben a szajaban aludt, vagy a karomban ringattam, teljesen hatterbe szoritottam sajat magam, mondvan a gyereknek legyen jo, az a lenyeg. Pokoli idoszak volt. Depresszios is voltam a szules miatt, meg amilyen allapotban utana voltam testileg-lelkileg. Nem mentem sehova nelkule, meg az orvoshoz is vittem magammal.


A kicsinel mar kezdettol az apja is kivette mindenbol a reszet a szoptatason kivul, a covid+kulfold miatt csak a ferjemmel voltunk a ket gyerekre. Hazajottunk, most aki csak bevallalja a csaladbol par percre-par orara, mar kapja is meg. En jarok vasarolni is, es ha kutyasetaltas cinszoval megpattanhattam volna napi tobbszor, megtettem volna, ha a ferjem bevallalja, vagy ha lett volna masfajta segitseg, pl. nagyszulo. Es most meg depresszios sem vagyok. Jo, mondjuk, 3-4 orara azert nem lepnek le, de ha o viszont depresszios, akkor ertheto.


Baratnom bekerult a pszichiatriara, mert nem kert idoben segitseget. Na, onnantol aztan muszaj volt valakinek ellatnia a par honapos babat, be is lett fogva a csaladbol, aki epp tudott jonni. Es ennel lehetett volna meg rosszabb is, ok meg viszonylag hamar, kb. 8 honap alatt kilabaltak ebbol onnantol szamitva, amikor baratnom bekerult a korhazba.


Szoval en azt mondom, ha van, aki bevallalja a gyereket, es tud segiteni, akkor inkabb menjen, minthogy o is bekeruljon, mert akkor aztan nem napi 3-4 oraban nem lesz ott. Es igen, egyertelmuen a gyerektol menekul el, toltodik, csondre vagyik, ki akar szabadulni a folyamatos keszultsegi allapotbol, es valoszinuleg a gyerekkel valo kotodese is serulhetett a szules korul. Remelhetoleg ez idovel helyreall, de hosszu ido szokott kelleni.


Ha te nem akarsz, neked nem kotelezo vigyazni a babara, de tudd, hogy nagyon nagy segitseget jelentesz neki. Mennyi idos a baba?

2020. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell segítség, itt az anyák egyik fele le se szarja a gyereket, a másik halála közben is még szoptat nyilvánosan, és ha épp haldoklik 2 hétre még előre is főz a fagyóba, nehogy apa bármit is csináljon, meg mielőtt otthagyná a férje még megbeszéli vele és le is szpja (lásd a múlt esti kérdésre adott válaszokat).


Nincsenek itt normális középutas anyák, akik elmehetnek 2 órát sétálni a kutyával anélkül, hogy elvennék tőle a gyereket, és nincsenek olyan apák se akik nem rinyálnak, hogy munka mellett 2 órát a gyerekkel vannak, míg anya szellőzteti a fejét. Meg ilyen csodálatos családok vannak, mint ez a kérdező is, aki ahelyett, hogy odamenne a saját tulajdon testvéréhez, hogy mondd, "HOGY ÉRZED MAGAD?" "MIN MÉSZ KERESZTÜL?" ide kihánnya, hogy szaranya a huga, mert megviseli a gyerekágyas időszak. És ez a normális.

2020. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
18%
10 bunkón fogalmazott. De igen, igaz. Görcsölnek hogy összejöjjön utána meg lepasszolják. Tisztelet a kivételnek! Szerencsére nem mindenki ilyen.
2020. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Igen, régen igen. De 2020-ban azt hinné az ember, hogy az átlag edukált, ismeri a lelki folyamatokat a szülés után és azt is remélné, hogy a család azért család, mert támogató közösséget nyújtanak az anyának. De nem. Parasztabb és bunkóbb a közösség mint valaha.


Utolsó: Mindenki álljon így hozzád is, amikor bajod van! Hogy úgy érezd meg, hogy mi a fszról beszélsz! CSak egyszer! És akkor emlékezz erre vissza, amit ide okádtál.

2020. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Nem napi 2 ora, hanem 4!!!! Eddig setaltattuk 2 orat a kutyat, amiota megszuletett a baba azota 4 orat viszi le, irtam, hogy hogy reggel este es delutan egy jo 2 orasat.


Annyi de annyi csalad vallal gyereket ugy, hogy kulon elnek, ha ok meg tudjak oldani, akkor az en noverem miert nem tudja? Miert az en felelosseggem, hogy amig o lemegy a lakasbol en vigyazzak a kisbabara.


Semmi baj nem lenne, ha heti 1-2x kellene bebicsoszkodnom, de minden delutan ez van. Reggel es este altalaban anya vagy a ferje vigyaz a picire. De az apan kivul ugy erzem, hogy nem az en anyukam es az en faladtom ez.

2020. aug. 24. 14:42
 17/33 anonim ***** válasza:
10%

Felelősen vállaltam a gyerekemet. Amikor nem akartam még, ismertem a gumit. Most, hogy van, sose jutott volna eszembe újszülött korában magára hagyni ENNYISZER. Persze volt énidőm, de minden nap 2 óra sok. 7 nap alatt 14 óra, ami több, mint egy teljes nappal.

Akkor inkább kösse magára vagy vigye el babakocsiban.

2020. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
90%
NEKED nem kellett több. NEKI kell. Ettől te sem vagy több, ő se kevesebb. Csak más. Hogy lehet ennyire intoleráns valaki? El se tudod képzelni, hogy valaki másképp tudjon érezni, mint ahogy te éreztél egy adott helyzetben és csak az lehet a helyes, ahogy te csináltad? Miért?
2020. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Anya is mondta neki, hogy miert nem viszi le egyutt a kutyaval, de azt mondta, hogy az erdoben nem lehet tolni a babakocsit arkon bokron at. En nem akarok vele veszekedni, de nagyon orulnek, ha rajonne, hogy nem nekem szult gyereket.


Ezt minden sertodes nelkul, hogy tudnam vele megbeszelni?

2020. aug. 24. 14:46
 20/33 anonim ***** válasza:
88%
Azt mondták, soha nem lehet gyerekem. Évekig harcoltam, mire sikerült. Brutális terhességem volt, műtéttel, traumatikus szülés, szövődményekkel, utána hónapokig depresszió. Ha nem maradhattam volna magamra, hogy összeszedjem magam, ma már nem élnék. Az én környezetem támogató volt, ennek köszönhetem az életem. Felelőssen vállaltam gyereket, terveztem, akartam. Mégsem úgy alakult, ahogy a mesekönyvek megírják. Jó anya vagyok. Erős vagyok már és határozott. De igen, egy hajszálon múlott, hogy itt vagyok-e és ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire vagyok jó ember, jó anya, vagy akármi. Mert az élet nem fekete-fehér.
2020. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!