Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Melchior...

Mit gondoltok a Melchior (fiú) és a Yara (lány) nevekről? Ti gyermekeitek milyen neveket kaptak?

Figyelt kérdés
Ikreket várunk egy fiút és egy lányt. Olyan neveket szeretnénk választani, amik kevésbé gyakoriak és egyediek. Nem szeretnénk, hogy az óvodaban/iskolában ők legyenek a 4.Hanna vagy Dominik. Valamint, ha esetleg felnőtt korukban külföldre szeretnének költözni, akkor ott se hangozzon teljesen idegenül a nevük, könnyen ki lehessen ejteni.

2020. aug. 24. 18:44
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Szerintem mindkét név kiejthető magyarul is. A Yara nevet egyik nagyon távoli ismerősöm fb. oldalán láttam, most ráírtam ezzel kapcsolatban, kiderült, hogy nem Magyarországon élnek már, itthon valóban nem lehet anyakönyveztetni. Most nagyon szomorú lettem emiatt. Ami még szóba jött köztünk második helyen az a Narin név.
2020. aug. 24. 19:13
 12/56 anonim ***** válasza:
85%

Melkhior és Jara?

Remélem, tudod, hogy a flancolásodnak csak így fognak teret engedni.

Mert ez flancolás. Nem, nem indok, hogy idehoztál 2 db gyakori nevet, mivel még több ezer másik van, ami ritkább, akár nagyon ritka, mégis normálisan hangzik egy magyar gyereknek.

Ha a “normálison” akadnál most fent, akkor kérlek, ezt azután tedd, hogy a pároddal magatok felvettétek ezeket a neveket és tapasztaltátok az emberek reakcióit. Bár a felnőtteké messze van a gyerekekétől.

2020. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
A Melchior ebben a formában anyakönyvezhető, a Yara valóban csak Jara formában, amivel nagyon hajaz a Jana vízre, emiatt nem szeretnénk. Elárulom nekem is különleges nevem van és nagyon szeretem.
2020. aug. 24. 19:18
 14/56 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ezek nagyon szép nevek.
2020. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
90%
'nekem is különleges nevem van és nagyon szeretem.' - és nem kaphatja a kislány azt?
2020. aug. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
85%
Jólvan, Nenszike. Menjél vissza a homokozóba játszani.
2020. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Semmi esetre sem szeretnénk, ha valalyikőnk nevét kapnák a gyerekek. Nekem az arról árulkodik, hogy a szülők lusták voltak nevet keresni és jobbhíjan, amolyan végső megoldásként adták azt.
2020. aug. 24. 19:23
 18/56 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jól hangoznak, szépek, de nem itthon. Kovács Merchior? Szabó Narin? Kicsit "C" hatású nekem, de lehet csak én vagyok fura.

Nálunk is szempont volt, hogy ha külföldre sodorja az élet, ne legyen probléma a nevével, de azért direkt kiszúrni se akartunk vele, hogy magyarul meg furán hangozzon, minthogy mi nem tervezünk külföldre költözni így minimum érettségiig itthon kell ezzel a névvel élnie. Így lett Olívia. De szóba került még a Júlia (ha húga születik, valszeg Júlia lesz), és a Natália meg az Abigél is. Nem meglepő módon azok a nevek, amik relatíve globálisak, bizony népszerűek lesznek. De engem nem zavar ha sokan lesznek Olíviák az oviban, az én nevem sem egyedi, mégsem volt belőle sosem problémám (csak külföldön, mert eléggé magyaros név).

2020. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
82%

oké, akkor keresgélni kell tovább (A Lara-Jara-Yara nem valami szép, papagájos hangzású)

A vezetéknévvel hangozzék együtt jól, és szerintem a jelentése sem közömbös.

2020. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Most veszem észre, hogy egy fotos szempontot kihagytam: ne nagyon lehessen/kelljen őket becézni, eredeti alakjukban is megállják a helyüket. pl. Dominik ismerőseimet mindenki Domizza vagy Olivéreket Olinak szólítják.
2020. aug. 24. 19:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!