Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Melchior...

Mit gondoltok a Melchior (fiú) és a Yara (lány) nevekről? Ti gyermekeitek milyen neveket kaptak?

Figyelt kérdés
Ikreket várunk egy fiút és egy lányt. Olyan neveket szeretnénk választani, amik kevésbé gyakoriak és egyediek. Nem szeretnénk, hogy az óvodaban/iskolában ők legyenek a 4.Hanna vagy Dominik. Valamint, ha esetleg felnőtt korukban külföldre szeretnének költözni, akkor ott se hangozzon teljesen idegenül a nevük, könnyen ki lehessen ejteni.

2020. aug. 24. 18:44
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
56%
Illeni fog a családba, kedves Ticiána.
2020. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Nem tartozik sem én, sem a párom a c. etnikumba.
2020. aug. 24. 22:28
 33/56 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert te ilyen "ritka" szép nevet kaptál, miért a gyerekeken bosszulod meg?
2020. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy a Melchior&Yara és a Hanna&Dominik között van egy egész széles spektrum ami adható lenne és nem menne falnak tőle mindenki.

Nálunk a játszón is van egy kisfiú, csóritól vagy 50x kérdezgetik a gyerekek és felnöttek is,hogy hogy hívják, hát nem értjük mit mond, úgyhogy lett belőle "furanevű".

Nekem Leventém van, már tízen évesen kiválasztottam, ha lányom lett volna Anna lett volna, de sajnos eléggé felkapták (mindkét nevet) mire született, de se az oviban, se az osztályban nincs másik Levi.


De ha neked ezek tetszenek add ezeket,jogodban áll, esetleg valami elfogadhatóbb 2. nevet is adhatsz, hogy legyen a gyereknek is választása majd.

2020. aug. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
56%
Sajnálom, de borzasztó ez a fiú név. Mintha büntetni akarnád. A Yara legalább szép hangzású, de ez a Melchior, mintha valami főgonosz lenne egy gagyi amerikai meseben.
2020. aug. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
11%
Hát egyeske, téged még nem hányt le beteg. Nekem a Miléna kb melaena.
2020. aug. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
75%
Hát harminchatoska nem tudom, hogy tudtál a hányásra asszociálni a Miléna névből...
2020. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a Ticiána is gáz.
2020. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
32%
37, onnan, hogy a meléna az én szakmámban sajnos gyakori.
2020. aug. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Biztosan köztetek is van olyan nevű kommentelő, akinek nem tetszene a neve, mégsem írnék olyat, hogy ez a név milyen gáz. De az eredeti kérdésem sem arról szól, hogy minősítsétek az én keresztnevem. A Hanna vagy Dominik névvel sincs semmi problémám, azt leszámítva, hogy nagyon gyakoriak. Nem egyedül döntök, a gyerekek apukájának ugyanannyi beleszólása van, mint nekem. Azt csináltuk, hogy végignéztük a létező összes nevet és fiú-és lánynevekből is külön-külön összeírtuk a top 10-es listánkat, majd ezt vetettük össze. Egyetlen egyezés volt, ez pedig a Melchior név. Utána mutattam neki fb-n a Yara nevet ismerősöm posztjánál, arra kapásból azt mondta, hogy az neki is nagyon tetszik. Vannak egyszerűbb nevek is, amik nekem tetszenek, de a barátomnak nem vagy fordítva. Olyan nevet nem akarunk adni, ami benne van a 100 leggyakoribb név között, olyat sem, amiből lehet valamire asszociálni (pl. Ariel névről a mosóporra), ezzel alapot adva annak, hogy később csúfolják a gyerekeket. Olyat szintén nem, aminek létezik köznevesült formája (pl. Málna, mint név vs. málna mint gyümölcs). Valamint a kérdésemnél leírt szempontokra is figyelünk. Egyszóval nem egyszerű. 2 neve biztosan nem lesz egyik gyereknek sem, nem aakrunk vele kiszúrni, hogy minden helyen jó hosszan kelljen aláírnia.
2020. aug. 25. 08:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!