Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a helyes nevelés?

Ez a helyes nevelés?

Figyelt kérdés
Ez ma történt a játszótéren es nagyon felzaklatott 😔 adott egy 2-3 év közötti kislány és egy szimpatikus fiatal anyuka. A kislány nem játszik csak áll a pad mellett ahol az anyukája ül. Anyuka többször is elküldi játszani, ha nem megy akkor mennek haza. A kislány kérleli az anyukáját h menjenek el az egyik csúzdához de anyuka nem megy mivelhogy a kislany az előbb is sírt annál a csúzdánál. Mondom oké az ő dolga ha nem ad rá még egy esélyt. Mindenki másképp nevel. Aztan egyik percről a másikra felpattan h mennek és a kislany elkezd sírni. Az anyuka rákiabál h hagyja abba amitől még nagyobb a sírás ezért anyuka rácsap a fenekére egyet-kettőt amitől persze még jobban sír. Elindulnak anyuka kiabál az egesz utcán h a kislány hagyja abba. Nem láttam mit csinált a kislany( bar szerintem mindegy is) azt látom h anyuka lerangatja ot az út közepén a kisbicikliről és rángatja magával a kislányt is meg a biciklit is es közben kiabál a kislány pedig nagyon sír. Ne értsetek félre, persze elitélem ezt az egészet nekem esett rosszul ahogy a kislánnyal bánt,de nem szeretnék ítélkezni. Nekem egy 9 hónaposom van es még ő is fel tud bosszantani (bár nem ilyen szinten) es nem tudom milyen lehet egy nagyobb gyerekkel de ez nekem erős túlzás volt.azota rosszul érzem magam az eset miatt. Nem tudjátok én milyen leszek. Ti mit gondoltok? Ez a megoldás? Ez a nevelés? Igy kell nevelni?

2020. aug. 26. 21:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Abban igazat adok, hogy velem is ezt csinálta anyukam, 21 vagyok.

Kimentünk játszóra, ha nem mentem játszani, haza mentünk. Ha sírtam, és nem sírtam, hanem hisztiztem (amit valószínűleg ő is csinált) én is kaptam a seggemre párat. És ezek után is hisztiztem tovább, nekem kismotorom volt, és bizony én is jártam úgy, hogy fel lettem rángatva onnan...


Egyébként más a sírás és a hiszti, nekem is már van kislányom, 1 éves múlt pár hónapja. És nem verem meg nagyon, de ha nem sír, hanem hisztizik rá ütök a seggére (pelenka van még rajta, szóval nem kell azt gondolni lila a feneke...)

2020. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Most tényleg választ vársz a kérdésedre? Nem tudod magad eldönteni, hogy ez helyes-e? Vagy csak szidni akarod az ismeretlen anyukát? Ha neked kérdéses, hogy ez a helyes nevelés-e, akkor nem kellett volna gyereket vállalnod még.
2020. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Azt se tudjuk mi történt, ha éppen kihajtott az úttestre a kismotorral, akkor simán érthető ha elfenekelte. Ami a játszót illeti az enyém is csinálja ezt, hogy nem játszik semmivel, 20 percre van a játszó, eredmény: inkább ki se viszem, elvan a kertben is, nem mondtam neki a játszótéren, hogy ez különösebben gond, csak a kedvem ment el tőle.
2020. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Na mindjárt jön mindenki itt is és megvédi ezt az anyukát is mint azt amelyik a kocsiból rángatta ki a gyereket és öntötte nyakon vízzel ordítozás közepette. 😏 Szerintem elfogadhatatlan így viselkedni de leszarom egyébként, hogy ki mit csinál, én viszont nem lennék képes nyilvánosan így viselkedni. Nyilván tudnak a gyerekek kiborítóak lenni azt hozzáteszem de én nem így reagálnám le sem otthon sem emberek között. Uralkodni azért megtanulhatna magán 1-2 ember függetlenül attól, hogy van olyan nap amikor a gyerek kiidegeli a szülőt.
2020. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
De az az anyuka sem jobb, aki az esetet látva hazaér, és elkezd klampírozni a gyakorin, hogy vajon ez-e a helyes nevelés.
2020. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Egy 3 éves hisztis, dackorszakos gyerek kikészíti az embert elég rendesen. Képzeld, az én 3.5 éves gyerekem aki szobatiszta, ma dacból nem ment el wcre, és bepisilt egy fagyizó előtt... Nem hordok magammal váltóruhát, így kereshettem egy boltot ahol ruhát veszek neki. Aztán hazafelé az úton elkezdett sikítani hogy fél a kutyáktól. Befogta a fülét, és egy lépést sem ment. Rajtam a kisbaba kendőben aludt, és velem volt a nagyobb tesója is. Hát én is majdnem elhajítottam a futóbiciklit... Az nem volt rámírva hogy kihagytam 2 étkezést, hogy előző nap sem volt időm vacsorázni. Stb.

Egyébként egyszer mondtam a gyereknek hogy most BÜNTETÉSBŐL megfésüllek. Nem volt benne semmi fájdalmas, de a büntetés miatt zokogott. A bántalmazást nem innen lehet észrevenni.

2020. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

2 oka van annak h kiirtam a kérdést. Az egyik az h jól esett kiirni magamból mert tényleg mély nyomot hagyott bennem a másik pedig az h lehet en ezzel nem értek egyet,de akiknek vannak hasonló korú gyerekeik lehet leirjat h de igen ez még elfogadható és hasonlóan kell kezelni.

Nem vagyok én sem tökéletes és ezt le is írtam, csak én naivan azt gondolom szép szóval is lehet a dolgokat megoldani. És erre jöhetnek a válaszok h en nem tudhatom mert nektek vannak idősebb gyerekeitek és akkor elfogadom es azt mondom h nem az az anyuka cselekedett rosszul csak en nem ismerem még az ilyen helyzeteket. Ennyi...nem szerettem volna se szidalmazast se olyan kommenteket h most ezt minek irtam ki.azt akartam tudni h szerintetek akik neveltek hasonló korú babákat ez normális e

2020. aug. 26. 22:14
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Hat szerintem ez tipikus, mikor valaki nem következetes és picit már fejere no a gyerek, aztan elindulnak a lejtőn. Anya már frusztrált. Ki tudja, hanyadik játszmájuk volt aznap. Nagyon korán el kell kezdeni a következetességet szerintem, hogy a gyerek tudja, ha valamit mondasz, az fog történni és nincs helye hisztinek. Persze ettől meg lesz hiszti. De talán kevesebb ideig fog tartani az az időszak. Amúgy nem tudhatod, lehet nagyon nehéz természetű a kislány, anyuka meg már kész van idegileg. Persze ez így nyilván nem vezet sehova, de hat senki sem tokeletes.
2020. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Szép szóval? Hahahaha. De jó is lenne ha az mindig hatna. Az én 11 hósom már most szemtelen. Ha rászólok, hogy valamit ne csináljon, sokszor már csakazértis. Vigyorogva persze. Ma azért hisztizett, mert nem engedtem kiszaladni az útra.🤦 Kiabáltam utána, hogy álljon meg de ugyebár semmi. Nyilván mivel kicsi messzire nem engedtem magam mellől így gyorsan elkaptam és be a babakocsiba. Na azt az ordítást és a krokodil könnyeket. De ez csak hiszti.

Sosem ütöttem még meg, de el tudom képzelni, hogy lesz olyan helyzet amikor rácsapok a fenekére.🤷

2020. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom...teljesen jól elvoltam. A kislany mosolygott az en babámra tök cukik voltak az anyuka is kedves szépen teljesen átlagos. Aztan egyik percről a másikra pedig ez zajlott le
2020. aug. 26. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!