Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar mászni? Felül...

Miért nem akar mászni? Felül , feláll a kis ágyban de nem mászik.

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a fiam. 6honapos kora óta kúszik és előző héten felült magától és a napokban a kis ágyban is fel állt. Miért nem akar mászni? Nem baj hogy nem mászik de ezeket már csinálja?
2020. szept. 8. 20:01
1 2 3 4
 21/40 Derjaderja ***** válasza:
68%

De szájjártatás helyett leírhatnád pontosan, amit gondolsz, mert nem értjük.

Hogy segít szerinted egy járóka abban, hogy ne álljon fel túl korán egy baba?

2020. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
41%

Annyira vicces, hogy az ilyen kérdéseknél mindenkinek 15-20-28 éves nagy gyereke van már, aki nem mászott, de zseni 😂😂

Tényleg mindenki azt csinál amit akar, de amit Derjaderja ír, annak van értelme, mert tudományosan alátámasztott. A többi max egyéni eset, amiből semmilyen konzekvenciát nem lehet levonni. Viszont tendenciák vannak: a diszes gyerekek nagy százalékánál kimutatható, hogy nem kúszott és/vagy mászott. De nem minden nem kúszó-mászó gyerek lesz diszes. Ebből mindenki döntse el magának, hogy attól mert a szomszéd Pistike nem mászott és atomfizikus lett, vajon az én Robikámnak lesz e hátránya vagy ő még nagyobb zseni lesz... Érti gondolom mindenki. 😏 Ez pont olyan hogy a dohányzás tüdőrákot okozhat. Lehet épp nálad nem, de akinek okoz, azt nem vigasztalja.


Ébrenlét ideje alatt minél kevesebbet legyen rácsos ágyban, járókában. Illetve amikor játszotok, a földön történjen. Az utánzásra is fogékonyak már ebben a korban, így ha te magad mászol a játékért, az is tud segíteni.

2020. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
57%

22 Ja. En meg természetes úton születtem, szoptattak, kúsztam-másztam, ahogy a nagykönyvben meg van írva, mégis diszkalkulias vagyok és allergiás és ekcemas és stb.


Barátnőm kislánya nem mászott. Tény. Későn tanult meg beszélni, tény. Két éves korára behozta, pedig addig konkrétan nulla teljes szót mondott, max szótagokat. Most 2 év pár hónapos és már viccel meg kamuzik is. Majdnem hibátlanul ragoz. Eddig csak magába szívta az infót úgy tűnik.


Ez megint olyan összefüggés, hogy mondjuk x%-kal nagyobb az esély arra, hogy diszes legyen a gyerek. De mennyivel is? Mert bírom ezeket, hogy ilyenekkel dobálózunk, hogy “nagyobb” rá az esély. Mennyivel? 50%-kal? Mert az már jelentős lenne, de ezeknél ha tényleg utána keresel (en néhány témában megtettem, ebben nem) kijon, hogy 1-10%-okrol beszélünk. Na azért így már teljesebb a kép. Szóval, ha valaki azt írja “nagyobb” mert olvasta a Kiskegyedben meg a babaszobán az inkább ne irt volna semmit.

2020. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
55%
23. Ott a pont!
2020. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
71%

Küldjek róla fényképet? Akkor elhiszed? Miért ne lehetne már felnőtt gyerekem, akivel végigcsináltam pár dolgot? Nem tudtam, hogy felső korhatár is van a gyk-n és a gyerekes topikokban 40+ évesen már nem szabad írni.

Nem kell elhinni, de attól még igaz. (NEM a járókás író vagyok, hanem a 28 éves fiús anya + van még két kisebb lány, de ők másztak, ezért nem relevánsak a kérdés szempontjából - fejlődésben viszont nincs nagy különbség köztük, az tény).

2020. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Derjaderja ***** válasza:
65%

Igen, az emberi szervezetben a legtöbb dolog soktényezős, egy tényező csak valamilyen valószínűséggel okoz bajt.

Nyilván kerdés, mekkora àldozatot vállalunk mekkora kockázazért.

Ez esetben az áldozat nem túl nagy (ne legyen ébren a kiságyban), de igazából nem is ez a lényeg, hanem hogy a szabad mozgásfejlődés biztosítása maga mint hozzáállás mennyire fontos.

Egyensúly, mozgáskoordináció, sok minden jobb lesz tőle.

Az idézett cikkek nem a Kiskegyedből valók 😂

2020. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Továbbra is érdekel hány % a különbség. Valahogy ez a vesszoparipám. Biztos túl sokat dolgoztam számokkal. De nekem minden hiteltelen ami mellett nincs ott: mekkora kontrol csoporton, hány éven keresztül milyen módszerrel és hogy a vége, mennyi %-kal több a másik csoporthoz képest.


Nem vitatom a szabad mozgásfejlődés részét. Teljesen jogos. Legyen szabadon a padlón. En is ezt vallom. Az idióta tényeket nélkülöző cikkeket gyűlölöm, amivel feleslegesen paráztatják egymást az anyák.

2020. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) ne veszekedjetek mar :D

Amúgy nem voltunk még orvosnál se a vedononel . Majd rá kérdezek de még várok 10honaposig hogy meg tanulja-e. :) Amugy is volt egy pár dolog amit kicsit megkésve csinált.:)

2020. szept. 9. 22:16
 29/40 A kérdező kommentje:
Pl később gogicselt , nehezen vette fel a szemkontaktust. Vagyis nem nehezen hanem később inkább így mondanám.olyan 10 hetesen. De azóta minden oké . :D nagyon jó kedvű baba még csak azt mondja dádá !! :DDD
2020. szept. 9. 22:17
 30/40 A kérdező kommentje:
Meg verekszik :P
2020. szept. 9. 22:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!