Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar mászni? Felül...

Miért nem akar mászni? Felül , feláll a kis ágyban de nem mászik.

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a fiam. 6honapos kora óta kúszik és előző héten felült magától és a napokban a kis ágyban is fel állt. Miért nem akar mászni? Nem baj hogy nem mászik de ezeket már csinálja?
2020. szept. 8. 20:01
1 2 3 4
 31/40 Derjaderja ***** válasza:

27. Én nem tudom hány százalék, de nem is feladatom tudni. Én is foglalkozom tudomannyal, értem a problémát, írj a cikkírónak, nagyon jó szakember.


Nekem ez az egész szabad mozgás "bejön", több módon igazolódott a gyerekemnél. Azonkívül hogy logikus.

2020. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
57%

Ez teljesen egyedi dolog


A nagylanyom mindent nagyon hamar csinalt, nagyon kozdott kicsikent akart maszni allni jarni. 9.5 honaposan indult el esett kel vagy 2 honapig amig stabil nem lett.


A fiam 8 honapos koraig semmit nem volt hajlando. Meg forogni sem. Ehhez kepet 10.5 elindult full stabilan soha nem esett kelt, a mai napig a legminimalisabb erot teszi bele mindenben. Nem lusta csak egyszeruen fele annyi energiaval dolgozik mint a nagylany aki orokmozgo.


Mind a ket gyerek a maszats kihagyta a mozgasfejlodesbol. Maszni kesobb maszott olyan 1.5 evesen azt is inkabb jatekbol hempergozes kozben.


A nagylany ebben az evben eretsegizik emelt matek szakon

A fiam anno 2ikkal kezdett osztalyzo vizsgaval az altalanosban most msodikos informatika matek szakon.


Szal nem sok koze van egymashoz a kettonek naluk. Masnal lehet. De nekem a doki azt mondta mindig h ne vegyem kezpenznek az ajanlasokaz inkabb halgassak a megerzesemre mert az pontosabb. Ha gond lett volna akkor eszreveszem!

2020. szept. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
91%

Egy ilyet találtam neked:

"Kutatások igazolják, hogy a dyslexiás gyermekek 82%-ának nem volt meg, vagy nem kellő mennyiségben / pl. 2 hét/ volt meg a kúszás- mászás időszaka.


A mozgásfejlődési fázisok kiesése miatt nem jól, vagy elégtelenül alakultak ki a neurális kapcsolatok.A két agyfélteke harmonikus működése hiányos, a komisszurális pályák nem dolgoznak hatékonyan, nincs tökéletes információáramlás a jobb és bal félteke között. Márpedig ez szükséges az olvasáshoz, az íráshoz."

2020. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Ez meg érdekes tanulmány, számokkal, tengernyi forrás-megjelöléssel.
2020. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 Derjaderja ***** válasza:
70%

Visszatérve a szabad mozgáshoz meg Ági cikkeihez, amikkel én a babám kb 6 hónapos korában találkoztam, én ezeket figyeltem meg, amik miatt nagyon bízom benne, amellett hogy az érvelése logikus és megbízható:

- Játszószőnyeg: ugye nem javasolja a lecsüngő tárgyakat. Mire olvastam a babám már használt ilyen szőnyeget és meg is figyeltem, hogy az addigra már egész jó fogása helyett minden más tárgyat is csapkodni kezdett, ez hónapokig tartott.

- W-ülés: azt tanácsolta, hogy ne nyúljunk bele az üléstanulásba, ebben a fázisban a W-ülés nem káros. Én sajnos kikorrigáltam a W-ülését (ugye előrehúzam a lábát), így megszokta, hogy a W-ülésből sima ülésre váltáskor biztonságban van és nem a megfelelő limitet tanulta meg a hátradőléshez, ami ehhez a mozdathoz kell. A következmény az lett, hogy hónapokig úgy esett hanyatt, amikor ezt magától csinálta, mint egy zsák. Védekezés nélkül csattant a feje. Kb 6 hónap mire kikorrigálta.

- Nemsiettetés: az én lányom 16 hónaposan kezdett járni, viszont egy mászóbajnok volt, a magas lépcsőnkön gyakorlatozott, cipelte a plüssöket a szajában. Addigra tanultam a leckékből és nem szóltam bele sőt nem is aggódtam a járáson. Most azt latom, hogy az egy dolog hogy 20 hónaposan már pont úgy jár mint bárki más, viszont nagyon ügyes, soha nem esik le semmiről, 2 méter magas csúszdára simán felmászik a korlátokon, jól ítéli meg a mozdulatait. Már sokszor megdicsérték, egy anyuka mondta hogy az ő gyereke 2 szék közé is belép, bárhonnan leesik. Nyilván nem csak emiatt, de úgy erzem, csak jót tett neki ez a sok mászás.


Ez a szabad mozgás egy ilyen filozófia, egy logika, amire az egész mozgásfejlődés felfűzhető.

Nem csak arról szól hogy plusz x százalékkal nagyobb valószínűséggel lesz dyslexiás, ha kiságyban tartom, amikor térre lenne szüksége. Mert lehet hogy nem lesz, pont annak a gyereknek nem érzékemy erre az idegrendszere (amúgy ezt írja Ági is a vonatkozó cikkben), de a legtöbb előnye biztos abból lesz ha a maga ritmusában fejlődik.


Lehet, sose tudod meg, csak megjegyzik az edzésen, hogy nem a legjobb az egyensúlya vagy ilyesmi. Vagy 10 évvel korábban lesz csípőprotézise mert nem jó helyre terhel. Vagy semmi se lesz.


De az aggódás is jóval kevesebb így, hogy tudod hogy csak hagyni kell mozogni. Nem kell csilivilitutimenő színesvillogóműanyag fejlesztő, "stimuláló" eszköz. Csak tér idő meg anya figyelme és sok testkontaktus.

2020. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
33 köszönöm! Ez már valami. Bár még érdekes lehet a nem mászók körében hogy aránylanak a diszesek és nem diszesek, de ez már egyértelműen egy magas indikátor. Meg az is érdekes lehet, hogy akinél kimarad, de később maszos játékokat játsszatnak velük, mennyire küszöböli ki az esetleges kialakulóban levő problémát. Azaz rendezi e a kommunikációt a két agyfélteke között. Újrakezdeném kutató lennék. 😀
2020. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

35 kb minden szavával egyet is értek. Mint mondtam, ezeket a felületes cikkeket nem szeretem, amit itt-ott megjelentetnek és így a szivbajt hozzák az anyákra. Ha kell, ha nem... (csak ki tudja megszűrni hitelesen háttérinfo nelkul?)


Mi gyogytornasszal dolgozunk ferde fejtartás miatt. (Mostanra teljesen átlagosan fejlődik a fiam) Ő is ennyit mondott, legyen szabadon. Csinálja a kis dolgait. Ahova tud kapaszkodjon nyugodtan, csak odáig is jusson el egyedül. Ő is most a lepcsore felmászást gyakorolja és fel is áll a lépcső mellett a talpára, de úgy, hogy a mellkasa a lépcsőn támaszkodik. Gyógytornász azt mondja hagyjam kibontakozni. Csak azért készenlétben kell lenni, mert néha elgurul, akkor el kell kapnom. Szoval tényleg strapasabb, mint a jaroka vagy ilyesmi 😅

2020. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
36. Erre van a TSMT torna meg erre mondják, hogy a falmászás, (irányított) trambulinozás segítenek. Szóval pótolható, de tudatosság kell hozzá; tudni, hogy kimaradt és tudni mit lehet tenni később. Plusz a gyerek közreműködése. Bár aki már látja hogy ki fog maradni, az egy jó szakember segítségével ezt meg tudja akadályozni. Barátnőméknél kimaradt volna a kúszás és megfelelő gyakorlatokkal két hónapot(!!) sikerült beletenni.
2020. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Azóta már mászik :)) már egy jó 2 hete. Köszi a válaszokat 😃😊😊😊
2020. okt. 10. 22:00
 40/40 anonim ***** válasza:
Ennyi
2020. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!