Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babának fülbevaló?

Babának fülbevaló?

Figyelt kérdés

A Férjem szeretné, ha majd minél hamarabb kapna fülbevalót a kislányunk, max 1 éves koráig, de szerintem egy ilyen pici lányra nem való fülbevaló. Én is ovis voltam, mikor kiszúratták a fülemet, és nem okozott maradandó rossz élményt akkor sem a procedúra, valamint nem szenvedtem hiányt, amíg nem volt. Ha már van neki, akkor azt kezelni kell, figyelni, nehogy beleakadjon valami, vagy begyulladjon, stb.

Ti mit gondoltok? Volt, aki megbánta, hogy korán, vagy épp hogy később kapott a kislánya fülbevalót? Mik a pro-kontra érvek? Tanácstalan vagyok.



2020. szept. 10. 09:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk pont fordítva volt. Én szerettem volna, de a férjem nem. 2 éves, nincs neki és nem bántuk meg.
2020. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%
Én magamnak egyszer kirántottam egy kötött pulcsival gimiben...akkor megfogadtam,hogy ha lesz lányom akkor kap fülbevalót ha ő akarja!Így is lett,12 évesen kérte:)Azóta született még egy csajszi,3 hónapos és neki sincsen.
2020. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem teljesen felesleges ilyen kicsinek, balesetveszélyes. Majd ha szeretne, akkor kifúratjátok, annyi fájdalmat bárki kibír.
2020. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
61%
5 éves lányomnak sincs. Én az ő korában már kértem, és kaptam, ő még nem szeretne. Határozottan örülök, hogy nem szúrattuk ki.
2020. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk anyós szerette volna a születése után, de feleslegesnek tartottuk egy pici babának. Megbeszéltük, hogy akkor kap, ha ő szeretne, 9 évesen kérte és kapott, ő választotta ki :)
2020. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
63%
Másfél éves a lányom, nincs fülbevalója, szerintem felesleges ilyen picinek. Majd ha ő akar, akkor kap. Ennek ellenére sokan tetetnek már pár hónapos korban fülbevalót a kislányuk fülébe. Mindenki maga tudja.
2020. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
54%

Kislányomnak 2 hetesen lett, házhoz jött a kozmetikus és ő lyukasztotta ki. Elsőnek allergén mentes füllbevalót kapott, 2 hónap múlva aranyat.

Nem volt semmi gond vele, végig aludta.

Most 6 éves, nem rántotta ki, gond sem volt vele.


Ellehet ítélni de úgy gondolom egy lánynak legyen füllbevalója.

2020. szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
63%
Miért, mi baja lesz, ha nincs fülbevalója pár éves koráig?
2020. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
Én is úgy vagyok, mint te, kérdező. Ovisként kaptam, semmi extra nem volt. Ellenben láttam már felnőttnél aszimmetrikus lyukat, ahogy nőtt úgy elmászott. Szerintem nagyon csúnya tud lenni. Én inkább várnék a lyukasztással.
2020. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem felesleges, majd eldönti, ha szeretne. Nekem alsós koromban lett, nem éltem meg rossz dologként. Húgom gimis, de még mindig nincs neki, mert nem szeretne.
2020. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!