Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babának fülbevaló?

Babának fülbevaló?

Figyelt kérdés

A Férjem szeretné, ha majd minél hamarabb kapna fülbevalót a kislányunk, max 1 éves koráig, de szerintem egy ilyen pici lányra nem való fülbevaló. Én is ovis voltam, mikor kiszúratták a fülemet, és nem okozott maradandó rossz élményt akkor sem a procedúra, valamint nem szenvedtem hiányt, amíg nem volt. Ha már van neki, akkor azt kezelni kell, figyelni, nehogy beleakadjon valami, vagy begyulladjon, stb.

Ti mit gondoltok? Volt, aki megbánta, hogy korán, vagy épp hogy később kapott a kislánya fülbevalót? Mik a pro-kontra érvek? Tanácstalan vagyok.



2020. szept. 10. 09:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
41%
Pedig piercing. Fül piercing. Most attól, hogy az európai kultúrában elfogadottabb, mint ha más testrészébe fúrnád a lyukat, még nincs különbség. Lesz egy lyuk a babád testén, amit nem ő akart. Ebből a szempontból nem releváns, hogy a Mariska néni szerint a fülbevaló aranyos, az orrpiercing meg a sátán találmánya. Évezredkig a kultúra része volt, hogy az asszony verve jó. Ma már mégis börtön jár érte.
2020. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
58%

És mi lenne ha mindenki eldönti maga, hogy megcsináltatja a gyerekének vagy sem?

Miért érdekel, hogy a szomszéd Lilinek van-e fülbevalója vagy nem?

5 éves gyerek úgysem fog tudni felelősségteljes döntést hozni. Majd megtetszik a Lili fülbevalója és ő is akarni fog. De csak azért mert másnak is van.

Ha a fül piercinget megengeded az ovisak, akkor a szemöldökébe is tehet, ha szeretné? Ugye, hogy nem.

Szóval van különbség.

2020. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
22%

"És mi lenne ha mindenki eldönti maga, hogy megcsináltatja a gyerekének vagy sem?"


Na, hát ugyanezt a hozzáállást kellene mutatnotok akkor is, mikor valaki feltesz egy kérdést a babák húsmentes étkeztetéséről. Nem háborogni meg vádaskodni.

2020. szept. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy állati fehérje szükséges az agyi fejlődéshez. A turbóvegánok szeretnek azzal dobálózni, hogy kiváltják jól összerakott növényi étrenddel, ez általában ostobán és összevissza, szegényes “blw”-vel valósul meg. Sajnálom az így felnövő gyerekeket.
2020. szept. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
30%

"Csakhogy állati fehérje szükséges az agyi fejlődéshez"



Ezt már nagyon rég megcáfolták, csak azok hajtogatják, akik soha egyetlen táplálkozastudományi témáju tanulmányt sem olvastak el.


Mint látjuk, a vegán vagy vega gyerekek sem halnak éhen és nem fogyatékosok.


A lényeg az, hogy egy gyereknek semmiben nincs saját döntése évekig, csak mindenki szereti kiválogatni, neki mi tetszik és azt úgy elkönyvelni, mintha jó dolog lenne.


A 31-esnek ilyen szempontból igaza van. A fülbevaló egy lyuk a gyereken, amiről a gyerek nincs megkérdezve, ennyi erővel tehetnénk ékszert a köldökébe, orrába, szemöldökébe is, mind ugyanaz.

2020. szept. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
83%

Tehát akkor majd a gyerek eldönti h akár e. Szóval ilyen alapon ha az 5 éves lányom köldök piercinget akár, akkor raktunk neki, mert ő döntött.

Ugye h nem ugyan az?!

2020. szept. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"Az meg, hogy mert "egy lányak legyen". Minek? Attól több lesz? Hát, nem!


" Egyetértek. Sajnos még mindig a bivalybasznádi mentalitás dívik (legyen szó akár fővárosról) sok helyen, szerintem nem szép, proli. Nem vagyok turbófeminista, meg nem gondolom, hogy csonkítás, egészen egyszerűen nekem kicsit olyan, mint amikor a gyerekszépségversenyeken az ötéveseket kis nőknek sminkelik.

2021. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha meglátok egy kopasz babán fülbevalót, nem arra fogok gondolni, hogy jaj ez lány, hanem, hogy úú de elüt szegénynek a fejétől, a hamvas bőrétől. És hogy idétlen.
2021. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!