Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babának fülbevaló?

Babának fülbevaló?

Figyelt kérdés

A Férjem szeretné, ha majd minél hamarabb kapna fülbevalót a kislányunk, max 1 éves koráig, de szerintem egy ilyen pici lányra nem való fülbevaló. Én is ovis voltam, mikor kiszúratták a fülemet, és nem okozott maradandó rossz élményt akkor sem a procedúra, valamint nem szenvedtem hiányt, amíg nem volt. Ha már van neki, akkor azt kezelni kell, figyelni, nehogy beleakadjon valami, vagy begyulladjon, stb.

Ti mit gondoltok? Volt, aki megbánta, hogy korán, vagy épp hogy később kapott a kislánya fülbevalót? Mik a pro-kontra érvek? Tanácstalan vagyok.



2020. szept. 10. 09:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is anno a kórhàzban csinàlták, és az én lànyom is ott kapott pàr naposan. Semmi gond nem volt vele. Én is úgy gondolom egy lànynak legyen
2020. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
68%
Én nem szuratnám ki. Döntse el ő, hogy szeretne, vagy sem. Nekem nincs, régen volt, nem hiányzik, de régen is én döntöttem el, hogy legyen.
2020. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
60%

Nekem 6 lyuk van az egyik fülemben.

1 osztályban lett lövetve. Mindig irigyeltem a többi lánytól. Nagyon rossz volt, kamasz koromig nem engedtem kicserélni sem...

Úgy gondtam a lányom is szeretne majd fülbevalót.

A kórházban szúrták neki 3 naposan. Nem volt vele gond, soha nem piszkálja, nem akadt be. karika lett belerakva(5 éves, imádja cserélgetni)

A másik lányomnak 2 hónaposan lyukasztották, ő bedugós át kapott (ugye a pisztolyba csak olyat tud tenni a kozm.)

Még nem volt vele gond, nem piszkálja ő sem, és az iker tesója sem. (olyan mintha a “része" lenne)

Nem bántam meg!

2020. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
57%
2 hónapos a lányom, nincs fülbevalója, balesetveszélyes és épp elég nekem kibírnom lelkileg az oltásokat. :D
2020. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
61%

Olvasom itt többször hogy milyen felhàborodàsokat vâlt itt ki a fülbevalo.

Őszintén én ezt nem értem. Mikor valaki azt írja hogy ezzel megcsonkítják a gyereket és hasonlók.

Nálunk nem is volt kérdés hogy lesz fülbevalója.

2020. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
70%

14es nem krll 8cm àtmérőjű karika, se 2 cmes dràgakő.

Tudod vannak babàknak való. Természetesen nem kötelező.

Az meg hogy neked lelki dolog pár szuri... Szedd össze magad, ettől még rosszabb dolgok is vàrnad rád asszony!

2020. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
67%

Egy babának semmi szüksége ékszerre, de még kisgyereknek sem!

7 éves a lányom, nincs neki

2020. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
82%

Számomra nagyon furcsák az arányok itt.

A többség azt írja h nincs a lányának (egész nagy gyerekekről is írtátok).

Pest mellett lakunk, a lányom minden ovis társának van, sőt, nem is láttam olyan kislányt a környéken akinek nincs fülbevalója.

2020. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
51%

2 éves a lányom. Nincs még neki fülbevalója, nem is tervezzük.


Ha majd szeretne, szól.


Szerintem irtó ronda egy babán a fülbevaló, eszembe nem jutott kilövetni.


Az meg, hogy mert "egy lányak legyen". Minek? Attól több lesz? Hát, nem!


Kb. akkora butaságnak tartom, mint, hogy egy lánynak rózsaszín ruha stb. "kell". Engem kiráz a hideg tőle. Egy darab, rózsaszín ruhája/ játéka/egyéb sincs.

Attól, ő még teljes értékű kislány.

2020. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
83%

Mi is a kórházban csináltattunk fülbevalót. Nem volt problémája vele.


"Szerintem irtó ronda egy babán a fülbevaló, eszembe nem jutott kilövetni.

...

Attól, ő még teljes értékű kislány."


Ez azért szerintem túlzás.

Ha megkérdezné valaki, hogy a lányom csoportjába hány gyereknek van fülbevalója, őszintén nem tudnék válaszolni. Sose figyeltem. Tehát szerintem senki nem gondolja, hogy fülbevaló nélkül ne lenne kislány.

2020. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!