Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babának fülbevaló?

Babának fülbevaló?

Figyelt kérdés

A Férjem szeretné, ha majd minél hamarabb kapna fülbevalót a kislányunk, max 1 éves koráig, de szerintem egy ilyen pici lányra nem való fülbevaló. Én is ovis voltam, mikor kiszúratták a fülemet, és nem okozott maradandó rossz élményt akkor sem a procedúra, valamint nem szenvedtem hiányt, amíg nem volt. Ha már van neki, akkor azt kezelni kell, figyelni, nehogy beleakadjon valami, vagy begyulladjon, stb.

Ti mit gondoltok? Volt, aki megbánta, hogy korán, vagy épp hogy később kapott a kislánya fülbevalót? Mik a pro-kontra érvek? Tanácstalan vagyok.



2020. szept. 10. 09:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
63%
#18 nagyon sokak tetetnek valóban, de itt nem merik leírni, mert itt szétkapnák érte. Lassan lenézendo aki tetet, de én sem értem miért.
2020. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
68%

Jah értem. Mert most az a trendi h nem tettünk, így akira rakatott az inkább hallgat.

Na erre nem gondoltam.

Bár egy két válasz alapján nem csodálom 😄

Pl csonkítás, rondastb 🤭

2020. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
74%

Igen, korábban olyat is olvastam hogy csak a primitív c betűsök tetetnek.

Sajna mint mindenből, ebből is ki tudja a sok "minta anya" hozni a személyeskedést, meg a másik bacogatását...

Meg se lep, főleg a gyk-n.

2020. szept. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
51%

Másik kedvenc: csak a ronda babáknak szokás.

És ezt anyukák írják...


Őszintén én még nem tudom fiú vagy lány lesz, nekem tetszenek a nagyon apró köves babafülbevalók, de el fogok gondolkodni, kitegyem e a gyerekem az ilyeneknek, mint a fentebb említett....

Vagy beállok a "sorba".

2020. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
85%
Azért szerintem ennyire érzékenynek se kell lenni, döntéseket hozunk az élet minden területén, ez is csak egy döntés, nekem nem tetszik, nincs is fülbevalóm, evidens, hogy nem rakattam a lányomnak se. Kicsit se érdekel, hogy más mit csinál, sőt az se nagyon, hogy később lesz-e neki, vagy sem, ha nagyon akar úgyis elviszem kilövetni.
2020. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
85%
Nekem kiszuratták a fülem babaként. Emlékszem rá, hogy már oviban is utáltam a fülbevalót, csak nem tudtam hogy ki lehet venni, és nem kell mindig hordani, így nem szóltam. Általános iskola elsősként már nem hordtam, és azóta is csak 5-6 alkalommal volt rajtam pár órát próbaként. 37 éves vagyok. Utálom a mai napig is hogy lyuk van a fülemen és nem nőtt be. A kislanyomnak nem szurattam ki, majd szól ha szeretne hordani, akkor elmegyünk megcsináltatni ha többedjére is kizáróan kéri.
2020. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
62%
*kitartóan
2020. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
90%

#25 akkor nyilván te egy rendes ember vagy, aki letudja azzal, hogy neki nem tetszik, de nem érdekli más :)

Itt most olyanokról volt szó, akik ebből is ilyen elvi kérdést csinálnak, hogy hogyan jó. Mint kb. bármiből, ami gyereknevelés, pláne ilyen névtelen fórumokon.

2020. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
37%
Nem csináltatnék neki, ugyanúgy ahogy mondjuk köldök piercinget vagy orrpiercinget sem. Semmi előnye, de legalább természetellenesen néz ki a kisbabán, mintha valami bazári majom lenne. Budapesten nem is látok kb már fülbevalós babát, vidéken még lehet divat.
2020. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
51%

#29 ne hasonlítsuk már össze a fülbevalót a piercinggel.

A fülbevaló évezredek óta a kultúra része gyerekeknél is.

A piercing (Európában) mostani divathóbort.

2020. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!