Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom egyik füle születése...

Kislányom egyik füle születése óta eláll a fuletol. Engem nem zavar de félek hogy később bántani fogják az oviban. Most 8 hónapos. Arra gondoltam éjszakankent leragasztom sebtapasszal, hátha vissza all. Szerintetek? Esetleg tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 18:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Természetesen nem fogom neki mondani h hú lányom milyen furi a füled és ne aggódj ha csufolnak az oviban, de attól még biztos vagyok benne hogy az ilyen jelentős asszimetria nem válik előnyére felnőtt korában se. Ezért ha lehet inkább most segítenek rajta
2020. szept. 10. 18:40
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Jól vágott frizura, cuki fejpánt.

Később műtét, ha szeretné.

2020. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

Egyik lányomnak is elállt(n)ak a fülei. Az egyik csak kicsit, a másik jobban észrevehető volt. Soha nem csúfolták, sem a bölcsiben, sem az oviban sem általános vagy középiskolában. Az egyetemen sem csúfolják miatta. Hosszú haja van, középsuli óta már kibontva hordja többnyire, de sokszor eltűzi. Bölcsiben, oviban, általánosban összefogva, copfban hordta mindig. Mellesleg ahogy nőtt, úgy lett egyre kevésbé szembetűnő, mert ahogy fentebb is írta valaki: egyszerűen "hozzánőtt" a feje.

Ha valakit csúfolni akarnak, akkor is fogják, ha tökéletes kinézete van. Megfelelően kell erősíteni majd az önbizalmát, az nagyon sokat segít. Ha te is azt erősíted benne, hogy tökéletlen, csúnya, akkor úgy is fog viselkedni, és amiatt fogják csúfolni.

2020. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elálló fülem van és apám anno azt mondogatta, anyám miatt, mert nem ragasztotta le. Aztán a gyerekorvos egyszer elmagyarázta neki, hogy hiába ragasztotta volna, az extra porc, ami okozza nem tűnt volna el. Engem sosem csúfoltak miatta, pedig kb Dumbo szinten van és ráadásul mindig szerettem teljesen hatra simítva hordani a hajam. Anyám rendesen táplálta az önbizalmamat, mindig azt mondta, mindenkiben van valami extra, ami masban nincs, nekem ez a fülem, neki az orra volt (átlagnál nagyobb volt neki). Olyan 8-10 évesen megkérdezte, zavar e, megműttessük e, de nem zavart, elfogadtam. Azóta már majdnem 40 év telt el és soha egyetlen egyszer nem csúfolt vele senki.
2020. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elálltak a füleim, nem kicsit. Soha senki nem csúfolt miatta. Engem mindig is zavart es felnőtt koromban megmuttettem. Kb 2ev és majdnem ugyanúgy elálltak, szóval nem sokat segített a műtét.
2020. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. En a műtétet kis gyereknél nem nagyon erőltetném. Amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása, az napokig kegyetlen fájdalom.
2020. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Az unokatesom anno úgy nézett ki mint egy kismajom. 13 vagy 14 évesen telt be nála a pohár, mikor mindenki csúfolta. Így a szülei meg műttették. A lehető legjobb döntés volt.
2020. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy tudom, hogy 7 éves kor alatt nem műtik meg.

De ebben a hozzá nő a feje dologban van valami. Mostanában rengeteg elálló fülű babát látok, de azért a felnőttek között nincs olyan sok.

Kisfiamnak is eláll egy kicsit. Vagyis a felső része úgy lefelé hajlik, de szerintem cuki.

2020. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi nyáron estünk túl a műtétem kisfiamnak nagyon elálló fülei voltak. Mint írták előttem még dumbó és nagyok is.

9 éves, 6 napot voltunk bent a kórházban, nagyon jól viselte, már nyoma sincs. Azért volt 6 nap mert beleesett a hétvége akkor nem adhatták ki. Debrecenben műtötték, magán úton.

Szeptembert új suliban kezdte az évet, piszkálódás miatt váltottunk. Mintha kicserélték volna.

Ha egy gyerek szenved, bántják akkor segíteni kell neki. Hiába jártam be már hetente az iskolába, bántották őt.

2020. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is felemás a fülem, sosem bántottak miatta (legalábbis a szememben nem)
2020. szept. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!