Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert tuntek el a baratok?

Miert tuntek el a baratok?

Figyelt kérdés
Anya lettem es az osszes addigi baratnom lekopott. Ennyire unalmas lettem?

2020. szept. 23. 20:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%

A barátság 2 személyen múlik, mindkét félnek akarnia kell a fennmaradását.

Sok anyuka beszűkül, persze, de amikor szó szerint nincs olyan téma, ami ne a gyerek körül forogna, az azért már erősen frusztráló. Főleg, ha éveken keresztül ez megy.

Volt ismerôsöm, aki panaszkodott, hogy elkoptak a barátok, de pl 2 év alatt egyszer nem kérdezte meg, hogy vagyok, csak a kislány volt a téma.

Azóta nálunk is van gyerek, de arra mindig figyeltem, hogy próbáljak valamennyire naprakész lenni a barátokat érdeklő témákban, ne csak a babázásról beszélgessünk.

2020. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
33%

Hát őket most is az érdekli, amiket együtt csináltatok szülés előtt.:)

Én konkrétan emiatt maradtam el, meghívtam, hogy nézzem meg a babát, és egy csomót tököltem azon, hogy elb..szak-e egy fél napot erre, és úgy döntöttem, hogy nem. Hát.. megmondtam, hogy nincsen kedvem. Azt azért nem akartam mondani, hogy nem érdekel a gyerekük, pedig hát ez a helyzet.

2022. nov. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes kérdés. Nekem 2 hete született a második babám. Az első után a barátaim zöme megmaradt, kölcsönösen kerestük egymást. Most konkrétan onnantól hogy táppénzre kellett mennem terhesen, egyikük sem keresett. Sebaj, gondoltam elfoglaltak, hát én kerestem őket. Amikor kórházba kerültem is én írogattam nekik, pedig állítólag mindegyiket nagyon érdekelte mi van velünk és épp aznap gondoltak ránk... Nos, azóta sem keresett egyik sem, úgyhogy már azon gondolkodom lehet én nem veszem észre magam, hogy igazából egyiket sem izgatja mi van velünk. Szóval most nem keresem egyiket sem - mert úgy érzem mindig nekem kell "pedáloznom".

A legkedvesebbnek hitt barátnőm sem érdeklődik. Nyilván ez azt jelenti, hogy csupán ismerősök vagyunk, nem barátok. Ez van. Ja, és hozzátenném hogy nekik is van gyerekük, tehát nem arról van szó hogy a megváltozott helyzetem miatt ne érdekelnénk őket. És nem is arról, hogy mindenképp találkozgatni kellene most azonnal, de még üzenetváltásra sem futja az idejükből...

2022. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 NTBS ***** válasza:
65%
Megváltoznak a körülmények. Sok embernek azért kell barát, hogy meghallgassa, segítse. Az ilyenek tűnnek el gyorsan.
2023. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!