Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert tuntek el a baratok?

Miert tuntek el a baratok?

Figyelt kérdés
Anya lettem es az osszes addigi baratnom lekopott. Ennyire unalmas lettem?

2020. szept. 23. 20:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Nos...nem ők koptak le. Te koptál le mellőlük valószínű . Nyilván nem mész már velük ide oda...ami persze érthető. De nem várhatod el,hogy ők menjenek mindig. Keresd te is őket.
2020. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Én is így jártam. Ha hívnak 10-ből 9x megyek, de nagyon ritkán hívnak. Kolleganőm, akivel sülve-főve együtt voltunk nem is keresett szülés óta, nem is látta a gyereket (9 hónapos), ha én ráírtam, vagy összefutottunk, mondtam neki, hogy jöjjenek át, ígérgette, de nem lett belőle semmi. Hát ez van, úgy tűnik már 27 évesen is korai szülni.
2020. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Engem se kerestek csomoan, meg akik igertek hogy mennyit segitenek majd, na oket azota se lattam. Arra gondoltam hogy mar mas az erdeklodesi kor ugymond, nekunk a gyerek van most fokuszba
2020. szept. 23. 21:01
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Most nagyon más lett az életed és érthetően minden háttérbe szorul. Amikor picit nagyobb lesz a kicsi, vissza fognak jönni.

(nincs gyerekem, de sok babás barátnőm meg pár fiú barátom is eltűnt, amikor gyereke lett, de nagyobb korukban megint megjelentek.)

2020. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ez is biztos, mindenképp más érdeklődési kör. Egy gyerektelennek nagyon nehéz arra mit mondani, ha te lekezdesz a jelenlegi életedről beszélni. Nem sok mindent tud hozzászólni a büfiztetès és etetés témájához, de közbeszólni meg nem illik.


Meg szerintem az is benne van, hogy úgy vannak vele, hogy nem akarnak zavarni. Amíg nincs gyereked, igazán nem tudod milyen az, de mindenki azt hallja hogy fúú de megterhelő.


Azt ajánlanám keress más kisgyerekes barátokat. 1-2 évesen már játszhatnak együtt, lehet egymás gyerekére vigyázni, tippeket, gyerekruhát csereberélni. A gyerekeknek is jó ha társoságra vannak szoktatva, az ovi és iskola előtt is.

2020. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Logikus hogy gyerek mellett lőttek az eddig megszokott közös programoknak, az együtt lógásnak, egyáltalán az addig megszokott teljes életed onnantól kuka. Neked a gyerek lesz a világ közepe, neked körülötte forog onnantól minden, miközben a baráti társaság többi tagja éli tovább a megszokott életét. Amiben te már nyilván nem tudsz aktívan részt venni, ezt ők is tudják, és nem is erőltetik a dolgot.
2020. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

De nem arra vannak a baratok h joban rosszban kitartanak? En csak kerdezem, lehet ez alomvilag.

Meg am en mennek ha hivnanak gyerekkel. Vagy ok arra nem kivancsiak, hogy varjatok mert ennie kell, jo de itt lehet szoptatni? Miaz h nincs pelenkazo?????? :D

2020. szept. 23. 21:31
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd igen, ez lenne az ideális világ.


A gyakorlatban viszont az emberek változnak, sokszor mindenféle perpatvar nélkül lassan eltávolodnak egymástól.

Az anyává érés komoly változás, a dolgok átértékelődnek.


Nekem is volt ilyen. Kedves barátnőm akivel fél szavakból értettük egymást, egy idő után megváltozott, és változtam én is. Az egyetem alatt egy hullámhosszon voltunk, de utána egyre kevésbé.

Én külföldöre költöztem, ő maradt. Nem balhéztunk össze, de egyre kevesebb volt a közös téma, a véleményünk is kezdett ketté ágazni. 3-4 év alatt egyre ritkultak a hívások, a mély beszélgetések.


Ez van. Nagyon hálás vagyok neki a barátságáért, meg a közös emlékekért, de ez a barátság kimerült, más emberekké értünk.

2020. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%
Engem spec nem érdekel a kakis pelenka, a mellszívó és a kialvatlanságos, folyamat a gyerek körül forgó sztorik. Elfogadom, hogy ő most ebben az élethelyzetben van, de ő választotta. Nekem nem kell ezt hallgatnom. Aki tud másról is beszelni azzal tartom a kapcsolatot.
2020. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9es en tokre megertem ezt! De az elso idokben teljesen erre vagyunk beszukulve, ebbol all az eletunk, pl mellszivas, tejcsinalas es vmiert aggodas, vmilyen problemara megoldas kereses. Elhiszem h egy gyermektelent ez nem kot le:(
2020. szept. 23. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!