Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy a legtöbb szót...

Baj, hogy a legtöbb szót hibásan ejti?

Figyelt kérdés

Van egy közel 20 hónapos kisfiam. Már megszámlálni sem tudnám mennyi szóval próbálkozik. Ami nagy boldogsággal tölt el. :)

Másrészről viszont szinte mindent hibásan ejt, amiről fogalmam sincs hogy mennyire és meddig normális.

Tudom hogy még kicsi, ne essetek nekem! Nincsenek irreális elvárásaim, csak fogalmam sincs hogy ezzel hogy kellene állnia. Azt tudom hogy sok szót mond és tud, de nem tudom, hogy ha össze vissza ejti őket akkor ez mennyire jó mégis.

Írok néhány példát.


Anya-neki: nyanya vagy nana

Apa- neki: papa vagy paba

Buborek: buba

Cica: tita

Pápá: tátá

Víz: ziz vagy ziza

Kukac: kukak

Stb...


Es még sok sok ilyen van. Meg emellett rengeteg szónak mondja az elejét vagy a veget. De pl hangutanzo szavak kozul sok olyab van, ahol inkább csak utánozza a hangutánzó szót. Pl. Macska nyávogas nem miau hanem ilyen halk visitas, nyavogas szerű hang. Ebből is van még pár.

Illetve mostanában van hogy bizonyos szavakat több dologra/ tárgyra is használ.

Egyik első szava volt a “kuka”. De miota latta a kukásautot azota minden nagy auto vagy teherauto is “kuka” plusz a kuka is kuka es a kukásautó is kuka.

Meg vannak kreált szavai is. Amit kér mostanában arra mind azt mondja hogy “títá”.🤷🏻‍♀️


Nektek hogy áll az ennyi idős gyermeketek?



2020. okt. 3. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így normális, mindenki így tanul meg beszélni.

A rossz kiejtést 5 éves kortól korrigálják az óvodában a logopédusok, addig magától alakul.

2020. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális, tipikus dolgok, amiket írsz. Én például miután a játszótéren a hintára "megtanultam", hogy "híta", utána a szobában a kissé lengő mennyezeti lámpára is azt mondtam, hogy "híta". Mert ugyanúgy lengett :-)
2020. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen kb még ennyit sem beszélt az enyém 😅
2020. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szépen fejlődik a kisfiad. Mintha olvasta volna a szakirodalmat.

Az is szokványos, hogy a hasonló dolgokat ugyanúgy hívják. Legviccesebb, mikor minden bácsi "apa" lesz.

2020. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a kisfiam 23 hónapos, rengeteg szót tud, de nagyon sejpes még, és van amit össze is kever. Cica-cici, kígyónak mondja a gilisztát. A legújabb szava a szivárvány, de “sziáány”-nak mondja, imádom. Ne izgulj, jól fejlődik a te gyereked is, minden baba ilyen. :)
2020. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!