Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszer? Egyutt alvas?

Tapszer? Egyutt alvas?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes babam aki hasfajos. Nem tudom mennyire durva mert elso gyerek. Nem uvolt vagy sir de tekereg szenved es cicit ker ilyenkor. Iszsz szoptatok, szinte egesz nap cicin van ami nagyon faraszto... ha elalszik betudom tenni az agyaba. Ejszaka 2x kel ami nem veszes viszont a hasfajasa miatt nem volt szivunk berakni az agyaba ejszakara. Ha kel es faj neki simogatjuk beszelunk hozza kap cicit. Egyelore itt tartunk de en nagyon aggodom hogy kesobb nem tudjuk majd mashol altatni csak az agyunkban. Raadasul mar a szoptatast se nagyon birom, ilyenkor mindig attol felek hogy atmegyunk vendegsegbe valahova es a gyerek nemfogja birni feloraig se mert cicizni akar. Szoptatasi tanacsado azt mondta tegyem annyiszor mellre ahanyszor keri. Normalis hogy nem var 2 orat 2 cicizes kozott? Van hogy 1et se? Ugy erzem nincs eleg tejem de vedono es gyerekorvos szerint is igy oke en csak szoptassam... Aki volt igy, mi tortent mikor adott tapszert a babanak jobban aludt? Nyugodtabb volt? Nem hiszem hogy ez normalis.
2020. okt. 7. 17:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen normàlis amit a babàd csinàl. A csalàdot meg àllítsd le időben, nemcsak hogy bunkòsàg beszòlni, de nincs is igazuk.
2020. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
61%
4-es : én úgy szoktam elaltatni, h.miután eszik, ugye büfiztetem, a térdemre teszem, akkor kicsit magához tér. Majd vlmi kis játékot mutatok neki v.énekelek stb..mikor látom, h.ásít, üveges a tekintete, fárad, felveszem és ringatom picit, járkálok vele, dúdolok, majd lerakom az ágyába.(a legjobb, ha akkor rakod le, amikor félálomban van, mert akkor megtanulja magát elaltatni, nekem ezt kell gyakorolnom még)
2020. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%

A tapszeres babák sem gépek,jó esetben igény szerint vannak taplalva, nem alszanak attól jobban 😂🤣

Szoptasd igény szerint a babádat, anyosekkal még nem kell foglalkozni.

2020. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

12 koszonom! Kiprobalom holnap.


13: akkor hogy oldottak meg szuleink hogy 3 orankent etettek? A koztes ido kozott hallgattak hogy sir a baba?

2020. okt. 7. 18:06
 15/30 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is nagy baromság, hogy a tápszer megoldana mindent.

6 hetes növekedési ugrás miatt eszik többet (így termeli magának a többlet tejet). Ha beállt a kívánt mennyiség, majd nem kell ilyen sokszor mellre tenni.

4 hetesen vittük először vendégségbe, ráadásul szilveszterezni mentünk a barátainkhoz. Amikor kellett, szó nélkül átvonultam a másik szobába, megszoptattam, majd vissza a többiekhez. Nekem akkor kezdett apadni a tejem, amikor hallgattam az "öregekre" és 3 óránként szoptattam.

+ a lányom hasfájós volt: brutálisan! A fél estét átüvöltötte és ezen semmilyen gyógyszer, víz, tápszer nem segített. 3 hónapos korában egyik pillanatról a másikra megszűnt a hasfájás.

Hallgas magadra, az ösztöneidre és aszerint cselekedj, amit te jónak érzel, ne aszerint, hogy mit mond a család.

2020. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
55%
Igen,ahogy mondod: úgy oldották meg a 3 óránkénti szoptatás, hogy hagyták sírni a babát + nyomták bele ezerrel a cukros teát.
2020. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
56%
Ne adj neki tapszert míg van tejed, had szopizzon. A cici vigasz és fájdalomcsillapító is neki,nem csak étel. Az èn 8 hetesem is délutántól estig akár 20 percenként is szopik. Fárasztó, de ezért vagyok gyesen, az ő érdeke. Ő is velem alszik,majd később ha nem lesz hasfájós és nem kel fel 3x enni este,leszoktatom. Nagyon hamar eltelik ez az időszak, ennyit ki lehet bírni. Anyámhoz vagy anyóshoz megyünk csak,ott el tudok vele vonulni,senkit nem zavar,hogy szoptatok.
2020. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
50%

Az én babám is iszsz, és bizony de, tökéletesen normális, hogy nem 2-3 óránként kéri a cicit. Egyrészt neki még pici a gyomra, a tej meg hamar végigszalad rajta, másrészt meg a szopizás a babáknak nem csak evés, hanem megnyugvás, biztonságérzet, a kapcsolat a világgal, veled, fájdalomcsillapítás, és még millió más dolog. Szóval nem csak azért kér cicit, mert éhes :) Teljesen természetes, hogy non-stop cicin akar lógni, így viselkedik egy normális, egészséges kisbaba.

Ami meg az alvást illeti: velünk babaöbölben alszik a kislányom. Szuperjó megoldás, mert éjszaka fekve szoptatok, ő odafordul a cicihez, szopizik ameddig jól esik, én meg azon túl, hogy esetleg segítek a szájába tenni a mellem, kb 90%-ban végigalszom ezt is. Napközben mostanság szoktatom a kiságyában alváshoz, egész jól bevált. Én akkor teszem már csak le, miután rendesen elaludt, az ilyen félálomban-magát elaltatja dolog nálunk nem működik, egyszer kinyílt a szeme, onnantól kezdhetem elölről az egész altatósdit (max csak rövidebb ideig tart), másfelől nem vagyok róla meggyőződve, hogy ilyen fiatalon egyáltalán képesnek kell lenniük magukat elaltatni. Mármint, ez idegi fejlettséghez is köthető, és pár hetes picurok még nem igazán tartanak ott, hogy ezt elvárhassuk tőlük. Gondolom én, de nem vagyok neurológus vagy gyerekorvos, hogy biztosra tudjam. Viszont nálunk az utóbbi hetekben már nem csak cicin alszik el, hanem a vállamra fektetve, magamhoz ölelve (függőlegesen, ez a büfik-pukik szempontjából is kifejezetten előnyös) járkálok vele fel-alá a lakásban, néha kicsit rugózok, ringatom, dúdolok és énekelek neki, és így elég könnyen elalszik. Így berakom a kiságyába, és akkor ott most már elég jól elalszik. Remélem mikor majd át akarom szoktatni éjjelre is a kiságyába (az első 6-7 hétben nem maradt ott meg napközben sem, amint letettem, kipattant a szeme és sírt) így könnyebb lesz.

2020. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
55%
+ infó a #18as válaszomhoz: én nem vagyok szívbajos, vendégségben is ugyanúgy megszoptatom. 1 hónaposan mentünk vele először rokonokhoz, de előtte meg hozzánk jártak folyton látogatni. Eleinte próbáltam félrevonulni, de miután 5percenként kérte magát cicire, meguntam, hogy se a babát nem látják, pedig miatta jönnek, se én nem tudok részt venni a beszélgetésben, így a konkrét mellretétel után kiültem a többiek közé, és úgy szoptattam. Semmi sem látszik, és legalább mindenki érdekei érvényesülnek. Nekem nem szólt be senki- vagyis de, anyám, neki meg megmondtam, hogy a háromóránként etetés elavult filozófia, és csak tejem lesz kevesebb tőle, meg türelmem, mert a gyerek meg folyton sírna, szóval ez senkinek se lenne jó. Azóta nem hozta fel. Egyébként én is nagy elképzelésekkel indultam neki, hogy a szoptatás majd milyen intim dolog lesz, max csak a férjem fogja látni. Aha, a nagy fenét. Nem tudnék kimozdulni a négy fal közül, ha ezt tartanám, és vendégeket se fogadhatnék, mert oké, most már 10 hetesen nem szopizik 0-24, de nagyon hektikus, mikor kéri, nincs benne rendszer, egyszer fél óra múlva, egyszer meg három óráig sem kell, szóval nem tudok mihez igazodni. Elengedtem ezt a kérdést, és azóta sokkal nyugodtabb vagyok. De ehhez kell némi önbizalom, hogy egyrészt vállald a véleményed, másrészt ne szégyenlősködj a nyilvános szoptatás miatt.
2020. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
21%

"Ha kel es faj neki simogatjuk beszelunk hozza kap cicit. "



Te egy csodálatos anyuka vagy aki a legjobbat adja a picijének, bár én lettem volna ennyire ösztönös az első gyerekkel.

2020. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!