Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszer? Egyutt alvas?

Tapszer? Egyutt alvas?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hetes babam aki hasfajos. Nem tudom mennyire durva mert elso gyerek. Nem uvolt vagy sir de tekereg szenved es cicit ker ilyenkor. Iszsz szoptatok, szinte egesz nap cicin van ami nagyon faraszto... ha elalszik betudom tenni az agyaba. Ejszaka 2x kel ami nem veszes viszont a hasfajasa miatt nem volt szivunk berakni az agyaba ejszakara. Ha kel es faj neki simogatjuk beszelunk hozza kap cicit. Egyelore itt tartunk de en nagyon aggodom hogy kesobb nem tudjuk majd mashol altatni csak az agyunkban. Raadasul mar a szoptatast se nagyon birom, ilyenkor mindig attol felek hogy atmegyunk vendegsegbe valahova es a gyerek nemfogja birni feloraig se mert cicizni akar. Szoptatasi tanacsado azt mondta tegyem annyiszor mellre ahanyszor keri. Normalis hogy nem var 2 orat 2 cicizes kozott? Van hogy 1et se? Ugy erzem nincs eleg tejem de vedono es gyerekorvos szerint is igy oke en csak szoptassam... Aki volt igy, mi tortent mikor adott tapszert a babanak jobban aludt? Nyugodtabb volt? Nem hiszem hogy ez normalis.
2020. okt. 7. 17:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%

"Teljesen természetes, hogy non-stop cicin akar lógni, így viselkedik egy normális, egészséges kisbaba."


Erős kijelentés. Az hogy a te babád csak mellen nyugszik meg mert mással nem tudod megnyugtatni, kapcsolatot teremteni vele az nem azt jelenti hogy ez az egészséges és normális. Arra meg egyenesen büszke lehetsz hogy 5 percre nem lehet letenni a babádat mert kizárólag mellen van el, így mindenkinek azt kell bámulnia.

2020. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
48%

Nekem tápszeres lett végül mind két babám. Egyik se három óránként evett. Úgyanúgy etettem cumisüvegből, mint előtte ciciből. Semmi nem változott, csak annyi, hogy miután elapadt a tejem, cumisüvegből kapták a tápszert.

Ha megkérdezed az anyukádat mást fog gondolni mint te, és anyukád is mást fog gondolni, mint a nagymamád. Minden korosztály máshogy gondolkodik. Ezt mindenkinek meg kell tanulnia elengedni, és tisztelni az anyukák döntését.

2020. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
48%
22- úgy értem, hogy mindenkinek tisztelnie kell az anyákat, akik a saját gyerekükkel kapcsolatba hoznak döntéseket. Senkinek nem szabadna kritizálnia.
2020. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
59%
#21 jogos, nem mindegyik tökéletes kisbaba viselkedik így. De attól még ez teljesen normális, egészséges viselkedés. 9 hónapig az anyja hasában volt az a kicsi, érthető, ha nem akar hirtelen elszakadni és jó érzés neki folyamatosan kapcsolatban lenni vele.
2020. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

21

De utálom az ilyen kioktató stílust.. Szerintem itt senki sem csinal rosszul semmit. Pár hetes babákról van szó. Kb.nyugalom, kaja meg anya kell nekik, ösztönlények,nincs rutin vagy hiszti, csak úgy "vannak". Mi sem vagyunk egyformák,ők sem. A kérdező tanácsokat,tapasztalatokat kért. Nem kell okoskodni meg lekezelő stílusban írni arról,aki máshogy csinálja, mint te.

2020. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
36%
Nekem egy hónapos a kisfiam. Ugyanezt csinálja. Én átmentem a szobájába és a kanapén alszunk a babával. Ha beleraktam az ágyába 10 perc múlva felkelt. Semmit nem tudtam vele csinálni. A rezegtetést is bekapcsoltam neki a kiságyon hátha de semmi. Így teljesen jó. Azért 4-6 órákat tudok aludni ha nem is egyhuzamban. A hasfájásra az Espumisant adom neki. De nem biztos, hogy mindig a hasa fáj. Tegnap egész nap nyekergett és sírt pedig adtam neki az Espumisant. Szerintem a front.
2020. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy engem érdekelne, hogy a #21 hogy teremt kapcsolatot egy 1-2 hetes kisbabával, aki még nem tart szemkontaktust, nem ismeri fel az arcod, nem ismeri fel a hangod igazán, nincsenek még megszokott dallamok, amikre megnyugszik, stb. Marad a dajkálás és a ringatás, oké, de ezek kb csak egy lépésre vannak a szoptatástól, és ha ISZSZ-ről beszélünk, márpedig jelen helyzetben arról van szó, akkor az ilyen korú picik még elég nagy százalékban bizony nem akarják elengedni a cicit, csak álmukban, vagyis nem felel meg az ISZSZ-nek ha szopizás helyett ringatod.
2020. okt. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
48%

Én a pökhendi stílusra reagáltam és arra a tényközlése hogy márpedig ilyen egy egészséges baba nonstop cicizik kész pont. A mi orvosunk véleménye az iszszről: " Ez egy jó kifogás lett az anyáknak, divattá vált a nonstop cici így addig se kell semmit csinálniuk". Van benne valami.

Csak nem értem akkor miért van sok kétségbeesett anyuka a fórumokon hogy se eleje se vége a szoptatásoknak, mentálisan és fizikailag ki van készülve, senki nem alszik, nincs idő a nagyobb tesóra, de még wcre menni sem. Ha az anyuka úgy nyilatkozik hogy " már a szoptatást se nagyon bírom" akkor szerintem nem azt kellene erőltetni hogy márpedig de minden nyekkre cici. Van akit feszélyez az hogy mások előtt szoptasson, most ha nonstop cicizik a gyerek akkor az ilyen anyuka hogy mozduljon ki? A babának kiegyensúlyozott anyára van szüksége, amihez saját magával is törődnie kell. Addig jó az iszsz amíg az a babának ÉS az anyának is jó. Nyilván ha éhes a baba azonnal kapjon enni ez nem kérdés, de igenis meg lehet próbálni megnyugtatni másképp is. Ha jól szopik egy 40 perc alatt jól kell hogy lakjon. A tej ugye 3 részből áll. Az eleje hígabb szomjoltó, a "közepe" tele van cukorral. A vége pedig a zsírban gazdag laktató. Ha mindig csak cicizik a baba soha nem jut el a "végéhez". Ellenben megissza a cukorban gazdag részt amitől fájni fog a hasa nem is kell csodálkozni. Fontos hogy kapjon a mell megfelelő ingert, egy alkalommal teljesen ki legyen ürítve (ha rá kell segíteni akkor fejéssel), és legyen ideje újra telni. A babának is idő kell az emésztéshez. De csinálja mindenki úgy ahogy jónak gondolja, viszont utánna ne panaszkodjon hogy ordít a gyerek a hasfájástól, ő pedig "ordít" vele együtt mert nonstop a mellén csüng és 5percre!!! sem lehet letenni. Mert tele a fórum ilyen anyukákkal.

2020. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
34%

Kikérem magamnak, nem volt pökhendi a stílusom. Az, hogy te így értelmezted, a te dolgod, amiben igazad volt, azt korrigáltam is utólag, hogy nem MINDEN baba ilyen, de jellemzően a legtöbb baba bizony szeretne folyton mellen lógni, és ez teljesen normális és egészséges. A kérdező megnyugtatására írtam úgy, hogy "ilyen egy egészséges baba". Mert amúgy az általa leírtakkal nincs gond, a jelek szerint az ő babája is a többséghez tartozik, a viselkedése teljesen normális. Max a mi kultúránkban ez még új és idegen, hogy hallgatunk a gyerek jelzéseire és aszerint kínáljuk, és nem mi mondjuk meg, hogy márpedig ekkor lehetsz éhes és pont. Az orvosod véleménye meg nem mérvadó, a WHO és a magyarországi orvosi kamara ajánlása is az iszsz, egyébként, de azok az orvosok, akik esetleg 20-30 éve végeztek az egyetemen, még mindig a 3 óránkénti etetést és közben teáztatást (!!!) meg társait javasolják, mert amúgy gyanús, hogy nem vesznek részt IBCLC képzésen és lövésük sincs a tejtermelésről és a szoptatás egyébként fontos szerepéről a gyerek fiziológiai és pszichés fejlődésében (és itt nagyon erősen zárójelben jegyzem meg, hogy én iszsz mellett is teljesen tökéletesen tudom végezni a dolgom, szóval még csak kifogásnak sem használható, hogy emiatt nem csinálok semmit). Szerinted, ha egy kisbaba folyton mellen van, nem fog eljutni az ún "hátsó", zsíros tejig? Dehogynem. Sőt, pont, hogy ezzel jut el igazán, a háromóránkénti 20 perces szopikkal kapja csak az első, cukros részt a baba. De a mellnek nem kell idő, hogy "megteljen", mert a mell alapvetően tejTERMELŐ, és nem tejTÁROLÓ szerv. Rendszeres ürítés és ingerlés hatására termeli a tejet, ha sok ideig nem ürül, ha sokáig tárolódik benne a cuccos, akkor nem termel, vagy lassabban, és bumm, sírhatunk itt hogy nincs elég tejem, pótlás kell. És igen, 40 perc alatt jól szopó baba jól kell, hogy lakjon, de a szopizás nem csak és kizárólag étkezést szolgál, ismét. Neki ez az egyetlen érezhető, valós kapcsolata még a világgal (az ún. 4. trimeszterről beszélek, az első három hónapról, és itt még annak nagyon az elején van a kérdező), ami ijesztő, ismeretlen számára, míg a mell, az anyja közelsége, illata, a szívdobogásának hangja ebben egy biztos fogódzó a számára. Én úgy gondolom, hogy kegyetlenség ettől elszakítani, ha neki jól esne ezt érezni 40 percen túl is és 2 óránál gyakrabban, de ez az én személyes privát véleményem, nem gondolom, hogy másnak is feltétlenül így kell csinálnia, mindenki úgy gondozza a gyerekeit, ahogy akarja és ahogy nekik jó.


Azzal maximálisan egyetértek, hogy ha az anyának teher az igény szerinti szoptatás, fárasztó, nem érzi jól magát, akkor ne erőltesse. Az igény szerinti szoptatásnak része az anya igényeit is figyelembe venni. Nincs azzal baj. Én személy szerint nem éreztem tehernek az első hetekben, hogy a lányom csak aludni tudtam letenni, mert amikor ébren volt, nem lehetett levenni a mellemről, ezért is csináltam így. Nem gondolom a tápszert sem ördögtől való dolognak, de amíg ösztönösen érzem, hogy ezt így jó, így igényli a saját gyerekem, addig nem fogom 50 évvel ezelőtti elavult, egyáltalán nem válaszkész elvek mentén gondozni, csak mert fórumokon vannak, akiknek nem jött be. A kérdező is iszsz-t szeretne, ezért mondtam, hogy viszont ha így ki akar mozdulni, akkor meg kell edzenie magát, vagy olyan helyre kell mennie, ahol nem zavarja, hogy nyilvánosan szoptat, mert különben nem tud menni sehova, ez tény. Én parkokba járok/jártam ki és kizárólag olyan társaságba, ahol tudom, hogy nem botránkoztat meg senkit a dolog, de egy ilyen pici babával az ember amúgy sem megy el plázázni. És idővel enyhül a dolog, nekem még nem egész három hónapos a lányom, de már most nem lóg annyit mellen, pedig továbbra is akkor adom neki, amikor kéri. Most már nyugodtabban lehet vele közlekedni (lehetne, ha nem lenne világjárvány), és szerintem ezzel semmi baj sincs, idővel minden változik. Ja, és amúgy nem volt hasfájós egy pillanatig sem, ez nem tudom, mitől függ, de tuti nem attól, hogy valakit igény szerint szoptatnak-e vagy sem.

2020. okt. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
27-es. Hogy teremt kapcsolatot? Akkor szerinted kizárólag csak mellel lehet kapcsolatot teremteni a babáddal? Akinek tápszeres a babája azzal mi van? Szerintem a baba igenis felismeri az anyja hangját, érzi az illatát, mellkasra helyezve hallja a szívdobogását. Még csak nem is kellett hozzá a melled.
2020. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!