Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom a férjem nevét...

Nem akarom a férjem nevét adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem teljesen a dédnagyapja dédnagyapjáid tudja a családfáját, ahol minden József volt. Az apukája meghalt 8 éves korában és nagyon szerette, és már a kapcsolat elején mondta, hogy az Ő nevét kapja majd a fia, de hát a kapcsolat elején nem figyeltek rá, mert hát még nem tudja az ember, hogy mennyire komoly. Amikor már láttam, hogy komoly lesz próbáltam rábeszélni, hogy ne legyen az a neve, mert felesleges, Ő úgy se adja a saját nevet a gyereknek, meg, hogy ma már lehet piszkálni fogják vele, meg nekem sem tetszik meg stb. Már össze is vesztünk emiatt de nem enged. Februárba lenne az esküvő és utána vállalnánk gyereket, de már elgondolkodtam, hogy otthagyom inkább, mert egyszerűen sírógörcsöm van ha belegondolok, hogy egy édes kis angyal babát Józsefnek meg Józsikának kell neveznem. Gyerek korom óta a Milán, Áron és ehhez hasonló nevek tetszenek, minden álmom az volt, hogy ez legyen majd a fiam neve...szánalmas lenne ez "váló" oknak?
2020. okt. 11. 11:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%

Kiss Milán József vagy Kiss József Milán sem jöhet szóba?

Amúgy, ha ilyen miatt szakítanál vele, akkor eleve nem mondható stabilnak ez a kapcsolat, jobb is ha baba előtt szakítotok.

Mindketten kaptok esélyt egy jobb kapcsolatra.

2020. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
74%

1. Ha még nem volt esküvő, nem a férjed.

2. Ha ő a kapcsolat elején jelezte, mit szeretne, te pedig világosan tudtad, hogy nem azt szeretnéd, tisztességtelen volt összejönni vele.

3. Ha mindenki kitart az álláspontja mellett, akkor nem lesz se esküvő, se gyerek.

4. A József szép név.

5. Mi lesz, ha lánya lesz? Jozefának hívja majd?

2020. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
88%
Kompromisszum lehet a 2 név, akkor mindenki boldog és nem hiszem, hogy kifogásolná. Kérdezz rá, hogy mit szólna hozzá és akkor te választod ki a másik nevet. Egyébként lehet, hogy csak lányaitok lesznek.
2020. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%
Lehet a második névnek adni a Józsefet. Ahogy az első is írta. Nekünk is a második névnek kapta meg a fiunk a Jánost a két nagypapa után. De ezt vele kéne megbeszélni. Mond meg neki, hogy te "rosszul vagy" ettől a névtől, ha ezt nem érti meg akkor idióta.
2020. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudsz mit tenni. Neki ez nagyon fontos, neked meg a saját név a nagyon fontos. Itt sajnos nem nagyon van középút, mert hiába kisírod, hogy legyen József Milán, mindenki Józsikázni fogja. Ha meg azt sikerül kisírnod, hogy legyen Milán József, akkor a férjed érzi majd becsapva magát.

Sok barátunkat láttuk ezen veszekedni... Valaki mindig engedett, nem lett válás a vége.

Szerencsémre mi egyetértünk ebben a kérdésben a férjemmel. -

Amúgy a Józsefet rettenet csúnya névnek tartom én is, a családomban jelenleg 4. József "uralkodik", egyedül a Jóska becézése aranyos, de azt meg pont nem használja senki nálunk.

2020. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
79%
Legyen màsodik nèv, de az sem biztos, hogy lesz fiatok.
2020. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
36%
Mi a baj a József névvel? miért kell ma mindenkinek Hoszéármándónak Kevinnek meg Benettnek lenni?
2020. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is a férjem szülei és a férjem is a saját nevüket akarták adni. Én nem mentem bele, úgy vagyok vele, hogy egy új élet, új név, új személyiség. Szerencsére a férjem benne volt, és nem bánta meg. Nem bírtam volna elkepzelni ha 3 ugyan olyan nevű embert ült volna az asztalnál. Így hangzana kB. Józsi bácsi, Józsi, Józsika? Vagy hogy? Szerintem gáz.
2020. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ha neki ennyire fontos, es Te vele akarsz csaladot alapítani, akkor kompromisszumot kell kötni. Két keresztnév, ilyen esetben jó megoldás.

Ha emiatt akár el is válnál, akkor nem vele képzeled a jövődet, legalábbis nem igazán fontos neked.

2020. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is a két név lehetne opció. Amúgy a Jocó, Jocival sincs semmi baj, van ilyen ismerősi körben.

A kisfiam is az apja nevét kapta, bár nekem alapból tetszik a neve, Attila.

2020. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!