Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom a férjem nevét...

Nem akarom a férjem nevét adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem teljesen a dédnagyapja dédnagyapjáid tudja a családfáját, ahol minden József volt. Az apukája meghalt 8 éves korában és nagyon szerette, és már a kapcsolat elején mondta, hogy az Ő nevét kapja majd a fia, de hát a kapcsolat elején nem figyeltek rá, mert hát még nem tudja az ember, hogy mennyire komoly. Amikor már láttam, hogy komoly lesz próbáltam rábeszélni, hogy ne legyen az a neve, mert felesleges, Ő úgy se adja a saját nevet a gyereknek, meg, hogy ma már lehet piszkálni fogják vele, meg nekem sem tetszik meg stb. Már össze is vesztünk emiatt de nem enged. Februárba lenne az esküvő és utána vállalnánk gyereket, de már elgondolkodtam, hogy otthagyom inkább, mert egyszerűen sírógörcsöm van ha belegondolok, hogy egy édes kis angyal babát Józsefnek meg Józsikának kell neveznem. Gyerek korom óta a Milán, Áron és ehhez hasonló nevek tetszenek, minden álmom az volt, hogy ez legyen majd a fiam neve...szánalmas lenne ez "váló" oknak?
2020. okt. 11. 11:43
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
A férjem nem József, te idióta :) ezért nem értem miert erőlteti, amikor mar a nagyapja is hagyta ezt a hagyományt, egyszerűen NEM TETSZIK a név, nehéz felfogni? Nevezd de a gyereked Ármándnak, ha tetszik ha nem, nem is ismersz, nem kva anyáztam be senkinek, feltettem egy kérdést. Annyira fontos és annyira számít ez nekem mint neked a sok szr az életedben, ami valószínűleg NEKEM NEM LENNE FONTOS. Kár volt idejönnöd annyira, hogy következtetéseket vonj le pár soromból. El lehet menni, ha neked más számít fontosnak. Köszi
2020. okt. 11. 13:01
 22/42 anonim ***** válasza:
87%

Ha te abban benne lennél, hogy második név legyen a József, első névnek pedig olyat valasztotok, ami neked a gyerek anyjának! is tetszik, és neki ez a kompromisszum sem felel meg, akkor nem tudom mit lehetne tenni,mert ez az egyetlen értelmes megoldás van.


Szerintem a legtöbb mai szülő (mindegy hogy anya vagy apa) , nem menne bele abba, hogy olyan nevet adjon a gyereknek, ami neki egyáltalán nem tetszik, ezért csak azt lehet csinálni hogy 2nev lesz az egyiket te, a másikat ő választja, vagy egy olyan név ami mindkettőtoknek megfelel.


Ezt kéne neki is végig gondolni, nem makacsul ragaszkodni valamihez ami neked elfogadhatatlan.

2020. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Igen, ez zavar a legjobban, teljesen egyedül eldöntötte magában, mintha nekem közöm sem lenne majd hozzá :/
2020. okt. 11. 13:04
 24/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne menj hozzá, francnak kell egy ilyen pasi, akivel semmit nem lehet megbeszélni. Mondd meg neki, nem lesz józsef, nem tetszik, akkor szevasz. Kíváncsi vagyok mit lép.
2020. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
86%
Ha már a név választásban nem tudtok megegyezni, akkor hagyjad. Ennél sokkal komolyabb problémák lesznek még...
2020. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
86%
25 vagyok és ezt úgy mondom, hogy hagyományból az én férjem a Ferenc nevet akarta tovább vinni, ő is Ferenc, nagyapa is, dédi is, stb. Viszont elfogadta második névnek, így a fiunk xxx Ferenc Bálint és Bálintnak hívjuk.
2020. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem itt nem az az aggasztó, hogy József vagy nem József legyen, hanem azt hogy Neked ebbe semmi beleszólásod nincs és még a kompromisszumra sem hajlandó. Itt a későbbiekben óriási problémák lesznek,ami akár váláshoz is vezethet. Szerintem még gyerek előtt le kéne fektetni az alapokat, most még könnyebb lépni mint gyerekkel.
2020. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
81%

Valahogy érzelmileg nem lehetne meggyőzni? Úgy tűnik, ez nagyon nem racionális vita, hanem érzelmi alapú. "András, értem, hogy nagyon fontos neked a József név apukád miatt Szerintem is adjuk, jó lesz majd elmesélni a kisfiunknak, ha megnő, hogy milyen volt a nagypapája, akirőla nevét kapta. Viszont lehet, hogy nehéz lesz ugyanúgy szólítani, mint édesapádat, ezért válasszunk egy másik nevet is. Illetve, így megmaradna a családban, hogy a József az édesapád, a gyerek meg nem lenne Józsika meg kisJózsef, csak a névrokonság miatt."

Valami ilyesmit tudok elképzelni... aztán lány lesz :D

2020. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a Legényanya című film jut eszembe.
2020. okt. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
57%
Pároméknál is van ilyen szokás.Az első fiúnk x József Zsolt lett.Mindenki teljesen elégedett és amúgy mindenki Zsoltizza.Én megértettem az ilyet.Viszont ha egy névadáson nem tudtok kompromisszumos megoldást találni, na meg hogy te ennyire rugalmatlanul állj a dologhoz, az azt mutatja, hogy talán tényleg nem az igazi kapcsolatban vagy.
2020. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!