Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom a férjem nevét...

Nem akarom a férjem nevét adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem teljesen a dédnagyapja dédnagyapjáid tudja a családfáját, ahol minden József volt. Az apukája meghalt 8 éves korában és nagyon szerette, és már a kapcsolat elején mondta, hogy az Ő nevét kapja majd a fia, de hát a kapcsolat elején nem figyeltek rá, mert hát még nem tudja az ember, hogy mennyire komoly. Amikor már láttam, hogy komoly lesz próbáltam rábeszélni, hogy ne legyen az a neve, mert felesleges, Ő úgy se adja a saját nevet a gyereknek, meg, hogy ma már lehet piszkálni fogják vele, meg nekem sem tetszik meg stb. Már össze is vesztünk emiatt de nem enged. Februárba lenne az esküvő és utána vállalnánk gyereket, de már elgondolkodtam, hogy otthagyom inkább, mert egyszerűen sírógörcsöm van ha belegondolok, hogy egy édes kis angyal babát Józsefnek meg Józsikának kell neveznem. Gyerek korom óta a Milán, Áron és ehhez hasonló nevek tetszenek, minden álmom az volt, hogy ez legyen majd a fiam neve...szánalmas lenne ez "váló" oknak?
2020. okt. 11. 11:43
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem szakítóok, de azért megértelek. Nálunk annyiba volt szerencsés, h a férjem neve tetszik, én azt nem akartam h a gyerekem ifj bb legyen. Szóval adtam a férjem neve mellé egy másik nevet is. Mondd meg neki őszintén h legyen komprumisszum. A második neve legyen József tiszteletből, de ne úgy hívjátok hanem pl Milán, ami teszik. Milán József. Mivel mindketten a szülei lesztek így neked is ugyanannyi jogod van beleszólni. Alapesetben a férjed vezetéknevét kapja, szóval a keresztnévbe jogod van beleszólni. De mondjuk az se biztos h születik fiatok, egy a lényeg még az esküvő előtt ezt alaposan átbeszélni.
2020. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
91%
Hozzá sem mennék egy ilyen emberhez, aki ennyire erőszakosan ragaszkodik a saját igazához és semmiféle kompromisszumra nem hajlandó. Nem engednék, én leszek az anyja, én fogom kihordani, én szülöm meg és nagy eséllyel eleve a férj vezetéknevét kapná, hát hadd legyen már nekem is beleszólásom legalább a keresztnevébe. Semmiképp nem mennék bele abba, hogy olyan nevet kapjon a gyerekünk, amitől a hideg ráz és rosszul vagyok a hallatán. Ha neki nem tetszik a Milán vagy Áron, neked meg a József, akkor kell keresni egy 4. nevet, ami mindkettőtöknek jó, de ez hogy ő eldöntötte, hogy Józsika lesz, na nem.
2020. okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!