Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom a férjem nevét...

Nem akarom a férjem nevét adni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem teljesen a dédnagyapja dédnagyapjáid tudja a családfáját, ahol minden József volt. Az apukája meghalt 8 éves korában és nagyon szerette, és már a kapcsolat elején mondta, hogy az Ő nevét kapja majd a fia, de hát a kapcsolat elején nem figyeltek rá, mert hát még nem tudja az ember, hogy mennyire komoly. Amikor már láttam, hogy komoly lesz próbáltam rábeszélni, hogy ne legyen az a neve, mert felesleges, Ő úgy se adja a saját nevet a gyereknek, meg, hogy ma már lehet piszkálni fogják vele, meg nekem sem tetszik meg stb. Már össze is vesztünk emiatt de nem enged. Februárba lenne az esküvő és utána vállalnánk gyereket, de már elgondolkodtam, hogy otthagyom inkább, mert egyszerűen sírógörcsöm van ha belegondolok, hogy egy édes kis angyal babát Józsefnek meg Józsikának kell neveznem. Gyerek korom óta a Milán, Áron és ehhez hasonló nevek tetszenek, minden álmom az volt, hogy ez legyen majd a fiam neve...szánalmas lenne ez "váló" oknak?
2020. okt. 11. 11:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
95%
Én is így jártam, még a név is ugyanaz! Nekem a férjem még azt sem engedte, hogy második nevet adjak, vagy ez legyen a második név. Ez már 30.éve volt. A fiam soha nem szerette a nevét, és azon gondolkozik, hogy név változtatást kérvényez :/
2020. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
92%

Ő rugalmas volt, beleegyezett a duplikált névbe, de a férj nem enged.

Felesleges itt hozéármándozni, nem a név a lényeg. Lehetne pont fordítva is, hogy ő Józsefet akar a férje Milánt.

A lényeg, hogy a férje (és családja) úgy gondolja, hogy semmi köze a saját gyerekének a nevéhez, ez eldöntött dolog.

Na ez ami elég undorító!

Az ilyeneknek a József Milán sem tetszene, mert tudnák, hogy akkor is Milánnak lenne hívva.

Összeségében én azt gondolom, legyen a névadás a szülők közös döntése.

2020. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
89%

Nem mennék bele. Ilyen arrogáns, kompromisszumra képtelen emberrel azt is meggondolnám, hogy egyáltalán hozzá menjek-e.

Ahogy sokan leírták előttem, én is azzal értek egyet: persze, legyél megértő, add ezt a nevet IS. De kell egy második név, amit te választhatsz. A vezetéknevet úgyis a párod adja, azt örökli a gyerek a családból. De hogy a teljes nevét majd ő találja ki!?

Ha ilyen kérdésben nem állsz ki magadért, majd minden másban is dönt helyetted. Pl. ha lányotok lesz, majd arra kényszerít, hogy addig szülj, amíg össze nem jön egy fiú. Sajnos láttam már ilyen családot.

2020. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, szerintem nagyobb gond úgy elnevezni egy gyereket, ami egyikőtöknek egyáltalán nem tetszik, mint felrúgni egy családi hagyományt és egy másik nevet választani, ami mindkettőtöknek tetszik. Semmit nem befolyásol az, hogy hogy hívják a gyereket, ha két ember szereti egymást és egymással vállalnak gyereket, akkor had' dönthessék már el, hogy hogy hívják a gyereküket. És ha ők nem akarják tovább vinni a családi hagyományt, akkor nem viszik tovább és kész.
2020. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
69%

Nem igaz, hogy a gyerek nevében nem enged, kompromisszumra sem hajlandó, akkor ha fontos dolog lesz, mennyire leszel/lesztek beszabályozva..?


Nekem nem tetszik ez a hozzáállás, mellesleg ne az apját akarja látni a saját gyerekében, ő egy külön ember lesz! Ezzel próbálhatnál érvelni..


Azoktól, akik közös döntést egyedül hoznak meg kompromisszum nélkül, még ilyen apróságban is, szerintem menekülni kell, keressen mást, akin zsarnokoskodhat.


Szerintem a "Kovács Áron József" mondjuk nagyon jól hangzana.


Nekem két nevem van, a szüleim nem tudtak megegyezni, az egyik ribis divatnév(apám kedvence, Kitti) egész gyerekkoromban úgy hívott, és a mai napig úgy vagyok beírva a telefonjába, de sikerült kiharcolnom, hogyha a jelenlétemben rám hivatkozik, akkor a másik nevemen szólítson. Főleg azért utáltam még, mert a hello kittys poént hetente egyszer elsütötte és jól kinevettek a tesómmal, hogy mit húzom fel magam rajta..


Szóval a két név ilyen zsarnokoknál megoldás lehet, legrosszabb esetben az lesz, mint nálunk, ő Józsikának hívja majd a babát, te meg majd Áronkának, hallgatni fog mindkettőre, aztán majd ha tudatára ébred, eldönti ő, vagy választ egy harmadikat.


Van a játszón egy 3,5 éves lány, Pennynek kel hívni, különben megsértődik.

2020. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
20%
A 21-es hozzászólásából senkinek se esett le hogy ez nem nő, hanem a gyk jólismert agresszív trollja?
2020. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem először nőjetek mindketten fel, mielőtt ilyen felelősségteljes dologba, mint egy gyerek, belevágtok. Bocs, de a kérdésből nem tűnik úgy, hogy elég érettek vagytok szülőnek.
2020. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy kifakadtam. Amint látom, az undorító választ sikerül törölmöm, vagy törölte az oldal, nem tudom.

Szóval igen, a férjem már teljesen más nevet kapott, nincs fiú tesója, senki nem viseli már ezt a nevet, ezért nem értem miért kell erőltetni. Én a "Kovács Áron József" meg a "Kovács József Áron" ba is beleegyeznék. Kifakad es azt mondja, majd úgy is eldöntjük akkor. De mikor? Sosem fog mást mondani, úgy is az lesz, hogy nem jó szívvel de én engedek. Bár nekem kínos ez a név, bárki bármit mondd. Összeszorul a gyomrom ha belegondolok, hogy bemutatom Józsikát vagy Jocókát vagy mittudom én de úgy is lesz valami idióta beceneve

2020. okt. 11. 17:16
 39/42 anonim ***** válasza:
93%
Én sem hagynám magam. Te kompromisszumkész vagy, belemennél a dupla névbe, ő meg követelőzik. Megmondanám, hogy vagy dupla neve lesz a gyereknek, vagy nem lesz gyerek (tőle).
2020. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
68%

Ki kell állnod magadért.. Ha családi hagyomány lenne, akkor még azt mondanám, hogy valamennyire érthető a ragaszkodás, DE AZ APA NEM JÓZSEF!!


Innentől ez nem hagyomány, hanem csak régen volt az!


Anyóst nem tudod a magad oldalára állítani? Valahogy a párod is megúszta a Józsefet! Vagy az elhunyt nagypapa nem akarta Józsefnek elnevezni a fiát, és ezzel megtörte a hagyományt? Akkor minek neki József unoka?


Járj utána, hogy úszta meg a párod a József nevet és az alapján próbálj érvelni!

2020. okt. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!