Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem tűnt fel, hogy...

Csak nekem tűnt fel, hogy mostanában sok nagy baba születik? Több ismerősömnek is most született babája és elég nagydarabok, jól fejlettek, nem az a “szokásos” pici baba méret...furcsa.

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 12:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

Sarah Schmid orvos ir errol a konyveben, hogy az etrend is befolyasolhatja.

9-es voltam

2020. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen n is ilyesmikre gondoltam, hogy most már meglátszik a sok génmódosított kaja meg egyéb hormonális dolgok... (a nagysàg része pedig részlet kérdés, mindenki tudja kb mekkora egy átlag baba. Attól nagyobbak születnek mostansàg. A kérdést nyilván nem írnàm ki minimális eltéréssel...) A vitaminokról is sok mindent írnak/mondanak, de ez, mint ahogy itt is látszik, egyén függő, sztem sem itt kell keresni ennek az okát. Azért is tűnt fel...
2020. okt. 16. 13:31
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Az egyik barátnőm négy kiló fölött született huszonpar éve. Gyerekem apja szintén 4300 gramm volt, az ő egyik barátja 4500 gramm. Ma sem kis darab egyik említett sem, nyilván a genetika is lehet az oka. Így én pl nem lepődtem meg, hogy a gyerekünket négy kiló körülre saccolták. A nők átlagmagassága a családban 170 centi, a férfiaké 190 cm körül, nyilván nem lep meg, hogy másfél évesen akkora a gyerek mint másé két és fél-három évesen.
2020. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon minimálisan nőtt a gyerekek átlagsúlya (ez 3,5kg ha jól emlékszem), ráadásul a nagyobb gyerekek jobban megmaradnak az emlékeinkben is. Az én babám 3300g-mal született, és az ötfős szobában ő volt a legnagyobb. Mégis jobban megmaradt ismerős 4800g-os babája, akit otthon szült meg.


A genetika és a jólét következménye, nem önmagában vitaminok vagy GMO okozza...

2020. okt. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%

Nekem terhesgondozason azt mondtak h iden extrasok nagy baba szuletik es a koraszulesek szama 90%al csokkent. Covidra fogjak, karantenban kevesebb a (munkahelyi is) stressz, boldogabbak a terhessegek (magamon is tapasztalom, 3.terhesseg) es kevesebbet mozognak a kismamak, tobb szenhidratot esznek. (Egyesek)


A terhesvitamin elmelet par eve megdolt.


7eve anelkul is 3530g-os babam szuletett, viszont a vashiany miatt majdnem elvereztem.

2020. okt. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem a genmodositott elelmiszerek, hanem a gyorsan felszivodo szenhidratok tulzott merteku fogyasztasaval, es az azzal sok esetben osszefuggo inzulinanyagcsere zavaraival talaltak osszefuggest.
2020. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
16: ebben is van igazság, megdöbbentő mennyi inzulinrezisztens huszonéves van, akik látszólag beleférnek a határokba a rutinszűréseken, de valójában IR-ük van.
2020. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
genetika. tesóim mind a 4en 4 kiló felett voltak (én utolsó gyerekként 3900 gramm voltam 27 éve), unkaöcsém is 4,5 kiló lett (ott azért apuka se kis darab) unokahúgom 4,8 (ott volt sajnos terhességi diabétesz is).
2020. okt. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
17, pl. en (16)
2020. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Végig szedtem a terhességem alatt a terhesvitamint, 3500 grammal született a kisfiam augusztusban.


Én sem voltam kis baba (3800 g) és férjem is 4,5 kilóval született. Én 164 cm, férjem 198 cm, tehát a genetika is “indokolt volna” egy nagyobb babát.


A 24. Heti cukorterhelésen szuper eredményem lett, viszont IR-es előzménnyel gyanítottam, hogy ez nem fog így maradni, így önszorgalomból mértem otthon a cukromat és nagyon figyeltem, hogy mikor- mit eszek, tartottam a terhességi cukorbetegek diétáját.


Anyukámnak és anyósomnak is évek múlva derült ki a cukorbetegség, aminek ugye előzménye lehet az inzulinrezisztencia (elképzelhető, hogy nekik is a 24.heti “jó” cukorterhelés után lett rosszabb az inzulinanyagcsere) csak az nagyon kevés esetben derül ki.


Én inkább ebben látom a nagy súlyú babák okát.

2020. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!