Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az anyukáról?...

Mit gondoltok az anyukáról? Mért mar engem?

Figyelt kérdés

6 hete szültem a második babánkat. Az egyik barátunk felesége pedig 3 héttel utánam. Van egy másfél évesük is. Nálunk van egy 9 éves fiú.

Átjött a barátunk egyik nap és elkezdett panaszkodni a feleségérd, hogy eddig se főzött és nem is takarított egész nap de most meg pláne nem csinál semmit. Ha hazamegy neki kell főzni és takarítani. Dolgozni sem hagyja mert sok neki, hogy 8 órát távol van. Kikészíti a két gyerek. Velem példálózott a feleségének, hogy én viszem a háztartást és a gyereket is hozom viszem a suliba. Jó persze nálunk is vannak rosszabb napok...

Amikor a fejéhez vágta, hogy nem azért kellett volna szülni, hogy a Facebookon dicsekedjen a gyerekkel és napi 5 képet felrak róla mintha profi teremben csinálták volna a képeket. Akkor azt mondta, hogy csinálja meg ő mert ő csak a gyerekekkel van egész nap. Holott direkt úgy válalta be a barátunk a gyereket, hogy a felesége nyavajgott a baba után és bírni fogja a két gyerekkel otthon. A nagyobbik nagyon jó gyerek egy hangja nincs egész nap elvan. Volt itt is sokat. Eszre sem vettem őt. Amikor mondta neki, hogy vegyen példát rólam elszabadult a pokol. Szidott engem pedig nem nagyon ismerem.. Én miben lennék hibás? Előfordult, hogy egyszer kétszer a párom főzött mert fájt a hasa a babának üvöltött egész nap. En sem vagyok tökéletes. Sőt. Nem tudom hová rakni a dolgokat. Mit gondoltok?


2020. okt. 20. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem ràd haragszik, csak szarul esik neki, hogy a fèrje èletkèptelen ès elvàr tőle mindent.
2020. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint amikor a kamaszoknak az XY osztálytárssal példálóznak otthon, hogy bezzeg ő kitűnő lett év végén.

Szerintem hagyd ezt, ne vedd így magadra.

2020. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Komolyan két szót ha váltottunk eddig.

Lehet korán jött az első is nekik 18 éves volt a lány a barátunk 20.

2020. okt. 20. 20:55
 4/17 A kérdező kommentje:
Annyira nem veszem magamra. Tudom milyen rossz. Van amikor úgy mosogatok, hogy a kocsiban fekszik a gyerek én pedig a lábammal tologatom. Megoldom valahogy. Főzni pedig egyszerűt és gyorsat szoktam mostanában.
2020. okt. 20. 20:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem rólad szól.


A férj meg jó hülye, hogy árkot ás közétek.


3 hetes gyerek és egy (jelzem eddig) hangja nincs gyerek mellett sem igazán lehet elvárás a tipp-topp lakás, asszony, meleg kaja.


(19 hónap van a gyerekeim közt, kifejezetten házias vagyok., de sokszor bem egyszerű.. vagy a fagyasztóból eszünk...)

2020. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na ja. Nálunk is egy héten 1x mirelit pizza az ebéd a suli után. Nem mindig lehet 3 fogásos ebéddel várni a gyereket. De hála égnek nálunk ebből nincs gond.
2020. okt. 20. 21:04
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Pedig még csak ezután jön a neheze
2020. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem 3 hét az még gyerekágy, minősíti a fickót, hogy ezt nem érti. Hogy korábban nem csinàlt semmit a feleség, abban vagy igaza van vagy nincs.

Épp maszó-tipegő, pakoló gyerek mellett ha reggel úgy fogadja a lakás a páromat, ahogy előző reggel hagyta, az azt jelenti hogy meg se álltam egész nap és pakoltam a gyerek után.

A plusz takarítás pl függönymosás, valami rendesebv bútortologatós porszívózás stb nem fér bele. Azt se tudni, mennyit alszik a másfél éves.

Így vagy úgy, a férfit minősíti, amit művel. Ilyennek kár a gyerek.

A helyedben leállítanám, ha legközelebb kezdi, udvariasan megmondani, hogy kellemetlen helyzetbe hoz, hogy veled bezzegel, és a problémait jobb lenne ha a feleségével beszélné meg.

2020. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
Bocsi az offért, de kérdező nem próbáltál hordozni? Sokkal kényelmesebb megoldás, mint a babakocsi lábbal tologatása
2020. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Na szerinted miért mar réged, de tényleg?!?


"Velem példálózott a feleségének, hogy én viszem a háztartást és a gyereket is hozom viszem a suliba"


Pont ezért, de ezt nyilván magadtól is kitaláltad.

Az én férjem ilyet vágott volna a fejemhez 3 hetes(!) újszülött mellett, vágtam volna ki a cuccaival együtt, hogy akkor költözzön missz tökélyhez (hozzád).


És lássuk be, nagyon más kategória egy 1,5 éves az újszülött mellett, mint egy 9 éves, és erősen kétlem, hogy a 1,5 éves csendben elvan magának, hogy észre se lehet venni :D


Nekem már rég volt a gyermekem 3hetes, de azt tisztán fel tudom idézni, hogy pont nem a takarítás és a főzés volt az elsődleges az életemben akkortájt, pedig nem is volt mellette totyogóm. És a férjem sem volt egy sheggfej, és mindenben segített itthon, rohant haza hozzánk, nem Manickáéknál tartott panasz napot, hanem jött haza és kivette a részét mindenből.


Összegezve: nekem itt nem az anyukáról van véleményem...

2020. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!