Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az anyukáról?...

Mit gondoltok az anyukáról? Mért mar engem?

Figyelt kérdés

6 hete szültem a második babánkat. Az egyik barátunk felesége pedig 3 héttel utánam. Van egy másfél évesük is. Nálunk van egy 9 éves fiú.

Átjött a barátunk egyik nap és elkezdett panaszkodni a feleségérd, hogy eddig se főzött és nem is takarított egész nap de most meg pláne nem csinál semmit. Ha hazamegy neki kell főzni és takarítani. Dolgozni sem hagyja mert sok neki, hogy 8 órát távol van. Kikészíti a két gyerek. Velem példálózott a feleségének, hogy én viszem a háztartást és a gyereket is hozom viszem a suliba. Jó persze nálunk is vannak rosszabb napok...

Amikor a fejéhez vágta, hogy nem azért kellett volna szülni, hogy a Facebookon dicsekedjen a gyerekkel és napi 5 képet felrak róla mintha profi teremben csinálták volna a képeket. Akkor azt mondta, hogy csinálja meg ő mert ő csak a gyerekekkel van egész nap. Holott direkt úgy válalta be a barátunk a gyereket, hogy a felesége nyavajgott a baba után és bírni fogja a két gyerekkel otthon. A nagyobbik nagyon jó gyerek egy hangja nincs egész nap elvan. Volt itt is sokat. Eszre sem vettem őt. Amikor mondta neki, hogy vegyen példát rólam elszabadult a pokol. Szidott engem pedig nem nagyon ismerem.. Én miben lennék hibás? Előfordult, hogy egyszer kétszer a párom főzött mert fájt a hasa a babának üvöltött egész nap. En sem vagyok tökéletes. Sőt. Nem tudom hová rakni a dolgokat. Mit gondoltok?


2020. okt. 20. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindent leírtak előttem. Nem megbántva téged, de olyan értelemben kicsit rossz példa vagy, hogy egy kilenc éves nagytesót nem lehet egy kalap alá venni egy másfél éves nagytesóval. Gondolom ha minden klappol a kilenc évesed azért önállóbb mint egy másfél éves. Másrészt; másfél éves lányom mindenhol (idegen helyen) mintagyerek, nem azt mondom, hogy itthon égetnivalóan rossz, de jobban elengedi magát, ma pl alsohangon hétszer simán hisztirohamot kapott. Lehet az ismerős gyerekenek is máshol egy hangja nincs meg kis rendes, otthon meg lebontja a fél lakást. A gyerekágy amúgy egy gyerekkel sem sétálgalopp, nálunk az első hét hét konkrétan szinte non-stop szoptatásból állt, emlékszem, hogy kétségbe esve gondolkoztam, hogyha mindig ilyen marad egyáltalán hogy jutunk le hosszabb sétákra, bár lehet csak én vagyok ilyen suta. A képekről meg annyit, hogy szerintem összességében beallitgatassal együtt is hamarabb megvan öt fotó/nap mint egy kétfogásos ebéd összerittyentése... A pasi vagy nem a legélesebb kés a fiókban, hogy nem látja a különbséget ezekben a dolgokban, valószínű nem is túl empatikus a feleségével, vagy csak szimplán bunkó. A bezzegelés a feleség helyében nekem sem lenne szimpatikus, de szerintem fordított esetben neked sem. Minden esetre ne vedd magadra, mert ez nem a te hibád, de ne is avatkozz bele ennél jobban. Ha legközelebb előfordul ez és példálózik előtted a pasi vagy panaszkodik az asszonyra mondd meg, hogy ki akarsz ebből maradni, ez az ő dolguk, rendezzék egymás között.
2020. okt. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3%
A nő tipikus azért szülök hogy legyen kifogas a lustaságra. 3 hetes mellett nem tud főzni? Akkpr mit esznek? Szoptat és eszi a mirelit pizzát vagy mi? Nagyon életképtelenek a mai nők..
2020. okt. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, 3 hetes ÉS 1,5 éves mellett. Magyarul az egyik folyamat rajta lóg kb., a másik után meg folyamatosan menni kell, ha a saját gyerekemből indulok ki. Amúgy nem csak mirelit létezik a mai világban, lehet menüt rendelni, lehet főz valamelyik nagyszülő vagy esetleg a férje is főzhet, mert ugye nem a nők egyedüli kiváltsága a konyhában állni minden nap. Nagyon hirtelen ítélkezők a mai emberek... Azért az, hogy ennyi infóból konkrétan levonjuk, hogy ez a nő tutibiztos egy lusta dög nekem kicsit durva. Szerintem elég sok kétgyerekes nem tudja összehangolni a napirendet ilyen kis korkulonbseggel a gyerekek között, pláne míg a kisebbik gyerek újszülött. Egyébként én a kérdező soraiban is érzem az ítélkezést, de tényleg nem ugyanaz a kis korkülönbség meg a majdnem 10 év korkülönbség a gyerekek között mindentől függetlenül. Az egyik esetben két pelenkásról beszélünk, a nagyobbat is ugyanúgy ki kell szolgálni mint a kicsit, míg gondolom egy kilenc éves ha éhes csak meg tud már magának csinálni egy szendvicset. Meg a kilenc éves nincs is otthon egész nap, jó eséllyel négyig suliban van, anyuka addig egy gyerekkel babazik otthon, mire meg hazaér a nagy jó eséllyel apuka is otthon van, aki ha nem akkora tuskó mint a másik pasi még lehet segít is a gyerekek között és nem máshol panaszkodik mekkora szerencsétlen az asszony, mert erre ugye van idő meg kapacitás.
2020. okt. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A férj hulye, ez itt a probléma.
2020. okt. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt a férjével van a baj.
2020. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is gyönyörű, hogy 3 héttel a szülés után a férje elvárja, hogy házitündérkedjen. 6 hét gyermekágy bakker! Én értem, hogy nem kell elhagyni magunkat és az ágyban tölteni 6 hetet, de jólesik a pihi. Illetve esetében még csak nem is pihiről beszélünk, mert ott a 1,5 éves is, gondolom fél percre nem tudja letenni anyuka a seggét. A férj meg basztatja a házimunkával, hát no comment. Gondolom ő reggel elmegy dolgozni, és azzal le is tudta a napi teendőket. Az ilyen faszit is csak fejbe kéne csapkodni kicsit, hogy vegye már észre magát.
2020. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Na igen.. Ott a pont. Ne hasonlítsuk már össze, hogy azért egy másfél éves gyerekkel , meg egy újszülöttel lenni az kicsit más mint egy 9 éves meg egy újszülött. Irtó nehéz a kis korkülömbség.. főleg az elején. A 9 éves gyerek szinte már önálló nem kell folyton pesztrálni. Másfél éves meg hát.. tudnék mesélni milyen most a lányom. Egy perc nyugtom sincs
2020. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!