Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kerülni, hogy megmond...

El lehet kerülni, hogy megmondós, kéretlen tanácsokat osztó, "felsőbbrendű" anyuka legyek?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge, nyilván ne vegye magára, de...


...de abban a korban vagyok, hogy egyre több rokon, barátnő és ismerős válik anyukává körülöttem ès a 90%-uknál azt tapasztalom, hogy olyan tipikus tanácsosztó bölcs véranyává válnak, akik mindig a legjobban tudják, hogy kell gyereket nevelni és akik csak a saját útjukat tartják az egyetlen igaz útnak.


Na most, addig hallgattam a bölcsességeiket, míg gyermektelen voltam, de mióta babát várok, azóta pláne. Tudjátok, folyton jönnek ezek az "Én nem akarok beleszólni, de..." kezdetű mondatok, miközben nem is kérdeztem semmit :D


Na meg a tudálékoskodás, hogy " majd ha gyereked lesz, megtudod", "majd jövöre te is meglátod, hogy...", "majd nem lesz erre időd..".


Őszinte leszek, még csak a terhesség felénél járok, de már most tököm kivan, hogy küldözgetik nekem kèretlenül a jógavideókat, nyaggatnak, hogy igenis X ultrahangoshoz menjek, mi legyen a gyerek neve, satöbbi.


Szerintetek minden nő ilyen lesz szülés után, vagy el lehet ezt valahogy tudatosan kerülni? Nem akarok ilyen lenni, nem akarok okoskodni másoknak, meg tanácsokat osztogatni. Vagy észre sem veszem majd, és én is ezt fogom csinálni. Komolyan, olyan ismerőseim váltak ilyen véranyává, akikről el sem tudtam volna képzelni.


Ismétlem, akinek nem inge, ne vegye magára.



2020. okt. 31. 17:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon divat most PC-nek lenni, de minden anyának megvan a véleménye a szülésről mikéntjéről, az etetésről, altatásról, babakelengyéről, hordozásról stb. Nyilván azt látja mindenki a legjobbnak, ahogy ő csinálja, ezért csinálja úgy, ahogy. Nincs ebben semmi, csak nem kell lenézni érte a másikat és nem kell beleokoskodni a dolgaiba. Aki régebben a barátnőm, azzal nem romlott meg a viszony az eltérő nézőpontok miatt, viszont az új anya barátnőim mosiznak, iszsz van, hordoznak és hisznek a minimális beavatkozással járó szülésben. Mi ilyen ősmutterok vagyunk :-) ettől függetlenül nekem 1 gyérek van, nem is lesz több és 1,5 evés korában megyek vissza dolgozni. Ha valaki rám néz, meg nem mondja, hogy ez a típus vagyok. De egyszerűen nem tudok azonusolni az időre etetéssel, a pici mellőli folytonos önmegvalósítással meg énidő szajkózásal. Ezeket a típusú nőket kerülöm, mert mindig kinyílik a bicska a zsebemben. De biztos nekik is tőlem. Türelem, tolerancia és ne adj tanácsokat kéretlenül. De úgyis a hasonló ertékrendűekhez fogsz csapódni.
2020. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%
11 pontosan ez a lényeg. A vélemény olyan, mint a s.lyuk, mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másé. 😀🤷🏼‍♀️ Ha ezt észben tartjuk, akkor béke van.
2020. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
16%

Én is ezt kaptam meg állandóan mikor terhes voltam,hogy addig menjünk mindenhova amíg nincs gyerek,mert utána csak otthon ülsz èvekig, vagy most aludjál mert utána felejtsd el az alvást. K.rva idegesítő volt. Mi a francèrt kell ijesztgetni a kismamákat? Meg miért ne lehetne menni bárhová is babával? Jó nyilván nem egy hetes babával gondolom.


Most 10 hónapos a babám, és nem lettem ősanya. Egyáltalán nem csinnadrattázok azért mert gyerekem van.

De tipikus,hogy itt gyk-n leírtam hogy nem alszok együtt a babával hanem külön szobában alszik és le lettem pontozva nullára, mondván hogy az a jó ha egy ágyban alszik a baba és anya.

🤷

Szóval sokan szeretik osztani az èszt, illetve a más gyerekèt mindenki jobban tudja nevelni.

2020. nov. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!