Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen kéretlen tanácsokat...

Ti milyen kéretlen tanácsokat kaptatok?

Figyelt kérdés
Akár terhesség alatt, akár már amikor megszületett a baba. És hogyan kezeltétek őket?
2016. febr. 23. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Változó. Pl legutóbb anyósomnak azt mondtam nem akarok a 4 hónaposnak krémtúrót adni és megsértődött, hogy márpedig az ő fiai egészségesek és már 3 hónaposan ettek. Úgyhogy az "oké", "igen" a legjobb válaszok szerintem, nincs kedvem ehhez. Amennyit itt vannak nálunk úgy sincs jelentősége mit mondok, abban az időben nyilván minden más volt.
2016. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még az elején vagyok csak, de anyám már most nyaggat azzal, hogy X kórházban szüljek. És tudom, hogy ez még csak a kezdet.

De úgy vagyok vele, hogy a végső szó úgyis a miénk, mindenki mondjon, amit akar.

2016. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja volt még sok kéretlen tanács ezen kívül is pl hogy altatom, ne kapjam fel amint sír mert elkényeztetem, pólyázzam, ne használjak a vizébe fürdetőt mert a tiszta víz jobb, teáztassam mert azt kell, terhesen ne pucoljak ablakot, ráérek a vásárlással még felesleges, anyám és anyósom mind. A nagyját már el is felejtettem.
2016. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Terhes vagyok.12éves korom óta nem eszek húst.Ezért àlkandóan kaptam a kedves tanácsokat.Meg úgy az étkezésemmel kapcsolatban.80kilóval indultam hozzáteszem 183cm magas vagyok szóval nem gurulok,de megkaptam mekkora bálna leszek,stb.

Most az a "téma" miért vettem babakocsit ilyen korán,miért ilyet,stb.Megkaptam már azt is hogy nekem miért nem felel meg a turkàlós ruha minek veszek újst.Szóval tök mindegy miröl van szó állandóan valamibe belekötnek.Èn elküldöm ha kell a családom is melegebb éghajlatra.Nem érdekel!Úgy csinálom ahogy szeretném és ahogy nekünk jó.Senkinen semmi köze ehhez...

2016. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szerencsém volt (vagy már megszépíti a messzeség a dolgokat), de nálam kb az egyetlen ilyen tanács arra vonatkozott, hogy hogyan öltöztetem, vagyis, hogy meg fog fázni. Ez mindenkinek baja volt, akkor is, ha 40 fok volt kint. És minimum egy takarót tegyek rá. Akkor is, ha izzadt a gyerek.
2016. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyósomtól többek között azt, hogy ne írassak fel az irdatlan felfázásomra semmit, ott a kamillatea meg a sok ivás, mert az antibiotikum árt a babának. (Akkor még csak embriónk volt és egyébként ugye olyat írnak fel, ami nem árt).


És, hogy a vetélés után ne vizsgáltassuk ki magunkat, mert azzal ártunk a következő babának.


És azt, hogy nem szabad eljárni a havi uh-ra, a második terhességgel, mert árt a babának az ultrahang.


Idegenekből egy esetre emlékszem. IV.ker. Okmányiroda, lakcímkártyát csináltattunk. Ügyintéző: ne simogassa a hasát, mert megszül. Ez volt az egyetlen mondata, amit hozzám intézett:D


Kolléganő: mikor a 35. héten home office-ba kerültem: Még most kellene pedig mozgékonynak lenni, mert aztán otthon fetrengsz majd, mint egy bálna. :D


37hkm

2016. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!