Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megfelelő étrend, edzésterv?

Megfelelő étrend, edzésterv?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Első kérdés: Megfelelő az étrend?


[link]


Ezek mellett még eszem párold zöldséget [ 400g/nap ] (fagyasztott, a zacskón lévő tápérték szerint ebből bejön még : ~16g fehérje/~80g ch/~3-4g zsír)


A rizshez 2 kanál olaj,A húshoz 1 kanál olajat használok ami + 30g zsír.

Sajnos hétvégente nem tudom tartani az étrendet, de akkor is próbálok enni tojást,túrót vagy valami más minőségi ételt.


Második kérdés:Hülyeség ez a terv?!


Azt olvastam hogy nem éri meg diétázni/szálkásítani télen, ezért arra jutottam hogy marad ez az étrend Áprilisig kb, aztán neki állok szálkásítani. A kérdésem hogy érdemes addig hasazni minden nap, vagy ráérek akkor elkezdeni hasazni mikor diétázok?


Harmadik kérdés: Kell valamilyen vitamin?


Ez az étrend mellett szükségem van valamilyen multi vitaminra, ha esetleg igen kérlek linkeljetek hogy milyenre, Vagy nem is feltétlen szükség de van olyan amit érdemes szedni kondi miatt/mellett?


Negyedik kérdés:Edzésterv?


A mostani edzés tervem:


hétfő: mell+hát (6-6 gyakorlat)

kedd: bicepsz+tricepsz (4-4 gyakorlat)

csüt: váll (6 gyakorlat)

péntek: láb (5 gyakorlat)


Úgy edzek hogy növelem a súlyokat, és csökkentem az ismétlés számot szériánként.

pl:fejfölé nyomás


x12 20kg

x10 22,5kg

x8 25kg

x6 27.5kg


A kérdés hogy ez a mód,és leosztás megfelelő?A másik pedig hogy supersetben érdemes csinálni a gyakorlatokat?


2011. nov. 10. 19:42
 1/6 dirtboy ***** válasza:

kérdezed az étrendet de nem írod a súlyodat.

ha meg van kellő mennyiségű ch és protein meg rostok belőle akkor okés lesz az étrend.


második kérdésre a válasz igen hasaz addig is


harmadik kérdés,persze vitamin az mindig jól jön,multi pro-t szoktam ajánlani az elég jó vitamin


negyedik kérdésre a válasz,az osztás jó,a leírt módszer szintén jó lehet de azt neked kell kitapasztalni hogy mire reagálsz a legjobban

2011. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hány kiló vagy? Ha a mennyiségek is kijönnek, akkor a tejet kivéve teljesen jó az étrend.


A terv nem hülyeség, majd szálkásítasz áprilistól. De hogyne kéne addig is hasazni? Most pont pakolhatsz arra is egy kis tömeget, szóval ha kockás hasat akarsz, akkor a kockák is definiáltabbak (mily gyönyörű kifejezés) lesznek. De nem kell minden nap, elég heti 1x (max. 2x).


Vitamin mindig kell, de nem sima gyógyszertári, nézz a shop.builderen.


Az edzésterv jó ha bírod, de szerintem jobb lenne, ha felcserélnéd a mellet meg a hátat (és vagy a háthoz, vagy a lábhoz raknád a hasat).

Bizonyos gyakorlatokat érdemes szuperszettben, igen.. ahogy legjobban érzed.

2011. nov. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ja nem a mellet meg a hátat, hanem a vállat meg a hátat


szóval


hétfő: mell - váll

kedd bic. - tric.

csütörtök: hát

péntek: láb - has

2011. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jujj annyira figyeltem hogy mindent leírjak hogy kimarad a súlyom :D. 19 éves vagyok, és 98 kilo (95 voltam mikor elkezdtem az étrendet)
2011. nov. 10. 20:21
 5/6 A kérdező kommentje:

supersetben miket éri meg?


Úgy szoktam hogy:

mellnél:fekvenyomás+tárogatás,fekvenyomás+tolodzkás

hátnál:evezés+t-rudas evezés,mellhez húzás+háthoz húzás

vállnál:fejfölé nyomés+arnold nyomás,oldal emelés+előre emelés


A többi gyakorlatot szép lassan alaposan szoktam csinálni de persze nem 20 perc pihenővel :)


szívesen fogadok minden tippet ha esetleg van. Kritikát meg főképp csak jó lenne tudni mit csinálok nagyon rosszul.

2011. nov. 10. 20:26
 6/6 dirtboy ***** válasza:
protein szempontból tökéletes lenne,ch csak 4g/tskg de nézd meg hátha jó,minden esetre ha kevés lenne dextrózzal besegítesz edzés után úgy is jó ha dextrózt fogyasztasz.
2011. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!