Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macskás anyukák, megosztanátok...

Macskás anyukák, megosztanátok a tapasztalataitokat a baba-macska együttéléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves szobacicánk és nemsokára érkezik mellé a kisfiúnk.


Kíváncsi lennék, nálatok mennyire ment gördülékenyen az összeszokás? A baba belemászik a kiságyba? Hogy lehet ezt elkerülni?


Nem tudom, tényleg létezik ez a "macska ráfekszik a babára"-jelenség? A mi cicánk hozzá van szokva, hogy az ágy végén alszik, ha kizárom, egész éjjel kapar és nyávog az ajtón, szóval nem tudom, éjszakára hogy tudnám távol tartani a kicsitől...


Mik a tapasztalataitok?



2020. nov. 12. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

Világ életemben volt cicám, és egyik sem szerette a gyerekeket. Tudjuk milyenek a macskák, a nyugodtságot szeretik. Egy síró, rugkapáló babát inkább elkerülnek.

Az én cicám sem ment a fiúnk közelébe, nagyjából tudomást sem vett róla. Aztán mikor már pár hónapos volt akkor éjszakánként felugrott a kiságy szélére és figyelte az alvó gyereket. Én erre mindig felébredtem és figyeltem. Néha nem tudtam eldönteni, hogy csak kíváncsi vagy mint zsákmányt méregeti 😅 Aztán olyan fél éves kora körül már rendszeresen csatáztam a cicával, hogy ne akarjon a kiságyban aludni. De jó is volt... a baba végre alszik éjjel, erre a cica tesz keresztbe..😃 aztán 8 hónapos kora körül már rendszeresen ott heverészett a gyerek körül miközben ide oda mászott, de azért tisztes távolságból. 10 hónapos volt a fiam mikor először tudatosan közelítettek egymás felé, miközben én is meredten figyeltem, hogy ebből mi lesz. Persze akkor már a fiamnak is milliószor elmondtam, hogy finoman nyúlunk a cicához. És gyönyörűen megoldották ketten, a cicus azért bevolt kicsit feszülve de kb egy percig hagyta hogy a fiam tapicskolja a fülét, fejét. Nagyon cukik voltak, sikerült is levelezni. Most már két éves a fiam és már ölelgeti a macskuszt, már amíg a kis szőrösnek van türelme hozzá 😁

2020. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

11 vagyok ismét


Kifelejtettem egy sztorit.

Kb egy éves volt a fiam, amikor mosogattam és eközben valahogy a fotelben elkapta a cicát. Gyanús lett a csend így benéztem mi történik. És a fiam boldog büszke arccal néz rám és mutatja a kezét amiből egy hatalmas szőrcsomó lógott ki, és ahogy beljebb léptem csak akkor láttam meg hogy szegény cica megösszekuporodva "ments meg" szemekkel néz rám. Szinte el sem hittem, végtelenül hálás voltam a cicámnak hogy ilyen megadással tűrte és valahogy leuralta az ösztöneit és nem csapott oda a fiamnak.


Szóval azért résen kell lenni.

2020. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%
Gyereket nem hagyunk kettesben állattal. Főleg amíg kicsi és nem tud megfelelően közeledni hozzá. Ha odakap a cica, nem az állat lesz a hibás! Én nem mesélném ilyen büszkén amit az utolsó hozzászóló leírt. Szerencséd volt de a te felelősséged felnőttként hogy a gyereknek és az állatnak se essen bántódása.
2020. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
28%
#2 vagyok: A kislányom ha paskolja a cicát, még nyávog is neki a hangját utánozva. Cica szép nyugodtan tűri a kiképzést, végtelen türelmes, kezesbárány állat. De azért ő is megunja, ha sok neki, inkább lelép és keres egy nyugodtabb helyet :D . De sose pofozott még oda, nem sziszegett, tehát valahol szerintem tudja, hogy a gyerek nem ellenség, csak éppen még tanulnia kell, hogyan szabad bánni vele. Mi is elejétől fogva neveljük a kislányt, van, hogy a cica direkt elfekszik, hagyja, hogy tanítsam, hogyan kell simogatni.
2020. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%

13-as Jogos. Az én lányom is nyúzta a macskát, paskolgatta, cibálta volna sokszor amíg a macska meg nem unta.


Aztán kiadós bőgés után megtanulta hogy a macska bizony nem játék... Az állatok okosak de sose lehetünk biztosak abban hogy a következő alkalommal se lesz baj.

2020. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%
13 te mit olvastál? Nem büszke vagyok a történetekre, hanem ott van egyértelműen hogy figyelni kell, epp azért meséltem el. A kérdező tapasztalatokra volt kíváncsi.
2020. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
23%
Nekem 2 cicám van, 2 teljesen különböző személyiséggel. Mindkettő hihetetlenül kontakt mániás, mégis tudják, hogy esténként kint kell lenniük. Sőt maguktól vonulnak ki, este már mikor fáradtak. Vagy ha mi szeretnénk lefeküdni, bele tesszük a kis fekhelyükbe mindkettőt, elköszönünk és alszanak szó nélkül. Reggel is maximum 9-kor jön a reklamáció, hogy hol a reggeli. Egy 5 és egy 1 éves cicuról van szó,úgy hogy az 5 éves cica velünk aludt sokáig, akkor lett kiszoktatva mikor jött a kicsi. Szóval szerintem ez a probléma megoldható, hogy el különísd őket.
2020. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
33%
Imádom, hogy másnak másmilyen a macskája, akkor le kell pontozni...
2020. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!