Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért döntöttetek úgy hogy...

Miért döntöttetek úgy hogy egymásután szültök?

Figyelt kérdés
Én is ezen gondolkodok,csak olyan nehéz eldönteni,nektek mi szólt melette?És milyen volt az eleje, sokkal rosszabb,mint az elsővel volt?
2010. aug. 10. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi meg csak az elso babat varjuk, aki oktoberben erkezik majd. De mar most azt gondoljuk, hogy jovo ilyenkor ujra probalkozni fogunk a masik babaval.

Az indok, a korom. Most toltottem a 36-ot es nem varnek 40-ig.

2010. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

16 hónap van a lányaim között. Most 4 hónapos a kicsi és már tök jó napirendünk van. Nem érzem nehezebbnek, de persze vannak zűrös napok, amikor a hajam is égnek áll :)

azért döntöttünk úgy a férjemmel, hogy kicsi legyen a korkülönbség, mert a saját testvéreink között nagy és nem igazán jövünk ki velük, hátha így a lányaink jó testvérek lesznek.

2010. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert amikor az első 8 hónapos volt ,akkor ellenállhatatlan vágyat éreztem tesójára. Így is lett. Most a kicsi 8 hónapos, de annyira fáradtak vagyunk fizikailag és pszichésen is ,hogy most eszünkbe sem jut egy harmadik egyelőre. Nekünk szülőknek nincs testvérünk, ezért biztosak voltunk benne, hogy gyerekből nem egy lesz, mert a mai napig érezzük az egykeség hátulütőit. Nálam a második vége volt gázos nagyon, mert toxikózis miatt kórházban kellett feküdnöm és nem volt könnyű itthon hagyni a 17 hónapos lányomat.
2010. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én úgy gondoltam, hogy két éven belül szeretném, hogy megszülessen a tesó. Ezt egyszerűen azért szerettem volna, mert az első terhességem alatt nagyon sokat dolgoztam, és nem is foglalkozott a munkahelyemen senki azzal, hogy én várandós vagyok, nem szerettem volna még egyszer így kihordani egy gyereket. 14 hónap kórkülönbség lett a két gyerek között. A poén, hogy itt meg is szerettünk volna állni, igaz én mondogattam, hogy majd ha a kicsi is iskolába fog járni, akkor újra jó lenne babát várni, de egy kicsit korábban kopogtatott a gólya. Ismét babát várok, most 18 hónap lesz a kisebb és a születendő között. Ez azért már szerintem is gáz...

Visszatérve a kérdésedre szerintem általában tök mindegy, hogy egy vagy két gyereked van kis kórkülönbséggel, nem sokat oszt vagy szoroz. Bár, ahogy az előttem író is mondta, vannak napok amikor az ember a haját kitépné (ez szerintem csak egy gyerek mellett is fennáll).

2010. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekünk tavaly novemberi a baba, de már most próbálkozunk, a tesóval. egyrészt a kis korkülönbség miatt, másrészt mert nekem nincs munkahelyem és jó lenne ha az első 2 éves koráig meg is születne, de ez majd elválik. harmadrészt a babánk elég barátkozós a gyerekekkel és valahogy érzem, hogy mielőbb kellene neki egy tesó.

2010. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőmék a szocpol miatt döntöttek az egymásután szülés mellett. Felvették anno a megelőlegező szocpolt és a baba nem akart jönni. Éppen, hogy megszületett a 4. év végére az első gyerkőc (ugye a megelőlegező szocpolnál 4 éven belül kell megszületnie az első és 8 éven belül a második gyereknek) és inkább elkezdtek próbálkozni szinte azonnal a másodikkal, nehogy kifussanak az időből és vissza kelljen fizetni. A sors fintora, hogy a második baba egyből összejött, így egy év sincs a két gyerek között.
2010. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó nektek,nekem a szüléstől elment a kedvem...
2010. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia! 2010 januári a babánk, karácsonyra ismét szeretnék állapotos lenni. Az indokok:

- amit egyelőre tudtam a munkahelyemen, azt elértem, mondhatnám, hogy karriert építettem, így most csak és kizárólag a gyermekvállalással akarok foglalkozni, egyrészt, hogy ne jöjjek ki a lendületből, másrészt meg nem szeretem az ilyen összevisszaságot, hogy most dolgozok, most gyereket szülök, most megint dolgozok, utána megint gyereket szülök. Nem: eddig dolgoztam, hogy legyen meg az alapom; most elintézem a gyermekszülést (3.-at szeretnénk, ha anyagilag bírjuk, akkor ha belegebedek is megszülöm egymás után kis korkülönbséggel mind a 3-at), utána ismét dolgozhatok, míg meg nem unom, és ha dobbantani akarok, már nem kell azzal foglalkozzak, hogy jaj, hogy menjek új munkahelyre, ha 1-2 év múlva ismét gyereket akarok?

- a munkahelyemen most leépítések vannak, én védve vagyok, meg akarom várni, míg ott is stabilizálódik a helyzet, mert így lehet, hogy visszamnnék dolgozni, aztán meg leépítés miatt pár hónap után kitennének

- azért is kezdjük hamarabb a kistesó-projektet, mert már volt vetélésem, nem akarom még egyszer megjárni, mert a végén kifutok a 2 évből

- a páromnak is többet tudok segíteni cégügyekben itthon

- építkezünk, és építkezés, valamint kisgyerek mellé nem akarom még a munka terhét is magamra venni. Szóval úgy mennék vissza dolgozni, hogy készen legyen a ház.

- én sem vagyok már fiatal, 29 éves vagyok, nem akarok 40 lenni, mire az utolsót megszülöm.

Kb. ennyi.

2010. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert eléggé kitolódott a babavállalás(tanulmányok,ház stb)így 32 voltam az első kisfiúnk születésénél.Már akkor eldöntöttük hogy tesó kell, mindenképp!Két éves a kisfiúnk és 26h.kismama vagyok,és úgyanolyan kellemes az állapotom mint az elsőnél,engem mindenféle kellemetlen tünet,rosszullét elkerült most is.Gyorsabban telnek a hetek is és talán annyi a negatívum hogy fáradtabb vagyok egy picit,mert egy kétéves mellett nincs megállás :) !A szülés nem viselt meg (előzetes nagy-méhműtét miatt császár)és most is csak császárral szülhetek,így tudom mire számíthatok,könnyebb a felkészülés.Én/mi nagyon várjuk hogy megint babázzunk,olyan "nagy"már a nagy! :)
2010. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én őszinte leszek.

Egyszerűen imádok itthon lenni a lányommal és eszem ágában nem volt még visszamenni melózni, amúgyis két gyereket terveztünk, így hát mielőtt letelt a gyed , előtte 2-3 hónappal elkezdtünk próbálkozni a másodikkal és össze is jött, ő most 16 hetes pocaklakó!

A munkahelyem megvár, biztos a helyem és többet is elértem mint szerettem voltna mielőtt eljöttem, ígyhát majd talán 2,5 év múlva folytatom, ahol annó 2007 őszén abba hagytam!

2010. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!