Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet valakinek ennyire...

Hogyan lehet valakinek ennyire birkatürelme?

Figyelt kérdés
Ismerősöm annyira türelmes a gyerekeivel, hogy szinte bosszantó. Én is szeretnék ennyire türelmes lenni. Ti hogy kezelitek, a kiabálós, hisztis stressz helyzeteket? Hogy nem billentek ki a türelmetekből?

2020. nov. 17. 13:25
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

9 Ezt honnan veszed?

Épp ezt mondom, hogy türelmesen elmagyaráz mindent, és segít nekik abban, hogyan fejezzék ki az érzelmeiket. Nekem ez az ami baromi nehéz, egy hisztiző gyerek mellett. De nem ő a lényeg, hanem hogy mások hogy csinálják? Hogy tudtok nyugodtan magyarázni, és csak a gyerekre figyelni amikor egy szelet csokiért visít az üzletbe, nekem ilyenkor gyomor ideg van.

2020. nov. 17. 13:59
 12/44 anonim ***** válasza:
44%
Onnan, hogy kiakadni nem szabad, inkább kimegy a szobából. Szerintem ez nem segítség a gyereknek abban, hogy kifejezze, ha mérges. Ez gyávaság. Kiabálni szabad, sírni is szabad, sőt, hisztizni is, meg van a helye az életben. Ezt kéne megtanítani a gyereknek, nem azt, hogy rejtse el, ha valami kiakasztja, mert olyat nem csinálunk, hogy megmondjuk, hogy "kuss legyen mert az agyamra megy a visításod". Amit a barátnőd csinál, az hazugság.
2020. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha erre gondolsz a gyerek hisztije rám sincs különösebb hatással önmagában.
2020. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Mert szerinted az a megoldás ha ráüvöltök a gyerekre, hogy kuss legyen? Akkor hogyan tanulja meg kezelni a saját érzelmeit? Annál jobban hisztizik ő is.

Én nem akarom hogy felnőttként hisztizzenek a gyerekeim.

Kifejezi, hogy mérges, de nem akar kiabálni velük, mert szerinte az sehova nem vezet. Ha ő nyugodt és higgadt, a gyerekei is megnyugszanak. Én se tudnék normálisan kommunikálni valakivel, aki kiabál velem. Vissza kiabálnék, és biztos nem oldanánk meg semmit.

2020. nov. 17. 14:16
 15/44 A kérdező kommentje:
13 És te hogy kezeld le?
2020. nov. 17. 14:16
 16/44 anonim ***** válasza:
9%
Értem, hogy neked tetszik. Szerintem beteges. Elfojtás a javából.
2020. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem elfojtás, hanem épp egy nagyon jó konfliktus kezelési módot ad a gyerek kezébe. A gyerekek nem azt tanulják meg amit tanítani akarunk nekik, hanem a mintát. Ha én kiabálni kezdek akkor ő is egész életében így fogja megoldani a konfliktusait.


Én is leguggolok a hisztiző gyerekemhez és higgadtan mantrázom neki az odaillő egy két mondatot. Általában hamar jön is ölelésért és mehet minden tovább. Kicsit később ha már teljesen megnyugodott akkor átbeszélem vele.

Mindig megy? Nem! Nálam is szakadt már el a cérna és kiabáltam, volt eredménye? Annyi hogy a gyerek még zaklatottabb lett és még nehezebb volt kihozni a szituációból. Vagyis mindkettőnkkel jól kiszúrtam.


Leguggolni hozzá nagyon hatásos minden szempontból. Te is jobban ki tudod zárni a külvilágot, a gyerek is jobban figyel rád a saját szintjén.

2020. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Az első hasznos válasz. Köszönöm!
2020. nov. 17. 14:43
 19/44 anonim ***** válasza:
79%
Miért dühít itt sokakat, ha egy anya nem üti a gyerekét és nem ordibál? Miért evidens hogy elfojtás lesz belőle, ha nem őrjöngünk? Sajnálom, hogy nektek itt is a frusztrációt kell kiélni és inkább éljétek ki abban, hogy lepontoztok, szóval ezt a kommentet itt hagyom, hogy ha agresszív lennél, akkor pontozd le. de vigyázz, csak egyszer tudod lepontozni. jól gondold meg! <3
2020. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
34%
Gyereket nem szabad ütni, kiabálni sem szabad mert az is lelki sérülést okoz. Mellesleg a gyermek bántalmazást a törvény is tiltja! Türelmesnek kell lenni. És jól kell nevelni. Akkor nem is lesz ilyen szituáció. Ennyi a titok.
2020. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!