Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet valakinek ennyire...

Hogyan lehet valakinek ennyire birkatürelme?

Figyelt kérdés
Ismerősöm annyira türelmes a gyerekeivel, hogy szinte bosszantó. Én is szeretnék ennyire türelmes lenni. Ti hogy kezelitek, a kiabálós, hisztis stressz helyzeteket? Hogy nem billentek ki a türelmetekből?

2020. nov. 17. 13:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
86%

Jó, azért a ló túloldalára sem kell esni és gyerekbántalmazást kiabálni pl egy kézrecsapás miatt. Attól sem lesz semmi baja a gyereknek, hogy néha elszakad nálad a cérna és rákiabálsz! Elvégre te is emberből vagy, neked sem véges a türelmed. Azért erős túlzás, hogy már lassan csúnyán sem szabad nézni a gyerekre, mert úristen lelki sérült lesz....

Az vesse a másikra az első követ, aki még soha életében nem emelte meg a hangját és nem vesztette el a türelmét..!

2020. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
21%

#21: pedig a kézre csapás az bizony testi erőszak. Tilos.

Felnőtt ember ne veszítse el a türelmét. Aki elveszti az még gyerek. Szépen, higgadtan kell beszélni. Ja és ha nem mondtam volna még:jól kell nevelni. A sok neveletlen büdös kölök persze, hogy elkanászodik.

2020. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, ti kis naivak, mennyiszer hallottam már, hogy a szülők, akik jól és egyformán nevelték fel mindhárom gyereküket, nem értették, hogy miért lett az egyik totál züllött. Mondjuk mert nem minden a nevelés, van egy alap személyiség is. Na nem baj, én szóltam, majd ne lepődjetek meg, ha esetleg nálatok is előfordul ilyen.
2020. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
72%

Testi erőszak a nagy büdös fenéket. Fel nem foghatom milyen agyi szinten lehet, aki erőszakot kiabál egy kézre vagy fenekre csapásnál.

Akkor azt minek neveznéd, mikor valakit ököllel rendszeresen ütnek-vágnak?! Jaaa, hogy az is erőszak. Meg ez is. Ugyan már.


Vártam már amúgy, hogy mikor jön meg szuper anyu, aki szerint az emberek érzelemmentes droidok és nem létezhet olyan, hogy elvesztik a türelmüket, miután pl 50x szépen elmondtak valamit és csak azért sincs foganatja.

Annak sincs gyereke, de még csak közelről sem látott egyet sem, aki szerint nincs az a pont tizen-huszonév gyereknevelés alatt, mikor betelik a pohár és rákiabalsz vagy ne adj isten rácsapsz a kezére. Tök szupin hangzik ez, éppen csak különálló személyekről beszélünk, tudod, ami hatásos az egyiknél, az szart sem ér a másiknál. Vagy vajon miért van, hogy még testvérek között is van olyan, hogy az egyik egy igazi minta gyerek és minden gördülékenyen megy, míg a másik szöges ellentéte és ha beleszakadsz sem hatásos az, mint ami a tesónál?

Igen is felnőtt embereknél is elszakad néha a cérna és ettől nem lesz kevesebb emberileg, pusztán ő is emberből van és vannak érzései. Nevetséges, hogy némelyek úgy gondolják csak az a felnőtt, aki a nap 24 órájában, az év 365 napján és élete során mindig totálisan higgadt és türelmes...

2020. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

A guggolós módszer jó de van olyan hiszti ahol nem használ önmagában. Ilyen pl. ha a játszótéren rendetlenkedik, boltban követelőzik.

Először meg lehet próbálni, de ha az nem használ akkor marad a büntetés, azaz a megyünk haza kártya. Azt is meg kell tanulnia hogy a viselkesésének következményei vannak. El kell magyarázni már előre az ő kis nyelvén, ha így és így viselkedsz a boltban, játszótéren akkor hazamegyünk.


Ha otthon tör rá, van olyan hogy hagyom hogy kitombolja magát, nem fogok neki könyörögni nekem is véges a türelmem. Ha rendetlenkedik dobálja a játékát akkor elveszem. A szent beszéd néha olaj a tűzre. Majd miután lenyugodott mindig szembesítem a helytelen viselkedésével.

2020. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

26 Beléd kár a szó, agyilag nem ütöd meg azt a szintet, hogy felfogd ÓRIÁSI különbség van bántalmazás és bántalmazás között. Normális, ép elméjű ember nem tart egy néha megejtett kézrecsapást egyenlőnek a rendszeres félholtra veréssel.

Se azzal, hogy éjszaka leütnek és akar megöl hétnek? Komolyan mennyi eszed van neked, hogy párhuzamot vonsz a kettő között?! Vagy talán be vagy állva? Más mentség nincs.

Találjuk már ki, hogy aki racsap a gyerek kezére az egy szörnyeteg, aki akár meg is ölheti szerencsétlent, mert miért ne. Gondolkozz már, de tényleg.

Eleve hogy lehet a saját gyerekedet, akit te hordtál ki, szültél meg és akiből neked kell embert nevelned egy lapon említeni egy kétes alakkal a sötét utcán, aki csak úgy heppből leüt? Ahh hagyjuk, inkább ne is erőlködj.

Te neveld a saját gyereked úgy, ahogy akarod, más nevelésébe meg nincs beleszólásod, főleg ha a legnagyobb “bűne”, hogy 1-2x racsapott a gyerek kezére.🤦🏻‍♀️

2020. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

"Felnőtt ember ne veszítse el a türelmét. Aki elveszti az még gyerek. "


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ó, te jó ég! Kemény világ jön, ha ilyen szülők gyerekei felnőnek!

Most kell pszichológusnak tanulni, emberek, vagy belgyógyásznak és fekélyre szakosodni, mert kva sok melónk lesz mikor felnőnek!

2020. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
34%

A gyermek bántalmazás az akkor is az ha szerinted egy kézre csapás még belefér.


Egy tehát oké? És kettő? És 100? Hány kézre vagy fenékre csapás a határ ami még nem bántalmazás? És az eggyel több az miért számít annak?

2020. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Én javasoltam a guggolós módszert, de azt is aláírom hogy van az a hiszti mikor nem hat (csak az én gyerekem még nem tart itt korban, még csak most kezdődik a dackorszak).

Aki azt állítja hogy nem felnőtt az aki időnként türelmét veszti az vagy nem szülő még, vagy olyan szobanövény gyereke van hogy olyat kevesen láttunk.

Másrészről pedig a hiszti elkerülése nem igazán nevelés kérdése hanem 2-4 éves korban abszolút életkori sajátosság, hogy keresi a határokat. Millió és egy szakkönyv szól már erről. Ha valakinek olyan baromi jó dolga volt hogy könnyedén megúszta ezt az időszakot az csak a gyerek habitusán múlt nem a szülő szuper nevelésén.

2020. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

A hülyeség és ostobaság pedig akkor is az, ha próbálod elég kevés sikerrel álcázni és helyette okoskodni.

Azt mondjad már, hogy számodra az egész gyereknevelés alatt elcsattant (masszív 18 évről beszélünk kb) 3-4 kéz/fenékrecsapás UGYANÚGY bántalmazás, mint rendszeresen ütni-vágni a gyereket?! Csak mert előbbire azt mondani, hogy “bántalmazás” az egy vicc, míg utóbbinál nagyon is jogos. Szóval aki 18 év alatt 3x rácsapott a gyerekre, arra ugyanúgy azt mondod verte és bántalmazta a gyereket, mint arra is, aki rendszeresen félholtra verte a gyerekét? Jó ég. Kell vagy két agysejt felfogni a különbséget, de mint mondtam: beléd kar a szó, fegyvertelennel nem lehet vitatkozni. Fújjad csak tovább a hülyeséged, aztán hidd azt, hogy mindenki érzelemmentes robot, végtelen türelmem, a gyerekek meg mind ugyanolyanok, tökéletesen logikusan gondolkodnak és véletlen sem feszegetik a határokat. Te oly szuper, tökéletes minta anya.🤦🏻‍♀️😅

2020. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!