Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet valakinek ennyire...

Hogyan lehet valakinek ennyire birkatürelme?

Figyelt kérdés
Ismerősöm annyira türelmes a gyerekeivel, hogy szinte bosszantó. Én is szeretnék ennyire türelmes lenni. Ti hogy kezelitek, a kiabálós, hisztis stressz helyzeteket? Hogy nem billentek ki a türelmetekből?

2020. nov. 17. 13:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem látsz 7/24 mindent másik család életéből így nem biztos, hogy minden olyan aminek hiszed.
2020. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy. Ez egy mítosz. De 1-2 órát te is meg tudod játszani magad. A birkatürelmű embernek is elfogy a türelme. Csak te épp nem látod.
2020. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de boltba is pl teljesen kizárja hogy ki mit gondol, hogy néznek rá, és csak a gyerekre figyel, és nem érdekli hogy más mit gondol, és úgy kezeli a hisztit. Én mindig marha kínosan érzem magam, és próbálok rajta túl lenni. Tényleg baromi ciki tud lenni amikor a gyerekem neki áll hisztizni. Ő meg leguggol elé elmagyarázza a helyzetet, és nem zavarja a hiszti, meg a bámuló emberek.
2020. nov. 17. 13:40
 4/44 anonim ***** válasza:
13%
Dehogynem. Tökéletesen tudatában van vele, hogy mindenki őt nézi, és meg kell felelnie a tökéletességnek, amit fejben követ. Mindenki (!) tudja, hogy a többi ember ránéz éppen, ha a gyereke hisztizik. Csak mindenki másképp reagál rá. Őfelsége eljátssza a tökéletes anyát, mert ezt választotta, neked meg leég a pofádról a bőr, mert te meg így reagálsz. Kipróbálhatod, amit ő csinál. Akármikor. Döntés kérdése. Egyik se lesz jó, de legalább jó anyának fogod tartani magad tőle.
2020. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%
Szeretnék èn is birka türelmes lenni, de az a szülő hazudik aki azt vallja hogy nem tudja a gyerek kihozni a sodrából. Gondolj bele, 0-24órában egy gyerekkel aki megsem tudja èrtetni magát illetve feszegeti a határait elèg kemènyen. Főleg ha nincs segítséged hogy kicsit elszabadulj tőle. Lehetetlen türelmes neki lenni.
2020. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Amikor náluk voltunk egy hétvégén. Akkor azt láttam, hogy amikor a gyerek kihozza a sodrából, akkor oda adja a férjének és elvonul egy 5 percre lehiggadni, aztán vissza jön már nyugodtan. Nem azt mondom, hogy mindig hót türelmes, de baromi jól kezeli. Én nem mindig tudom ott hagyni a gyereket amikor felidegesít, náluk meg ez a bevett szokás, hogy cserélnek.

Mondjuk nagyon jól kommunikálnak a gyerekei, már mutogatás szintjén is.

2020. nov. 17. 13:50
 7/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk őt bántották a szülei. Sokat kiabáltak vele, és volt hogy verték. Lehet hogy emiatt ilyen?
2020. nov. 17. 13:53
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem birkatürelem, csak egy konfliktuskezelési mód. Ettől még egyáltalán nem biztos, hogy türelmes. Nem attól türelmes valaki, hogy nem csap oda.
2020. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
17%
Emiatt kerüli a konfliktust és a gyerekei nem ismerik meg, hogy milyen az, amikor a másiknál elérnek egy határt és nem fogják tudni kifejezni a dühüket, csalódottságukat, mert az egy nem megengedett érzés. Persze, mekkora mázlisták! Gyomorfekély, önértékelési zavar, önvád... szuper!
2020. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
37%
Lehet hogy igen, de valamivel viszont fogni kell a gyereket. Nem azt mondom hogy agyon kell verni a gyereket, de olyat csinál igenis oda kell csapni neki hogy megtanulja nem szabad, hogy van következménye annak ha rosszat csinál. Ez szép és jó dolog hogy nekik ez bevált, vagy működni fog sokáig és hosszútávon vagy nem. Mondjuk érezheti majd a gyerek úgy a későbbiekben hogy ez anyának egy gyengeség és ezt kezdi majd el kóstolgatni a gyerek, mert ugye a gyerek feszegeti a határait ami normális. Az én gyerekem is kicsi, mégis sokkal előrébb van agyilag és fejlettségileg. Igazából akkor tudod meg mennyire voltál jó szülő amikor már felnőtt a gyermeked és látod hogy mi lett belőle. Minden gyereknél és minden szülőnél más és más a bevett szokás, a taktika.
2020. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!