Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi ellen vagy mellette?

Cumi ellen vagy mellette?

Figyelt kérdés

Le szeretném szögezni hogy nem veszekedést szeretnék indítani. Egyenlőre nem írnám le hogy én mit gondolok, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok. Kérlek titeket hogy kultúráltan fogalmazzatok, és senki ne essen a másiknak a véleménye miatt. Köszönöm!

Ti adtatok/adnátok cumit a babá(i)toknak?



#baba #cumi #Cumii
2020. nov. 24. 19:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindkét gyerekem. Nem féltem attól, mikor hagyják el, mert ha megérnek rá, megteszik.Csak alváshoz kaptak.
2020. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

Nincs vele baj, csak tudni kell következetesnek lenni a leszoktatásnál. Ismerek 5 éves elmúlt gyereket, aki cumizik. Egyszerűen abszurd, hogy cumi lóg a szájából, nézni is rossz... A szülei meg elintézik annyival, hogy nem akarják, hogy sérüljön lelkileg. Maholnap iskolás lesz az a fiú, bakker.

A fiam 4,5 éves, és hasonlóan volt mint a 7. válaszolónál, leszoktattam mielőtt bölcsibe ment, de addig is csak alváshoz cumizott.

2020. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%
Adtunk volna neki ha elfogadja de a Bibstől a Mamig mindet elutasította. Most 2,5 évesen játékból cumizik néha a régi cumijaival, de lassan jön a kistesó és nála is megpróbáljuk majd a cumit.
2020. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnál nagyon jól jött, hasfájós volt, és non-stop cicizett volna, szóval nála megváltás volt. A fiam rá se néz. Nem tudom egzaktul azt mondani, hogy igen. Attól függ
2020. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
31%
Elvből nem adtam, sosem hiànyzott.
2020. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

Az elsőnél próbálkoztam vele de kiköpte csecsemőnek is. Nagyobb korában meg már nem is próbáltuk. Utólag nem bánom. Nagyon sok gyereket láttam az oviban akik még 5-6 évesen is cumival aludtak.

Most a 3 hónaposom egy darabig elfogadta de most újabban öklendezik tőle és kiköpi. Nem erőltetem rá ha nem kell neki. Jobb így.

2020. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem voltam ellene, de mellette sem igazan. Vettem 3 db cumit, aztan az elso pillanattol kezdve hasznaltuk, mert azzal nyugtatta meg magat, meg hasfajos is volt es sokat segitett. Egyebkent csak a Bibs-et fogadta el, nagyon sok felet probaltunk. Masfel eves es cumizik meg, napkozben van, hogy a szajaban van, de szerintem csak megszokasbol, ha eszreveszem, megkerem, hogy vegye ki es nincs belole hiszti. Alvasmal viszont mindig cumizik. Vilagitos cumija van es ha ezt veszi a szajaba tudom, hogy fáradt es aludna.
2020. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem utasítottam el teljes egészében, de nem is feltétlenül akartam, hogy cumizzon, igény szerint szoptatott baba. Úgy voltam vele, hogy ha szükséges vagy ha tényleg nincs más mód, akkor legyen. Most 4 hónapos a lányom, eddig még nem kapott cumit, nem hiányzik. Ő az ujját szopizza viszont, nem tudom, hogy ez sokkal jobb-e. Cumizavartól legalább nem kell félnem. Szerintem ő már nem kap cumit. Majd ha lesz testvére, nála sem fogom következetesen elutasítani a dolgot, de előbb meglátom, hogy mennyire lesz rá igény.
2020. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
53%

Is-is.

Tápszeresnél mellette, anyatejesnél ellene. Nem általánosságban mondom, hanem a saját gyerekemnél döntöttem így.

Elméletben ellene voltam, de aztán jött az első gyerekünk, akit nem lehetett még komfortszopira se mellre tenni, mert sugárban hányt az anyatejtől, viszont komfortra szüksége volt, az ujjszopinál pedig azért jobbnak tartottam. Így kapott, de nem vittük túlzásba, nem lógott non-stop a szájában. Megkapta alváshoz, ébren pedig csak ha nagyon nyűgös vagy beteg volt, de álló nap nem. 2,5 éves korára letette.

Második gyerek anyatejes volt, nem terveztem adni neki és szerencsére az ujját se szopta.

2020. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

Elvből nem akartam. Gyűlölöm a mai napig a mindenhova cumival közlekedő, azzal játszó, azzal beszélő 3-4-5 éves gyerekek látványát.

2 hónaposan megváltás volt, mikor azzal simán elaludt. Csak alváshoz és kocsiban használjuk. Nincs szem előtt. Igény szerint szoptatom/tam.. most már 9 hónapos, éjszaka simán kicserélem a mellem cumira és alszik tovább és nem kell ott lennem mellette végig. Cumival a férjem is tudja altatni napközben. Nem bántam meg, hogy végül adtunk.

2020. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!