Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi ellen vagy mellette?

Cumi ellen vagy mellette?

Figyelt kérdés

Le szeretném szögezni hogy nem veszekedést szeretnék indítani. Egyenlőre nem írnám le hogy én mit gondolok, mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok. Kérlek titeket hogy kultúráltan fogalmazzatok, és senki ne essen a másiknak a véleménye miatt. Köszönöm!

Ti adtatok/adnátok cumit a babá(i)toknak?



#baba #cumi #Cumii
2020. nov. 24. 19:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem akartam adni, de nagyon rá akart szokni az ujjszopásra. Akkor már inkább a cumi, azt később talán könnyebb elvenni, elcserélni játékra, stb.. Az ujját nem tudja elvinni a cica :D
2020. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%

Én sem akartam cumit adni a babának. Aztán amikor nagyon kivoltam a babasírástól, a férjem vett egy cumit, hogy akkor ezt most kipróbáljuk. Én továbbra sem akartam, de a gyereknek bejött. A második gyereket már minden lelkiismeret furdalás nélkül "dugaszoltam el". :D

Így visszatekintve nem kell démonizálni a cumit. Nincs azzal semmi baj, ha egy kisbaba cumizik.

2020. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%

Elvből nem


Egyik gyerekem sem cumis..


Pedig az egyiknak az elvek sutbadobásával tömködtem már 🙈

De az meg kiesett a szájából

Fél nap után kidobtam

2020. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
83%
Én sem akartam, mert nagyon szoptatni szerettem volna (igény szerint), és beijesztettek a szoptatási tanácsadók, hogy a cumi miatt csökkenhet a tejmennyiség, meg cumizavar alakulhat ki. De aztan rájöttem, hogy az igény szerinti szoptatás abban a formában, amit mondanak, hogy kb minden nyekkenésre mellre kell tenni a gyereket, nekem nem működik, viszont sírni meg nem akartam hagyni. Úgyhogy elkezdtünk cumit használni, amit eleinte utáltam, meg bűntudatom is volt, de látom, hogy megnyugtatja. Ha nem kell neki, kiköpi. Van, hogy pár percig szívja, majd kiköpi, és jól elvan nélküle. Ha már azt elérem vele, hogy megnyugszik, én örülök. Volt cumizavarunk egy ideig, ami abban nyilvánult meg, hogy szoptatás után szinte mindig iszonyatos érgörcs alakult ki a melleimben. Ez pár hétig tartott, majd elmúlt. Tejem is ugyanúgy van elég, szépen gyarapszik, de nincs egész nap mellen a gyerek. Ha nem muszáj, nem adom a szájába, de néha megváltás. Ettől függetlenül próbálom még erről a kevésről is leszoktatni.
2020. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
59%
Iszsz babánál egyértelműen nem. Már egy éves, cumit nem kapott, az ujját sem szopja. Kaptunk egyet ajándékba, volt hogy megfordult a fejemben hogy odaadom, de jobban féltem a cumizavartól, így inkább nem. Voltak borzasztó nehéz időszakok, az első 4 hónapban zombi voltam, de túl lettünk rajta, utána nem volt gond.
2020. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
60%

25.! Nekem is egyértelműnek tűnt... Míg nem tolták a műtőbe 7 hónaposan.

2 évig szoptattam, igény szerint.

Nem zavart be a cumi egyáltalán. Pedig nála hagytuk a rengeteg kórházi bentlét miatt (3 év alatt cirka 2 hónapot voltunk bent. Mindig 1-1 hetet).

2020. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
68%
3 hónapos korától kap a fiam cumit csak elalváshoz, mert megtalálta a kezét és nagyon rá akar szokni az ujjszopásra, amitől jobban félek, mint a cumizavartól :)
2020. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ellene, de nem fogadta el anno a kislányom. Örültem volna neki, mert az első fél évben nagyon sírós volt, gondoltam, ha cumizna nem üvöltene mindenhol mindig, de nem erőltettem rá. Az ujját szopta elalváshoz kb egy éves koráig, akkor volt először beteg, el volt dugulva az orra, így nem tudta szopni az ujját, le is szokott róla, azóta nem szopja egyáltalan. Szóval még jól is jött ez így ki.
2020. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!