Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet egy 9 hónapos...

Mit lehet egy 9 hónapos gyerekkel csinálni az udvaron?

Figyelt kérdés
5 km-es körzetben nincsen se járda, se olyan út, ahol sétálni lehet a babakocsival (főút mellett lakunk). Van egy hintàja, amiben 5 percet elvan, aztán kb hurcolom a seggét körbe az udvaron, aztán a babakocsiban fel-alá tologatom... Hát egyikünknek sem túl érdekes... Remélem már max 3 hónap hogy járni fog, de így a tél nagyon szar lesz... Ti mit csináltok?
2020. dec. 3. 15:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

7es voltam. De, elviselnek kesztyűt, meg amúgy attól se lesz semmi baja, ha negyedórát puszta kézzel tapicskol. Nem járó gyereknek nem kell csizma, valami olyan overál, aminek van talpa és nem kár érte, ha kiszakad/saras lesz, teljesen jó. Alá dupla zokni, ha annyira hideg van.

Ha tényleg kaki van a földön, azt nyilván el kell takarítani előtte, biztonságossá kell tenni a területet.

A bölcsiben szerintetek nem fognak a földön kúszni-màszni majd? Vagy nem mennek levegőre októbertől áprilisig?

2020. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy ne legyenek illúzióid, onnantól, hogy járni fog, még kb fél év, amíg el is lesz talpon érdemi időt. Ugyanúgy négykézláb fog közlekedni csomó ideig még, és csak lépeget max egyre többet. De ha ebbe az időszakba beleesik a tél, akkor mit fogsz csinálni, méterenként fölállítod, amikor visszazuttyanna a fenekére?

Előző és 7es voltam.

2020. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk nem tudom hogy jön a március a decemberhez?

Hat drága szuperanyu nem tudom hanyas. Gyere nyugodtan. Szívesen megnézem ahogy raadod a kesztyűt (nem ez a nagy szám) és rajta is tartod.

És nem, nem fog a sárban tapicskolni majd lenyalogatni a kezet. Merthogy ő most mindent és azonnal a szajaba vesz. És nem, nem fogok meg egy overallt venni már van olyan amiből kilóg a lába. De az ő méretében nincs is már olyan aminek van lába (en legalábbis nem láttam). Ahhoz már nagy.

Az meg hogy mi lesz a bolcsiben... addigra két éves lesz. Igen ismerek kétéveseket. Teljesen más a viselkedésük és amúgy egyik általam ismert kétéves sem közlekedik már négykézláb kb soha. Leguggolnak, leülnek, utána felállnak a két szép lábukra és futnak. Ha az enyém lesz a kivétel akkor ez van, de azt majd a bolcsis nénik fogjak végigasszisztálni szar időben nem en 🤷🏼‍♀️

2020. dec. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%

Úgy jön a március a decemberhez, hogy márciusban is még simán lesznek mínuszok, addig ki kell húzni valahogy.


Én nem a kétévesekről beszéltem. A kérdezőnek 9 hónapos a babája és azt írta, reméli, három hónap és elkezd járni. Erre írtam, hogy attól, hogy föláll és lépeget, még nem fog nagyon sok időt talpon tölteni, és pláne nem addig, amíg ilyen hideg van, mert kb. pont akkor kezd majd el járni, amikorra már jó idő lesz.


(Azt nem tudhatom, ki mikor adja bölcsibe a gyerekét, nem mindenki kétévesen. De sztem a kétévesek is tapicskolnak a földön, max már nem veszik a szájukba a dolgokat.)

2020. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%
Persze de ha már lepeget az valami... akkor azért lehet valamit letenni a földre neki, amire leül. Pihen kicsit matat. Aztan ha menni akar megint szépen felállva. Azért márciusban már jobb idő szokott lenni ha hideg van is mint ez a szutyok ami most van 😒 élni nincs kedve az embernek.
2020. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
51%
Hát márciusban hidegben sárban kúszott mászott. Azzal meg nagy tévedésbe vagy, hogy te leteszel valamit és majd arra ül. Szép kis álom 😂😂😂 Majd ahová ő gondolja. + Esik, bukik. Bele a sárba.
2020. dec. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
16, csak gratulálni tudok. Ezt még a falusi parasztok se csinálják meg...
2020. dec. 4. 14:23
 18/25 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, miért te mit csinálsz akkor, érettségiig fogod a kezét aztán ide írogatsz naponta, hogy mások hogy bírják?
2020. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
16 Ja hat ha nem ül le, nem ül le. De nekem nem fog a sárban henteregni mert akkor bemegyünk. 🤷🏼‍♀️
2020. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
51%
Szegény gyerekek. Nem lehetnek gyerekek mert jajjj koszos lesz. Lehet hogy én paraszt vagyok, de a fiamnak legalább lesz gyerek kora
2020. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!