Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a lányom és egyszerűen...

1 éves a lányom és egyszerűen nem hajlandó megenni a darabos ételt. Sem azt, amit én főzök, sem pedig az üvegeset. Mit csináljak, hogy elfogadja a nem pépes ételt is?

Figyelt kérdés
1 árva foga van még csak:)
2010. aug. 11. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a kezébe nyomni? Mármint almát, bulátát, kiflit, barackot, ilyesmit?
2010. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én vagy 15 hónapos koráig turmixoltam mindent teljesen simára. Most 20 hós, de amikor épp fáj az ínye a növekvő rágófogaktól, még mindig szívesebben veszi a pépes kaját.

1 évesen még kicsi, ráadásul 1 szál foga van, mit vársz tőle?? Csak turmixolj lelkesen, aztán majd ha kijön a többi foga, megtanul rendesen rágni.

Az én lányom még a kicsit darabosabb üveges bébiételt sem szerette, azokat is le kellett turmixolnom neki.

2010. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokáig turmixoltam, nincs ezzel semmi gond, főleg, hogy még csak 1 foga van, adj neki pépeset, majd később fog enni darabosat, ne aggódj!


Az én kislánoymnak, is 1 évesen jött ki az első foga, és kb 16-17 hós koráig csak pürét volt hajlandó enni, utána darabos-pépest, és kb. 19 hós kora óta eszik teljesen darabosat.

2010. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem azért van, mert ne kezdted el időben bevezetni a darabosabb ételeket. A kisfiamnak 2 foga lent (nem hinném, hogy azzal rág), és már eszik szinte mindent, mármint meg tud enni bármit, amit adok neki. kenyeret is, meg ilyeneket. A babakekszet ette már? Mert az kemény. Az egész borsót, meg a kockázott zöldséget is küldi befele, pedig csak 2 foga van, és 7 hónapos.


Én nem akarok senki felett pálcáttörni, de szerintem már kéne neki enni rendes ételt, amit ti esztek, nem pedig turmixolni. Ezt te rontottad el.

2010. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen normális! Nekem 15 hóig nem evett darabosat a fiam. Most 19 hósan már ügyesen teszi, mert megérett rá, látszik tudja mit kell tennie, mint a nagyoknak. És értelmes, okos kisfiú, nem attól függ mikor kezdi el a darabosat. Ha valki stresszel emiatt, ne foglalkozz vele, ma már én se tenném, de anno nyugtalanított. És ugye a rágáshoz, nem ártanak a fogak :), ki kell várni, a lényeg a tápanyagbevitel, ha pürésen, hát pürésen. Nekem a darabos bébikajákat soha nem ette és még ma se, rengeteg végezte kukában. Lehet a te babád sem azokkal fog rászokni, hanem kenyérrel, almával, kölesgolyóval, kukival...stb
2010. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

22.58-as vagyok újra.

Nem rontott el semmit, ne paráztasd már és ne ítélkezz!

A Te hét hónapos babád nagyon ügyes, de hidd el vannak babák, akiknél később jön el az ideje annak, hogy elfogadja a darabosat. Én is időben próbáltam, de a torkán csak nem dughattam le erővel, mert az én akaratos fiam nem akarta és kész. Ilyen is van. Tényleg nagyon eltérő a fejlődés, de ez nem jelent semmit, de semmit a későbbiekre vonatkozóan. van aki 10 hónaposan indul el és van, aki 14. Semmit nem jelent önmagában a tény. Van egy határ, amin belül normálisnak mondható valami és ez az anyuka az egy éves gyerekével nem késett le semmiről!

2010. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ítélkezem, és szerintem az előző kommentemnek sem olyan a hangvétele. De le merném fogadni, hogy meg sem próbálta "idő előtt" a kicsit darabosabb ételek adását. Most persze írni fogja, "de, megpróbáltam", de nem elég 1x. Nem erőltetni kell, de pár nap múlva megint meg lehet próbálni. És nem 10-11 hónapos korában, hanem 6-7. Persze ha ezeken túl van, akkor egy szót se szóltam.
2010. aug. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-7?

Az én babám kizárólag anyatejet fogadott el 6,5 hónapos koráig, mi ekkor kezdtük el egyáltalán a kóstoltatást. Gyönyörűen fejlődött és nem is volt nyitott másra addig.

Ha a Te babád 7 hónaposan ilyen ügyi, annak tényleg örülj, mert bár én is baromira büszke lettem volna és elégedett, de sokat kellett várnom a pillanatra. Az ő fejlődési üteme ilyen volt. És mint írtam ez is természetes, ilyen is van.

Ez az anyuka is írta, nemcsak egyszer-kétszer kóstoltatta. nem maradt le semmiről. De miről is maradt volna le vagy fog lemaradni tulajdonképpen?

2010. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönjük, hogy ügyesek vagyunk. Nem mondtam, hogy bármiről is lemaradt volna. Csak szerintem kicsit nehezebb lesz "rászoktatni" a darabosabb ételre, mert hamarabb fogékonyabbak az ilyenekre. Egyébként ismerősömnek a kislánya 1 éves, és még csak kóstoltatás van. Nincs kiváltva egy étkezése sem. Pont mondta a múltkor, hogy félti a darabos kajától, nehogy megfulladjon. Láttam már kekszet enni, nagyon szépen ette, én a helyében kicsit bátrabb lennék már 1 éves gyerekkel. De ezt nem rátok írtam, csak eszembe jutott egy hasonló. Sok sikert a kajálásokhoz, és jó éjszakát. :)
2010. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!