Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen kezelhető 22 hónapos...

Nehezen kezelhető 22 hónapos gyerek? Hasonló korú gyermekeitekkel ti is így éreztek néha?

Figyelt kérdés

Kisfiam van, kereken 22 hónapos. Egyébként egészsèges, huncut, aranyos gyermek.. viszont tény, hogy sosem volt egy “Szobanövény” alkat, szinte újszülött korától kitölti minden percemet, percünket. Ami természetes, hisz azért akartuk őt, de mostanában néha azt érzem mindenkit maximálisan kifáraszt.

Néhàny hete sokkal hisztisebb is mint korábban, plusz sokkal hamarabb bedühödik, hamarabb lesz türelmetlen és valahogy mindezt jóval hangosabban teszi mint eddig. Az egy dolog hogy 13-14 hónapos kora óta “belevon” a játékaiba (én is lapátoljam a homokot, építsem a kirakót, rajzoljak) de ez is mintha most hatványozottabb lenne. Ha nem tudok menni is húz/von/tol hogy odamenjek ahova ő akarja. És ha nem, akkor totál kiakad vagy nagyon rossz dolgokat kezd el csinálni. 🙄 tudom ez tipikus gyerek igazából de mégis meglepve érzem magam ezek miatt. Nálatok is csinàlja az ennyi idős körüli gyerek?

A másik meg az evés..ha ebéd vagy vacsora, alig lehet asztalhoz ültetni. Egyébként is borzasztó válogatós, de szerintem már tudja hogy ilyenkor jönnek a főtt ételek és neki “se kedve, se ideje ezzel foglalkozni”. És próbàltam már mindent, hogy ezen változtassak, de az evés ennek ellenére néha abszolút katasztrófa. Egyébként gyönyűrűen eszik kanállal majd fél éve, de mostanság csak turkálja, játszik vele..ha én nem teszem a szájába, akkor 2 falat után már abba is hagyja az evést. 😒

Pelusozás is kűzdelem (mondjuk az régóta). Ès képzeljétek, kifejezetten menekül ha a kakis pelust kell levenni, és cserélni. Elvonul kakilni, és persze én jól tudom mi történik. Ha viszont megkérdezem csak rázza a fejét és teljesen kiakad hogy le kell cserélni. Nem tudom hogy ennek mi az oka, bár talán csak utálja ezt a kakis pelus okozta tortúrát.


Amugy meg szereti az embereket, mindenkivel barátságos, de néha tud ugymond “undokoskodni” is. Pl ha másokról beszélek neki is ellenséges (mama, unokatesók) rázza a fejét, mergelődik. Aztán ha itt vannak akkor tök jól eljátszik velük-persze néha nem akar, de ez szerintem okés, csak nekem az fura hogy elzárkozik néha ha említünk másokat.


Egyébként lehet hogya beszéd frusztrálja már? Sok mindent mond, van vagy 50 szava (vagy valami olyasmi🤪) de még nincsenek mondatok, viszont így is tök jól megértjük.


Kicsit hosszú lett és talàn kusza is, csak jó volt leírni, hogy nàlunk mikyen problémák vannak. Persze kehet csak én élem meg annak.

Ha tud valaki reflektàlni, akkor várom.

Köszi


2020. dec. 9. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Etetéshez ajánlok egy jó magas etetőszéket,övvel. Nem fog csatangolni!


A kakit tagadják :). Én elvicceltem a lányommal, és már vittem is pelucserére.

2020. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Az én fiam 25 hónapos, de kb

20 hónapos korában kezdte ezt a viselkedést, amit leírtál. Ez már a dac korszak kezdete.

2020. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Leírtál egy teljesen normális 22 hónapost. Erősítsd meg magad, mert ha ezzel se bírsz, 3 éves korára kiugrassz az ablakon vagy agyonvered.
2020. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat Mindenkinek!

Utolsó nem tudom mit képzelsz magadról, mitől verném már agyon a gyerekem?!

Amúgy meg igyekszem bírni vele, gondolhatod hogy egy közel 2 évessel már én is sok mindent megéltem, és ahogy írtam is, sosem volt egyszerű eset. Csak ez most kicsit más mint eddig. Nyilvàn ezen is túl leszünk majd, de ez az oldal pont azért van hogy kérdezzünk ha szeretnénk.

2020. dec. 9. 17:11
 5/7 Reni 28 ***** válasza:
56%
Szia! Nekem 2,5 éves fiam van, ugyanezeket csinálja, bár az igaz hogy pár hónapja erőszakosabb, ez valószínűleg a dackorszak. Nincs egy nyugodt percem sem, csak mikor alszik. Próbálom mindenbe belevonni, ha főzünk, akkor ő adogatja a hozzávalókat, meg pakolja a tálba. Van kis seprűje azzal söpör. Néha adok neki szivacsot hogy takarítson. Az evéssel nincs gond, de inkább én etetem, úgy legalább eszik, és nem bohóckodik
2020. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Úgy írsz arról a gyerekről, mint valami ufóról.

Nem tudom, hogy mire számítottál gyerekvállalás előtt, de ha vége lesz a pandémiának, járjatok többet társaságba, hogy ne hidd furának a teljesen normális gyerekedet, illetve nehéznek a vele járó teljesen átlagos nevelési feladatokat. ;)

2020. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Én nem javaslom a magas etetőszéket, mert akkor jön az étel dobálása, köpködés, maszatolás....

Legyenek határozott étkezési idők a napirendben. Akkor kínáld meg, és ha feláll a kisszékről, kívánd egészségére, és kész. Vizet kaphat a következő étkezésig és mást nem. Két hét után ülni fog a fenekén, ha enni akar. Ha viszont nem akar, abba jobb, ha belenyugszol, és békén hagyod. egészséges gyerek nem hal éhen, ha van mit enni.

Az én gyerekeim már majdnem felnőttek, de ennyi idős korukban még nem ettek együtt a családdal. Ami étkezésünk előtt megetettem őket, aztán ha odajöttek a nagy asztalhoz, odaülhettek valamelyikünk ölébe, amíg hagytak minket normálisan enni. Ha kértek, nyilván kaptak is pár falatot.

2020. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!