Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szörnyű anya vagyok? Le esett...

Edus83 kérdése:

Szörnyű anya vagyok? Le esett lányom az ágyról úgy, hogy ott ültem mellette, egy szem pillantásnyira fordultam el a pelusájért, de már a levegőben volt mire vissza fordultam.

Figyelt kérdés
Nagyon sírt egy percig kb,utána meg nyugodott,kívülről semmi baja,virgonckodik ugyan úgy,egyébként 7hós lesz 29én,de én azóta folyamatosan zokogok,nagyon szörnyűnek érzem magam.
2010. aug. 12. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy szörnyű. Ilyen dolgok a legnagyobb figyelem mellett is előfordulnak. Mondjuk az ágyát körbe lehetne rakni valami kerítéssel és akkor nem tudna legközelebb leesni :)
2010. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Ne sírj, azzal nem használsz. Szerencsére nem lett semmi baja. Inkább tedd alacsonyabb pelenkázóra, akár egy matracra a földön. Az esetek többségében a balesetek úgy következnek be, ahogy írod. Mp. tört része alatt.

Ha mégis magasban van a gyerek, akkor mindig fogni kell.

2010. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy szörnyű, nyugodj meg! A gyerekek rengeteget esnek, és biztosan nincs semmi baja, ha megnyugodott és azóta virgonckodik! Ne sírj, mert szegény csak még jobban megrémül, legközelebb majd biztosan jobban odafigyelsz! Nyugi!!!:)
2010. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy szörnyű nyugodj meg :) !! Semmi baja nem lett a kicsidnek és még sokat fog esni..mi szinte mindig fejre esünk..uh bukósisakon gondolkodunk :P Tényleg ne szomorkodj..inkább dögönyözd meg a picidet!
2010. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,tényleg szörnyen érzem magam,nagyon dúrva érzés:(!!!De hál istennek most békésen alszik elötte meg mosolygott,nevettet játszott szóval tényleg nem látok változást,nézem a fejecskéjét is de semmi púp nincs rajta!!Hú nagyon féltettem eddig is és még így is meg lett a baj:((
2010. aug. 12. 07:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nyugi!!!

Az én fiam 3 szor esett le az ágyról, egyszer úgy, hogy mind a ketten ott voltunk, egyszer meg úgy, hogy én voltam ott. Egyszer meg gondoltam kimegyek pisilni, körbebástyáztam, hát csak átmászott rajta (bár fogalmam sincs, hogy hogyan). Ez mind 2 héten belül történt.

Nagyon elkeseredtem, és sírtam.

Aztán mikor megtanult járni (most 2 éves) nagyobbakat huppant mint amikor az ágyról leesett. Mikor motorozni tanult, kirántotta a motort maga alól, és akkor hátast dobott, hogy sírógörcsöt kaptam. Ő meg jött oda, hogy "ana szeret" (anya szeretlek), és adta a puszit....... Szóval semmi baja nem lett........

Lesznek még nagyobb huppánások is, sőt olyan lila meg kék foltok amikről azt sem tudod mikor szerezte :)

2010. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ugyanez volt!

Ne aggódj, nem lesz baja, azonnal felsírt, aztán megnyugodott, jó a kedve.

Pár napig még lelkiismeret-furdalásod lesz, aztán legközelebb már nem fordul elő, mert még óvatosabb leszel.

Iszonyúan pocsék érzés, de hidd el, hogy bárkivel előfordulhat, sőt, a legtöbb babával elő is fordul legalább egyszer az életében, ne ostorozd magad, hisz szerencsére nem történt semmi nagyobb baj.


Ennyi idősen már az enyém is próbálkozott lejönni mindenhonnan, úgyhogy elkezdtem a szőnyegen pelenkázni, mert olyan volt, mint egy kis angolna.

Ficergett, kapálózott, és próbált "kicsusszanni" a kezemből.

Hát leköltöztünk a földre minden tisztába tételkor, és a nap nagy részét is ott töltötte, mert hát már próbálkozott aktívan a helyváltoztatással.


Nem vagy szörnyű anya, csak - ahogy én annak idején - nem mérted fel jól az aktuális képességeit, és a gyorsaságát.

Ennél nagyobb baja soha ne legyen, és boldog ember lesz egész életében! :-)

2010. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 margoz ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj,mit fogsz akkor érezni ,ha majd biciklizik és felborul?Miért vettél biciklit neki? Nem tudjuk kivédeni néha ezeket a baleseteket,csak vigyázni hogy ne legyen nagy a baj.
2010. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szörnyű anya! Ilyesmi minden gyerekkel előfordul. Lesznek még nagyobb balesetek is a kislányoddal! Ha majd jár,akkor is lépten-nyomon elesik majd,és ha nem kapkodod fel,akkor feláll és megy tovább. A kisbabák nagyon szívósak,és hamar elfelejtik a baleseteket. Hagyd abba a sírást,mert a lányod ettől fog megijedni.

Mesélek egy esetet: panelban laktam. A lépcsőházban 5-6 felnőtt beszélgetett. Egyik anyukának a 13 hónapos kislánya kijött a törpi-turbójával. Mire észbekaptunk,a pici leszánkázott a lépcsősoron és ott felborult. Mindenki megijedt, a kicsi viszont felkelt és nevetett.

Nyugodj meg és ne hibáztasd magad.

2010. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha ez megnyugtat,nekem is egyszer ugy esett le az ágyról,hogy ott ültem tőle karnyujtásnyira,és őt néztem!
2010. aug. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!