Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek a kisbabámmal a nagyágy...

Merjek a kisbabámmal a nagyágyban aludni?

Figyelt kérdés
Most öt hónapos, születésétől külön szobában alszik, 3 hetes kora óta az éjszakát is átaludta. 3 napja viszont felébred enni éjszaka (gondolom, a foga miatt). Most két éjjel kettesben leszünk itthon, a férjem elutazott. Szívesen odatenném magam mellé a hálószobába, viszont félek is kicsit tőle. Nem fogja őt megzavarni? Nem fogja utána "követelni" esténként, hogy ott aludhasson és sztrájkolni a kiságy ellen. (Már, ha nem épp a másikoldal lenne, hogy nem tud tőlem aludni, és a kiságyért fog "tüntetni"...) Írjatok légyszi tapasztalatokat, véleményeket! Köszönöm!
2010. aug. 12. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Engem is kísérteni szoktak az ilyen helyzetek, de azt kell nézni, hogy mi a legjobb Neki hosszútávon. 2 éjszaka után elvárhatja, hogy a 3-at is Vele töltsd, én úgy gondolom.

A helyedben legyőzném magam és a kiságyában altatnám továbbra is.

2010. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

En megertelek, hogy jobb lenne ha ott aludna melletted. Tudnal enni adni es felkelni sem kellene. De szerintem ne zavard meg a rendszert. Az ejszakai felkeles nem fog orokke tartani es akkor nem lesz gond az agyikoval sem.

Van egy ismerosom aki kis korkulonbseggel szulte a gyerekeit (ok a kissrac nem 5 honapos volt! de 14 honap volt a ket gyerek kozott) es anyuka nem volt otthon csak a nagynenik, idosebb unokatesok...hat magukhoz vettek a kissracot. Mire anyuka hazaert a korhazbol a csaszar utan, a gyerek hanyt a sajat agyaban, uvoltott mint akinek elmentek otthonrol...persze, mert a nagy agyban akart aludni. Ok feladtak, mert mar eleg volt az agycserebol minden este es a gyerek nem viccelek 8 eves koraig ott dekkolt minden este, kesobb a huga is, mert ha a nagynak lehet....

Ez eleg extrem, de igaz tortenet.

Maradj csak a megszokott rutinotoknal. Az mindenkinek jo.

2010. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van az elöttem szolónak.


Nekem lenne egy kérdésem. Nekünk is késsz a külön szoba (még egy hónap és itt a baba) de mindenki azzal ijeszetegetett hogy hogy vagyok képes egy újszülöttet külön szobában altatni. Anyós beszerzett egy gurulós bölcsöt. Max egy hónapot adok neki hogy a miszobánkban aludjon, de szerinted is ilyen felelötlenség külön szobába rakni az elejétöl?

Ebben a bölcsöben egy semmilyen vékony matrac van míg a kiságyba az egyik legjobbat vettük. De mindenki megszól hogy nekem egyszobába kell aludnom a gyerekkel.

Felébredtél mikor sírt? Nekünk a szomszéd szoba a gyerekszoba.

2010. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én a kiságyban hagynám és átmennék hozzá ha sír.

Utolsó(még kismama) az én fiam kb. 1 éves koráig a mi szobánkban aludt a kiságyba, a mai eszemmel már kb. fél évesen külön szobába tenném sokkal jobban alszik mióta külön van. A kicsit fél évesen külön szobába teszem majd.De amúgy kezdettől lehet külön csak míg szoptatsz az elején könnyebb.

19 hónapos kisfiú anyukája és 28 hetes kismama

2010. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor hát erőt veszek magamon, és ellenállok a kísértésnek! :)


Mi először eldöntöttük, hogy külön szobában szeretnénk altatni a babát, de azért megkérdeztem a védőnőt. Azt mondta, hogy ő is mindenkinek ezt ajánlja, aztán meg más kérdés, hogy két és fél éve mi vagyunk az elsők nála, akik nem alszanak a babával egy szobában. Ráadásul nem is a szomszéd szobában van, bár nem nagy a lakás. Vettünk légzésfigyelős bébiőrt, na, anélkül nem hiszem, hogy ment volna a dolog! Az elején éjszakánként többször is felriadtam, hogy HOL A GYEREK??? Aztán figyeltem egy darabig a walkie talkie-n, ahogy jelzi, hogy mozog a baba. Így ébredtem fel a sírására is, a bébiőrön keresztül. Mi még a szobák ajtaját is zárjuk (az övét is és a miénket is), hogy ne zavarjuk a kicsit. Ő pedig a világ legnyugodtabb babája, édes, mosolygós, kedves, kiegyensúlyozott. Semmi baja nincs, hogy külön alszik, sem fizikailag, sem lelkileg. A doktornéni is megjegyezte, hogy látszik rajta, hogy nagyon szeretik otthon.

2010. aug. 12. 14:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

14.27-esnek

Tedd külön szobába nyugodtan és ne törődj azzal ki mit mond. Nekem is külön alszik a lányom első perctől, van légzésfigyelős babaőrünk és nincs semmi baja. Most 3,5 hónapos, és ha valamiért nem aludt jól vagy többször felébredt odamentem hozzá aludni én és ott vettem magam mellé (van a szobában egy kanapé azon aludtunk). Szerencsére egyre jobban alszik már régóta nem kellett hozzá beköltöznöm. Az elején nekünk is mondták hogy nem fogjuk tudni megállni hogy ne vigyük be a nagyágyba mégis sikerült, ez csak elhatározás kérdése szerintem.

2010. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

12 hónapos koráig végig aludta az éjszakát a szobájában a kiságyban. Utánna elkezdett jönni a foga, állandóan felsírt , ringattam elaludt ment a kiságyba, de 1-2 óra múlva megint felkelt ringatás így tovább, na besokaltam, magunk közé vettük, letette a fejét a párnára már aludt is! Most 17 hónapos, a szemfogaival szenved, még mindig velünk alszik, de ha éjjel megébred csak megfogja a fülem megnyugszik hogy ott vagyok és alszik reggelig! Minket nem zavar hogy velünk alszik, sőt van hogy beteszem a kiságyba míg ezt azt csinálok este, félek leesik ha nem vagyok mellette, szóval hiányzik ha nem fekszik mellettem! Végülis az én gyerekem, magamnak szültem, miért ne alhatna velem?

Míg pici volt is vettem magam mellé, de nem tudtam aludni rendesen mert féltem hogy ráfekszek összenyomom, most már szól ha valami nem oké, de ugyan úgy aludt másnap a kiságyban, csak ezzel a fogzási fájdalommal nem tud nyugodtan aludni és felkel hogy fáj szegénykémnek, de megnyugtatja hogy ott vagyunk mellette

2010. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Kisfiam kezdettől fogva a saját szobájában alszik a saját ágyában. Éjszaka, ha kelni kellett hozzá, felkeltem, megszoptattam, és visszaraktam az ágyába.

Van légzésfigyelő-bébiőrünk. A szobája két lépésre van a miénktől, de mi is csukjuk mind a két szobaajtót, hogy ne zavarjuk őt. Hozzáteszem, még nem volt 6 hetes, amikor végigaludta az éjszakát, és ez azóta is így van, nem kér éjjel enni.

Nyugodtan maradjon a baba a saját helyén, én sem zavarnám meg a rendszert. Az egyik válaszoló kismamának is ezt tanácsolnám: külön szoba, külön ágy, és sokkal nyugodtabban fog a baba aludni!

2010. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt lehagytam, hogy 140-es ágyunk van, gyakran még mi is verekszünk éjjel a párommal, nem ha még a pici is velünk aludna. Ráadásul a párom horkol, én beszélek, szóval nem lenne jó megoldás.
2010. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
En vagyok a masodik valaszolo, csak annyit tennek hozza, hogy tudom nagyon "hozzaerto" valaszt irtam, annak ellenere, hogy en meg csak az elso babamat varom, aki oktoberben erkezik. 10 eve viszont masok gyerekeit orzom es tanulok a tevedeseikbol...en is tele vagyok kerdesekkel. Mi kaptunk gurulos bolcsot, amit az agyunk melle akarok majd rakni az elso 2 honapban. A baba szoba a lakas masik feleben van/lesz. Milyen az a legzesfigyelos babor? Ugy ertem milyen marka? Akarok venni en is de en kamerasra gondoltam...kesz kaosz.
2010. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!