Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne őrüljek...

Mit csináljak, hogy ne őrüljek meg, amikor üvölt a gyerekem?

Figyelt kérdés

Időnként előfordul, hogy nem akar enni, nem akar aludni, pedig álmos, bukik nyaklik, állni se bír. Ha lefektetem, üvölt, de nem alszik. 11 hónapos.

Ilyenkor teljesen kikészülök, nem tudom, mit csináljak vele. El akarom hallgattatni, nem bírom elviselni az üvöltését, néha annyira ideges leszek, hogy visszaüvöltök rá, amitől még hangosabban lesz. Néha úgy érzem, ha nem hallgat el, szétverem a fejem, és félek, hogy úgy nyúlok hozzá, hogy kárt teszek benne.

Nem tudom, mit csináljak, hogy ne boruljak ki ennyire, amikor sír, teljesen kikészülök tőle.


2020. dec. 22. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Hát nem tudom. Én magamban mosolyogni szoktam, hogy kis hisztis... Egyébként én ilyenkor úgy hallgattatom el, hogy nagyon lendületesen ringatom=a kezemben bölcsőtartásban, és ugrálok páros lábbal :Ddd jo levezetés, és kivétel nélkül mindig használ. Csak óvatosan, hogy ne őt rázd külön.
2020. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Jézusom, minek üvöltesz egy 11 hónapos gyerekkel? Szegény :(
2020. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Gondolj arra, hogy neki mèg nehezebb. A lànyom az első 4 hònapot vègigordìtotta, most is sìròs.

De ne ordibàlj vele, gondolj bele, elsìrod a fèrjednek mi bajod van egy szar nap utàn, erre leordìtja a fejed.

2020. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1. Próbáltam, de kitekeri magát a kezemből, és még jobban bömböl.

2-3. Tudom, hogy neki is nehéz, nehezebb, mint nekem. Nyílván nem direkt üvöltök vele, hanem mert egy olyan stressz löket ér, ami nem tudok kontrollálni.

Gondoltam rá, hogy szedek valamilyen nyugtatót, pl szedakur fortet?

Sajnos nem nagyon van segítségem a gyerekkel. Addig eljutottam, hogy se neki se nekem nem jó (szerencsére azért ez nem mindennapos eset de nem akarom, hogy így menjen tovább), változtatni akarok, de nem tudom, hogyan.

Ebben kérek ötletet és segítséget, nem ítélkezést.

2020. dec. 22. 11:06
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha a hangja zavar/elviselhetőbb lenne ha nem hallanád akkor használj füldugót
2020. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Az en 4 hosom ritkan sir de ha igen bennem is felmegy a pumpa. Pont a napokban gondoltam en is arra h veszek fuldugot hiszen gondolom probalsz igyis ugyis a kedvere tenni az oledben van vagy elotted viszont elviselhetobb olelni puszilni simogatni ha tompabban hallod az uvolteset. En se birom amugy, nem vagyok hozzaedzodve mert nalam inkabb nyugoskodik meg nyuglodik ha baja van de azt is idegesito hallgatni egy ido utan 🧘‍♀️
2020. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Utolso vagyok: Ja es napi 2 citromfu teat iszom.


Minden tiszteletem azoke akiknek napi 8 orat sir a babajuk sajnos jo par ilyet olvastam mar.

2020. dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni a füldugót és a citromfű teát is.

Eddig orbáncfűt ittam (nem szoptatok), de az nem használt, és úgyis szünetet kell tartanom vele.

Igen, kifejezetten a hangjától borulok ki. Tudom, ez valami evolúciós dolog, hogy minél hamarabb meg akarjuk szüntetni a sírást, de én bekattanok tőle :(

2020. dec. 22. 12:26
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Füldugót? Ez most komoly? Sír a gyerekem,mert csak így tud kommunikálni,máshogy nem tudja elmondani,hogy fáj a fogam,kakilnom kell de nem megy stb...én meg beteszek egy füldugót. Eszem megáll,tisztelet nulla a gyerek felé,később te se várj mást őtőle. A gyereked az Isten szerelmére,kinek panaszkodjon ha nem neked,az anyjának. Vannak jobb és rosszabb napok nyilván babának is anyának is. De ilyet,hogy ordibálunk egy 11 hónapossal meg beteszünk füldugót még nem hallottam. Valaki a családból segítsen be neked,mert kezdesz kikészülni. Vagy próbáld magad kontrollálni,mert felnőtt nő vagy,aki példát statuál. Olyan nincs,hogy nem tudok,nem bírom mert muszáj.
2020. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem éjszaka stb lenne a fülében a dugó hanem amikor konkrétan a gyerekkel van és ordít.
2020. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!