Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek félig magyar-félig...

Szerintetek félig magyar-félig külföldi kisfiúnak szép név a Zétény?

Figyelt kérdés
Férjem német származású, de Magyarországon élünk.Kisfiúnknak a Zétény nevet választottuk ( persze lesz egy külföldi neve is, Dániel).Szerintetek német vezetéknévvel hogy hangzik ez a név?Nem fogják csúfolni érte?

2020. dec. 26. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

És 2néven fogják szólitani is? mert a Zètény nem minden nyelvel kompatibilis ez az egyèként ronda név.

És gyékény-nek fogják csúfolni.

2020. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jo
2020. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen "vegyes családok" esetén szerintem nem véletlenül választanak sokan olyan jolly joker neveket, amiket a család két fele oda-vissza megért. Lehet, hogy a 3-4. Anna a kislány az osztályban például, de legalább sem a magyar, sem a mondjuk orosz családtagoknak nem törik bele a nyelve. A Zétény nekem speciel nem tetszik. Manapság minden szülő ezt a nevet adja a kisfiánk, aki egy ritka és ősmagyar nevet szeretne neki adni. Így van az, hogy minden 20+ fős osztályban kvótaszerűen van már belőle minimum 2. Mint anno a Bence esetében.

A németnél pedig valóban necces az "ny" és "z" betű miatt. Nincsen valami univerzális név a listán, amit mindenhol viselhet a gyerek, anélkül, hogy "Ceten/Cétény" lenne belőle?

2021. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!