Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehetne adni 8hónapos...

Mit lehetne adni 8hónapos babának uzsonnára sinlacon kívül? Olyan ötlet kellene, amiben nincs semmilyen tejtermék.

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 11:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

- Rizstejberizs. :) Szó szerint. Rizstejben megfőzöd a rizst, majd vagy natúran, vagy gyümölccsel összekeverve adod. (Pl. alma-fahéj ízesítéssel).

- Rizstejben lehet főzni búzadarát és kukoricadarát is.

- Kalács házi lekvárral

- Kenyér tonhalkrémmel

- Kenyér csirkemell sonkával, paradicsommal

- Kenyér avokádókrémmel


Így hirtelen ennyi jutott eszembe, ami tejtermék-mentes, és én szoktam adni a kisfiamnak.

2010. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
A kalácsban van tej, tudtommal.
2010. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy készíted, akkor nincs. Más belekötni való esetleg???
2010. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!a kalácsban tényleg van tejpor,azt már kitudakoltam.
2010. aug. 13. 11:55
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyébként annyi a titka, hogy keresel egy hagyományos kalács receptet, és simán rizstejjel helyettesíted a tehéntejet. Pofon egyszerű.
2010. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
tényleg,igazad van.mondjuk én még nem csináltam itthon kalácsot.
2010. aug. 13. 12:11
 7/21 anonim ***** válasza:

Tejmentes gabonapép tápszerrel elkészítve, lehet variálni, kekszesen (Fosfovit Biscotto tej és tojásmentes babakeksz), Maci kávéval, később csipet vaníliás cukor, esetleg kakaó. Vagy fahéj. Egyelőre neked marad a kekszes verzió :)

Én ezeket adtam, sőt most is kap mert szereti, a tápszert nem nagyon issza már, és így legalább van tejalapú étkezése is. 14 hónapos, hathetes kora óta diétázunk.


Ja egyébként a kenyér is tiltólistás :)

2010. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Gabi66 ***** válasza:
Kaphat zabpelyhet vízben főzve gyümölcsökkel. Gesztenyét gyümölccsel. Ha vékonyka babakekszet gyümölccsel, ha duci csak gyümölcs.
2010. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A kenyérben nincs tej. Egyébként én azt is szoktam itthon sütni (mondjuk könnyebbség, hogy van kenyérsütőm). Csak liszt, olaj, só, cukor, és élesztő van benne. Semmi tejtermék!
2010. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja, és még persze víz is kell hozzá. :)
2010. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!